Lokalhistoriske billeder fra Thisted Kommune

ABH - Portræt (enkelt) mænd

Ronald Nielsen, Gudnæsstrand.

Marius Madsen, Thygstrup.

Richard Christensen, Ettrup.

Gert Nielsen, Krik.

Kaj Olsen, Gundtoft.

Folmer Vang, Kjallerup.

Lars Christensen, Kobberød.

Kr. Klausen, Vestervig.

Anton Jørgensen, Bubbel Mark.

Martin Clausen

Peter Andersen, Refsgaard.

Henry Nielsen, Ulsted.

Niels Andersen, Istrup.

Frode Holler, Hurup.

Andelsbanken, Hurup.

Albert Thomsen, Hurup.

Knud Jørgen Nielsen

Peter Søndergaard, Horsfeldt pr. Bedsted.

Poul Slot, Kobberød.

Thorleif Pedersen, Hurup.

Johannes Madsen, Agger.

Johannes Søndergaard, Horsfeldt pr. Bedsted.

Henry Nielsen, Ulsted.

Erik Christensen, Hurup.

Bankassistent Mogens Vestergaard, Ydby. Andelsbanken, Hurup

Bankass. Svend Aage Peuss, Andelsbanken, Hurup

Poul Grud, Ydby.

Tino Dahlgaard

Baber Nielsen, Gettrup.

Ove Jensen, Vestervig.

Murer Andreas Hørmann. Gettrup, Helligsø Strand. Ugift.

Valdemar Poulsen.

Andreas Madsen, Villerslev.

Kurt Mølgaard Nielsen, Hørsted.

Niels. Chr. Dahl Nielsen.

Carl Slot

Holger Hansen

Orla Knudsen, Svankjær Brugs.

Jensen Kirkegaard, Agger.

Edmund Larsen, Flarup.

Otto Kjær, Vestervig.

Anton Pedersen, Refs.

Jens Graugaard

Jens Lyngklip, Heltborg.

Frits Sørensen, Heltborg.

Kaj Yde.

Ib Madsen, Villerslev.

Niels Strømgaard, Ydby.

Laurids Henriksen, Koldby.

Niels Chr. Lodahl.

Knud Jensen % Chr. Sørensen, Lodbjerg.

Holger Toft, Guntoft pr. Ydby.

Jens Chr. Jensen, Dover.

Edvard Poulsen, Kobberød.

Charl Jensen, Hørdum.

Poul Andersen.

Maskinarbejder Carl Kristensen.

Christiansen, Heltborg.

Anders Lütshøft, Tandrup. Bedsted.

Krumhardt, Vestervig.

Søren Hansen, Boddum.

Aage Nielsen, Dover.

Kr. Madsen Pedersen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Andreasen.

Carl Johan Christensen, Boddum.

Søren Sørensen, Madsted pr. Bedsted.

Ernst Olsen, Hurup.

Brenhild, Bedsted.

Jens Skammelsen, Villerslev pr. Hørdum.

Evan Kristensen, Vestervig.

Poul Espersen, Oddesund N.

Benny Nielsen

K. Sørensen, Sønderhå.

Bo Rasmussen.

Frits Christiansen, Hørsted.

Bjarne Christensen.

Poul Pedersen.

Charles Wullum, Vestervig.

Hans Larsen, Hurup.

Jens Hestbeck

Charles Wullum, Vestervig.

Charles Vangsgaard, Villerslev pr. Hørdum.

Laurids Nielsen.

Johannes Olsen, Snedsted.

Henry Madsen, Vester Ulsted.

Postbud Nielsen, Hurup.

Henning Bang Larsen "Dovervestergaard" Hurup.

Hans Carl Toft

Henry Josefsen

Paul Erik Rask Larsen

Henning Sørensen.

Jens Jensby, Nørhaa pr. Snedsted.

Postmester, ???

Ove Kongensgaard, Dover pr. Hurup.

Mads Skammelsen, Vestervig.

Tage Larsen, Koldby. ?

Svend Olsen, Agger.

Elvind Madsen, Vestervig.

Jens Peter Jepsen.

Niels Jørgen Pedersen, Koldby.

Niels Klemmesen Nielsen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Charles Sørensen, Abildsgaardsmark pr. Hurup.

Hilligsø.

Karl Christian Thøgersen

Niels Villum.

Jens Peter Søndergaard Jensen, Koldby.

Kjeld Larsen, Svankjær.

Leif Nielsen, Hurup.

Edmun Brogaard, Grurup.

M.C. Bangsgaard, Hassimg.

Leif Andersen.

Poul Egon Andersen

Chr. Pedersen, Morup Mølle.

Askov Christoffersen, Odby.

Erik Rasmussen

Peder Pedersen, Koldby.

Marius Bangsgaard.

Holger Boll, Randrup.

Chr. Hargaard, Refs.

Niels Hove Christensen, Vestervig.

Jens Holger Nielsen

Klemmesen, Vestervig.

Lars Peter Christensen

Mogens Chr. Larsen, Ydby.

Verner Sørensen, Vittrup.

Hugo Sørensen

Jørgen Andersen, Gettrup.

Chr. Pedersen, Morup Mølle.

Kaj Steffensen, Hvidbjerg.

Johannes Nørbjerg

Jens Krabbe

Knud Sloth, Hurup. FDF-fører.

Henrik Mejer Nielsen

Martin Pedersen

Ove Rasmussen, Hurup.

Kaj Ploumann, Hurup.

Søren Gade

Carl Johan Schnedler Johannesen, Bedsted.

Chr. Steffensen, Gettrup.

Thorkild Vang, Jannerup.

Chr. Borggaard, Boddum.

Eigil Graversen, Vittrup.

Ivar Iversen, Lyngby.

Harly Ruby, Agger.

Osker Bjerregaard, Horsfeldt pr. Bedsted.

Per Handrup

Ove Olsen.

Jens Larsen, Dover / Hurup.

Lærer Kloppenbjerg.

Anton Linnet, Bedsted.

Arnold Larsen, Koldby.

Edvard Nielsen

Ejner Olsen.

Jørgen Riis.

Laurits Larsen

Jens Chrisensen, Flarup.

Kristian Emil Sørensen

Mejner Sørensen.

Marius Nielsen, Astrup Mark.

Arnold Larsen, Koldby.

Niels Frøkjær, Salling ungdomsskole.

Kristian Kallerup. Hvidbjerg.

Chr. Nielsen, Horsfeldt.

Chr. Roelsgaard, Hilligsø.

John Pedersen.

Apala lærer, Hurup. ?

Børge Larsen, Heltborg.

Johannes Olsen, Randrup.

Jakob Hove, Ørum pr. Bedsted.

Hjalmar Lyngbæk

Aksel Pedersen, Sønderhå.

Bagermester Edvard Larsen, Ydby.

Harry Hansen, Villerslev.

Karl Jensen, Taabel.

Svend Larsen, Taabel.

Vilhjelm Johansen, Sønderhå.

Niels Jensen, Refshede.

Thomas Kristensen, Hilligsø.

Holger Sørensen, Grurup.

Severin Lousdahl. Hilligsø Gettrup.

Jens Andersen, Trankjær pr. Vestervig.

Chr. Odgaard.

Erik Johan(ne)sen

Laurids Søndergaard, Madsted.

Anders Chr. Krabbe, Heltborg.

Viggo Pedersen, Vestervig.

Lund Søndergaard, Villerslev pr. Hørdum.

Marius Jensen, Visby.

Aage Lodahl, Hurup.

Harald Andersen Vangsgaard, Villerslev.

Anders Olsen, Bedsted.

Hans Jørgen Pedersen.

Knud Worm Nielsen, Svindborg.

Arnold Nielsen

Laurids Søndergaard, Madsted.

Niels Hunstrup, Ydby.

Henning Olsen, Hurup.

Henry Andersen, Boddum pr. Hurup.

Leif Johannesen, Ydby.

Jens Søndergaard, Lyngs.

Carl Mogens Andersen, Hørdum.

Villy Andersen, Vester Ulsted.

Gunner Madsen, Thygstrup. (Osker Madsen)

M. Kristensen, Vestervig.

Søren Overgaard, Refs pr. Hurup.

Smed Chr. Christensen, Agger.

Lærer Foged, Boddum.

Jens Sørensen, Hvidbjerg.

Herluf Sørensen, Gammelby.

Jørgen Vestergaard, Grurup.

Bruno Thorsted.

Asger Nielsen, Ydby.

Karl Pedersen, Ginneup pr. Hurup.

Karl Gravesen, Ydby.

Kr. Svendsen, Ydby.

Peter Tilsted, Hilligsøe.

Anders Pedersen, Gettrup.

Forvalter Møller, Tandrup pr. Bedsted.

Gunnar Nielsen, Astrup.

Folmer Larsen, Gettrup.

Jens D. Christensen

Børge Chr. Larsen

Kristen Overgaard, Hurup.

Ejner Hvid Madsen

Henry Andersen, Boddum.

Otto Jensen, Boddum Bisgaard.

Chr. Gramstrup Kristensen, Krik.

Martin Kristensen, Kobberød.

Poul Graugaard, Boddum.

Sigfred Jensen.

Andreas Kristiansen, Hassing Pr. Hørdum.

Mads Kirkegaard, Hurup.

Ejner Hvidbjerg, Villerslev pr. Hørdum.

Axsel Kristiansen, Ydby.

Jens Morsing, Bedsted.

Lærer Riis, Visby. pr. Bedsted.

Ole Kirk, Visby.

Erling Munkholm, Gettrup.

Allerealrt, Agger. Tysk Marine.

Gustav Nielsen, Ydby.

Henry Madsen, Hvidbjerg.

Nikolaj Pedersen

Kristian Pedersen, Hvidbjerg.

Hartvig Jakobsen, Hurup.

Bankassistent Erik B. Jensen, Hurup

Regnar Andersen, Hurup.

Svend Christensen, Refsgaard, pr. Hurup.

Viggo Nielsen, Sindrup.

Kristian Borre Vestergaard, Hvidbjerg.

Jens Henning Jensen, Hurup.

Thorvald Kirkensgaard

Herdis Pedersen, Hurup.

Bruno Korsgaard, Heltborg.

Mogens Jensen, Hurup.

Jens Lausdal, Hurup.

Evald Krabbe, Boddum.

Skræddermester Kirkensgaard

Fredrik Olsen, Agger.

Jens Kjær Graversen, Ydby.

Carl Bertelsen, Heltborg.

Peder Kristian Hougaard

Jens H?????, Ullerup.

Jens Chr. Jensen, Vestervig.

Kristian Bisgaard

Sigvald Steffensen, Øster Stauersbøl, Vestervig.

Johannes Sørensen, Hurup.

Brorson

Niels Vestergaard, Visby.

Søndergaard, Dover.

Mads Andersen, Oksenbøl.

Gunnar Olsen "Leegaard" Bedsted.

Evald Kristensen

Tysk soldat.

Holger Krik, Heltborg.

Smed Karl Kristensen, Lyngs.

Jens Peter Kragelund

Poul Erik Dam, Vestervig.

Gerhard Søndergaard, Villerslev.

Johannes Vestergaard, Bedsted.

Jens Andersen, Hurup.

Eigil Filtenborg Nielsen

Vestergaard

Holger Dybdahl Andersen, Refs.

Kjeldsen, Hurup.

Anton Madsen, Hurup.

Chr. Christensen, Spails pr.Bedsted.

Tians, Hurup.

Hjelmer Bach/ Hans Dam, Ydby.

Jørgen Møller, Gl. Bedsted.

Erik Kristensen, Hurup.

Svend Aage Pedersen

Chr. Madsen, Hurup.

Niels Peter Christensen, Irup pr. Hørdun.

Henning Jensen, Hurup.

Thomas Kristensen, Visby.

Peder Enevoldsen

Ove Jensen, Istrup pr. Bedsted.

Jens Andersen, Hvidbjerg.

Kristian Dahlgaard

Alfred Andersen, Vestervig.

Gunnar Larsen, Lyngs.

Viggo Egeberg, Villerslev.

Chr. Larsen, Lyngs.

Alfred Jensenius Sørensen

Peter Dahlgaard "Vangsgaard"

Søren Olsen, Søndergade, Hurup.

Formand Christensen, Taabel.

Murer Steffensen.????

Ingvard Jensen, Vestervig.

Egon Kirk

Laurberg

Aage Jensen, Hurup.

Poul Erik Huberg, Hurup.

Roand Sørensen, Hurup.

Formand Christensen, Taabel.

Holger Pedersen, "Vangsgaard" Villerslev.

Benny Knudsen

Anders Nørgaard Jensby, Hurup.

Laurberg

Viggo Villemose

Leif Kurt Hansen

Chr. Jensen, Svankjær.

Richard Sørensen, Gettrup.

Evald Pedersen, Agger.

Edvin Jensen, Grurup.

Svend Jensen, Hurup.

Otto Hummelshøj, Ydby.

Chr. Skovsted, Bedsted.

Emil Andersen, Svankjær.

Jens Chr. Madsen, Hurup.

Alfred Poulsen

Bent Gilling

Ulrik Hestbech, Hurup.

Holger Pedersen, Sønderhå.

Martin Mikkelsen, Madsted pr. Bedsted.

Kurt Møbius, Vestervig.

Thommas Jensen, Odby.

Thomas Thorup, Gettrup.

Svend Kirk, Heltborg.

Doktor Elnm, Hurup.

Hans Ingeman Olesen

Malermester Pedersen, Lyngs.

Chr. Worm, Bedsted.

Egon Nielsen, Ydby Central.

Kaj Andersen, Hørdum.

Charles Nielsen, Ydby.

Torsten Munk.

Gerhart Dueholm, Vestervig.

Smith Hansen, Ashøjgaard.

Johannes Andersen, Ullerup.

Murer Jens Chr. Jensen, Hurup.

Finn Nielsen, Oddersund.

Henning Mortensen, Vestervig.

Leo Frands, Ulsted.

Anders Nielsen, Bedsted.

Henry Jensen, Ettrup.

Per Hansen, Hurup.

Erik Korsgaard, Barslev.

Nicolaj Jensen, Krik.

Anders Christensen, Lodbjerg.

Harry Sørensen, Villerslev.

Aage Jensen, Adbøl pr. Vestervig.

Hermann Jensen

Jørgen Korsgaard.

Hjalmar Kristensen, Taabel.

Hrr. Ussing, Vestervig.

Anker Thomsen, Lyngs.

Henry Kristiansen, Koldby.

Elektriker Søren Erik Nielsen, Brydbjerg, Bedsted

Herluf Hjort Sørensen, Grurup.

Karl Johan Gade, Villerslev.

Jørgen Damsgaard, Bedsted.

Valdemar Kristensen´s søn, Bedsted.

Chr. Nørgaard, Villerup.

Farmaceut Nielsen, Hurup.

Martin Bjerregaard.

Niels Andersen

Gunner Madsen.

Marius Bertelsen, Vestervig.

Chr. Madsen Pedersen, Hurup.

Viliam Hedegaard Johannesen, Taabel.

Lauridsen, Hurup.

Svend Jensen, Hurup.

Cykelhandler Larsen, Hurup.

Jens Jensen, Ulsted.

Freddy J. Andersen.

Chr. Jensen, Trankjær.

Mekaniker Chr. Jensen, Hvidbjerg.

Thorkild Pedersen

Thorkild Vodstrup, Bedsted.

Ejnar Christensen, Bubbel pr. Hurup.

Chr. Jensen Poulsen, Bedsted.

Anton Nielsen, Hurup.

Jørgen Hansen, Vestervig.

Erik Jensen.

Folmer Lykke

Charles Clausen.

Arild Dahlgaard

Viggo Ludvigsen, Hurup.

Magnus Jensen "Søndergaard" Bedsted.

Niels Jensen, Hassing.

Egon Jensen, Vestervig Overgaard, Vestervig.

Jens A. Madsen, Bedsted.

Bjarne Sørensen.

Pedersen/Fibiger Jensen??

Lasse Brinch Jensen, Bedsted.

Peter Sund

Karl Thorsted, Vestervig Overgaard, Vestervig.

Henry Srausbøll % Slagter Srausbøll, Hvidbjerg.

Chr. Fomsgaard Larsen, Refstorp pr. Hurup.

Jens Andersen, Bedsted.

Hans Andersen, Vestervig.

Anders Eriksen

Jens Peter Vang

Carl Emil Madsen, Bedsted.

Finn Madsen.

Chr. Christensen.

Kristian Langballe "Over Astrup" Hurup.

Chr. Bangsgaard, Vestervig.

Murer Poulsen, Bedsted.

Barber Pedersen, Morup Mølle.

Fotograf Asger Hansen

Ove Jensen.

Købm. Mogensen, Bedsted.

Mads Møller Nicolajsen

Christian Vangsgaard

Frode Jensen, Handrup pr. Vestervig.

Evald Kristensen "Holmgaard" Ydby.

Jørgen Fabricius.

Jens Nielsen, Vestervig.

Peter Eriksen, Vogntoft pr. Hurup.

Thyge Korsgaard

Preben Sørensen, Vestervig.

Lars Chr. Larsen, Gudnæs.

Niels Søndergaard

Jens Petersen, Oksenbøl.

Børge Olsen, Dover pr. Hurup.

Chr. Christensen, Sindrup.

Aage Hansen, Gettrup.

Jens Marius Nielsen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Peter Langgaard Poulsen

Ove Kræmmer Pedersen, Vilhelmsminde, Bedsted.

Martin Kjær

Valdemar Jensen.

Graves Lykke, Bedsted.

Sigvald Steffensen, Hilligsø.

Postbud Holger Nielsen, Hurup

Søren Kr. Madsen, Bedsted.

Vilhelm Agersen

Carl Krogh

Postbud Chr. Larsen, Vestervig.

Robert Madsen, Ydby.

Gunnar Poulsen Ydby.

Kjeld Nielsen, Ulsted.

Anton Madsen / Chr. Vilhelmsen, Ettrup.

Niels Møller Thomsen, Lyngs.

Søren Jepsen Madsen, Dover pr. Hurup.

Henning Kjeldsen, Ydby.

Poul Jensen. Postbud Benny Thuesen Kongensgaard, Dover/Hurup

Poul Erik Rissum Jensen

Svend Aage Graversen, Vestervig.

Christian Steffensen, Ydby.

AkseL Nielsen, Hurup.

Jens Høier, Adbølgaard, Hurup.

Knud Nielsen "Hedeholm" Bedsted.

Arnold Madsen, Hvidbjerggaard.

Mads Christian Foldager

Johan Dybdahl "Højmarkgaard" Vesterby pr. Vestervig.

Christian Sørensen, Adbøl pr. Hurup.

Chr. Henriksen

Alfred Fomsgaard. Radioforhandler Ernst Kirkensgaard, Hurup

Anders Andersen, Gettrup.

Gert Kirkensgaard.

Salm Christensen, Hurup.

Murer Munkholm, Hørdum.

Holger Christensen

Svend Erik Sørensen.

Thorvald Jespersen.

Niels Worm

Knud Erik Jensen

Harald Pedersen, Kjæstrup.

Jens Madsen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Lars Jensen, Gettrup?

Paulsen.

Henry Christensen, Heltborg.

Egeberg el. Madsen?

Købm. Sørensen, Morup Mølle.

Jens Birton Uhrbrand Bengtson

Chr. Jensen, Gramstrup pr. Vestervig.

Anders Madsen, Over Astrup, Hurup.

Bent Møller, Sønderhå.

Niels Bangsgaard, Hassing.

B.V. Andersen, Struer.

Henning Jensby

Kr. Nielsen, Bedsted.

Adolf Handrup

Søren Hansen, Kobberød pr. Gettrup.

Erik Ottesen, Gettrup.

Klaus Olesen

Holger Pedersen, "Slagteren"

Laust Lauridsen, Doverodde.

Knud Vemg, Villerslev.

Rysgaard

Laurids Grønkjær

Viggo Kongensgaard, Dover.

Thorvald Tølbøl, Villerslev.

Peder Toft, Kvilberg.

Chr. Graugaard, Hvidbjerg.

Carl Christensen, Vestervig.

Martin Jensen

Karl Kr. Hove, Morup Mølle.

Kristensen "Falck" Hurup.

Mogens Sørensen, Irup.

Niels Pedersen, Refs.

Knud Facius, Bedsted.

Jørgen Nielsen, Hurup.

Knud Sørensen "Styvelgaard" Hvidbjerg.

Peder Skammelsen, Ydby.

Hans Pedersen, Morup Mølle.

Carl Sloth

Søren Andersen, Hurup.

Kurt Jensen, Bedsted.

Viktor Møller

Hrr. Nørgaard, Hurup.

C. Vendelboe

Egon Kjær, Refs.

Hans Konge, Lodbjerg pr. Vestervig.

Laurids Søndergaard, Lyngs.

Karl Pedersen, Bedsted.

Ejner Kristensen, Hurup.

Jørgen Pedersen.

Jens Birkmose

Frede Rasmussen, Hurup.

Søren Jacob Jensen, Boddum.

Laurids Søndergaard, Lyngs.

Carl Overgaard Nielsen

Laurids Søndergaard, Lyngs.

Flemming Christensen, Grurup.

Ernst Gilling, Hurup.

Hans Chr. Hansen, Hurup.

Per Eriksen, "Søvang", Bedsted.

Karl Mortensen, Vestervig.

Herluf Poulsen, Hedegard / Bedsted.

Chr. Christensen, Bobbumbisgaardmark Boddum.

Flemming Jensen, Overgaard.

Marius Madsen, Thygstrup.

Johannes Ringgaard, Hørdum.

Hans Knudsen, Hurup.

Knud Laursen, Gaardhusmølle, Vestervig.

Niels Larsen, Abildgaardsmark.

Folmer Nielsen, Hassing pr. Bedsted.

Karl Ejner Løgstrup, Taabel / Vestervig.

Thosvalr Søgaard, Hørdum.

Børge Dam, Oksenbøl.

Laurids Damsgaard

Erik Hansen, Gisselbæk, Hørdum.

Holger Andersen, Vestervig.

Bankass. Johansen, Hurup.

Alexsander Kynak, Agger.

Søren Chr. Christensen, Visby pr. Bedsted.

Chr. N. Christensen

Karl Madsen, Agger.

Kristian Søndergaard, Teglgaarden, Vestervig.

Kristian Kristensen, Visby.

Hr. Jørgensen.

Per Andersen, Hurup.

Carl Nørgaard, Dover pr. Ydby.

Jan Pedersen, Vestervig.

Anders Hansen, Hurup.

Chr. Dahlgaard, Refs.

Krabbe, Hassing.

Mads Frostholm

Jes Laurids Jessen

Herluf Jensen, Gettrup.

Svend Kristensen, Heltborg.

Hauber.

Preben Sørensen, Hurup.

Murer Frode Kristensen, Uglev.

Anton Frostholm, Hørdum.

Laurits Lassen, Hassing pr. Bedsted.

Aksel Larsen, Horsfeldt Pr. Bedsted.

Gartner Odgaard Nielsen, Irup Hede pr. Hørdum.

Eriksen, Hurup.

Børge Bach Nielsen.

Henry Nielsen, Hassing.

Søren Jensen, Overastrup / Hurup.

Tømrer A. Jensen, Guntoft.

Aage Jensen

Peter Graversen, Ydby.

Thomas Vestergaard Jensen

Per Bak, Hurup.

Sirgurd Nielsen, Gl. Bedsted.

Otto Buchave, Visby.

Leo Pedersen.

Otto Hansen, Ørumby.

Johannes Jensen, Tvolm pr. Ydby.

Otto Hansen, Ørumby.

Ingvard Katrinus Gravesen

Henning Kjær Villersen, Villerslev.

Erhard Christensen, Horsfelt, pr. Bedsted

H. Brogaard, Gettrup.

Manufakturhandler Chr. Nørgaard, Koldby

Landmand Carlo Kjær, Randrup, Vestervig.

Erik Steen Olsen, Bedsted.

Laurits Hansen, Agger / Vestervig.

Poul Hansen, Boddum.

Ejgild Larsen, Gundtoft.

Carl Larsen, Lyngs.

Niels Ove Christensen, Hurup.

Karl Nielsen.

Kristian Lundbæk

Laurids Senius Nielsen, Gl. Bedsted.

Peder Bjerregaard, Bedsted.

Jørgen Madsen, Koldby.

Anker Trap, Bedsted.

Ejnar Christensen, Hurup.

Kaj Kristensen, Ginnerup.

Henning Jensen, Vestervig.

Karl Kristensen, Visby.

Søren Kristian Mehlsen

Jens Christian Frederiksen

Ejvind Jensen.

Sigvald Steffensen, Hilligsø.

Lorenrsen.

Peter Poulsen

Tage Nielsen, Østre Skårup.

Jens Jakob Jensen

Børge Vilhelmsen, Gettrup.

Samuel T. Jensen, Vestervig.

Jørgen Galsgaard, Gettrup.

Peter Damsgaard

Peder Enevoldsen

Kristian Nielsen, Visby.

Aage Herluf Sørensen.

Kurt Christensen

Olsen

Gade, Hvidbjerg.

Jens Chr. Sørensen, "Kobberrødgaard", Gettrup.

Gunnar Pedersen, Abildgaard.

Harald Kjærgaard, Spails / Bedsted.

Jens A. Madsen, Bedsted.

Laurits Jensen

Robert Knudsen, Hørdum Kro.

Jens Peter Nielsen, Hassing pr. Bedsted.

Poul Jepsen, Visby pr. Bedsted.

Jens Johannes Christensen

Jens Chr. Pilgaard Kristensen

Peter Gammelgaard, Ydby.

Søren Sørensen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Jørgen Carstensen, Vestervig.

Johannes Jensen, Ydby.

Frode B. Nielsen

Edvard Damsgaard

Chr. Peter Jensen, Hassing.

Chr. Vaar, Hellerød.

Jens Jensen, Visby pr. Bedsted.

Viliam Thomsen, Hassing.

Niels Damsgaard, Ørumby pr. Bedsted.

Jens Chr. Sørensen, Villerup / Bedsted.

Nørgaard Mikkelsen, Holstebro.

Anders Nørgaard, Kobberød.

Elenius Korsgaard, Hvidbjerg.

Gunnar Jensen, Randrup.

Johan Emil Andersen

Peder Clemmensen

Aksel Jensen, Astrup Mark.

Anders Koltoft, Bedsted.

Inspektør ved Falck Niels Bisgaard

Frants Chr. Jensen

Henry Emil Nielsen

Svend Børge Kristensen

Henry Emil Nielsen

Algot Ohlson

Jens Madsen, Randrup.

Landmand Marius Nielsen

Calle Facius, Bedsted.

Karl Nielsen

Karsten Winter, Bedsted.

Jens Chr. Madsen.

Kristian Søndergaard, Lyngs.

Niels Kjeldsen

J.H. Johannesen, Hurup.

Marius Andersen, Gundtoft.

Thomas Munk, Vestervig.

Viggo Ludvigsen, Ydby.

Hr. Stationsforstander Krog.

Jørgen Pilmark, Sønderhå.

Egon Sørensen, Over Astrup.

Jens Håning. ??

Olaf Bangsgaard, Thygstrup.

Erling Trap, Agger.

H. Blichfeldt Pedersen

Peder K. Nystrup

Jens Håning. ??

Viggo Hansen, Villerslev.

Viggo Pedersen, Vestervig.

Vilhelm Agesen

Salamon Fink

Thorkild Galsgaard, Sindrup.

Lars Chr. Pedersen, Hassing.

Jacob Steffansen, Grurup.

Verner Jensen, Lyngs.

Gunnar Jeppesen

August Graversen

Henry Jensen, Gjettrup.

Aaskar Iversen, Boddum.

Tommy Vestergaard Larsen, Bedsted.

Torben Poulsen, Sindrup.

Jens Graugaard, Svindborg pr. Bedsted.

Finn Hilligsøe, Heltborg.

Anker Ejlersen, Heltborg

Skomager Iversen, Boddum.

Hans Christensen, Gl. Bedsted.

Holger Mouritsen, Sønderhå.

Karl Sørensen, Vestervig.

Banearbejder Richard Nielsen, Klokkedal, Hurup

Jens Larsen, Lyngs.

Knud Steffensen

Evald Christensen, Jegindø.

Albert Andersen

Villy Mikkelsen, Hurup.

Thorkild Jakobsen, Hurup. Søn af Otto Jakobsen.

Chr. Blaabjerg, Hurup.

Søren Stokholm, Uglev.

Martin Hebsgaard, Tøttrup.

Søren Pedersen, Krik.

Magnus Stenstrup, Hurup.

Henning Christensen, Agger.

René Nørskov

Svend Kappel

Henry Gilling

Leo Fauerholt

Christensen, Uglev.

Aksel Hallen, Lodbjerg.

Niels Jørgensen.

Karen Marie Vestergaard, Oksenbøl.

Carl Hilligsø.

Svend Jensen, Hurup.

Flemmig Christensen.

Holger Poulsen, Jegindø.

Aksel Nielsen, Agger.

Oskar Lyngs, Lyngs.

Oskar Ringgaard, Hassing.

Vagn Jensen, Nørhå.

Karl Nielsen

Jens Damsgaard

Gunner Nielsen, Heltborg.

Husted

Bent Nielsen.

Jens Christian Vangsgaard

Knud Daniel Larsen.

Houe, Hurup.

Knud Madsen, Bedsted.

Per Vestergaard Nielsen, Hurup

Viggo Kallerup, Ydby.

Jens Chr. Krogsgaard, Ydby.

K. Knudsen Pedersen

Hans Kortbek, Gammelby.

Frode Boddum, Hurup.

Broggaard, Vestervig.

Niels Chr. Lodahl

Henning Jensen Ørumby, Bedsted.

Vagner Skårup, Koldby.

Klaus Christensen, Svankjær.

Henning Nielsen, Koldby.

Chr. Bech Jensen, Hassing.

Pastor Jensen, Vestervig.

Jens Richter, Boddum.

Nikolaj Nikolajsen

Jens Krxxxler, Boddum. ??

A. B. Hansen, Hurup.

Peter Sund

Svend Drost

Barbersvend John Beredtsen, Hurup.

Børge Nørgaard

Bankbestyrer Svend Aage Peuss, Hurup

Charles Vangsgaard

Chr. Rokkjær, Serup.

Niels Hornstrup Andersen

Evald Fogh, Ettrup.

Lauridsen, Vestervig.

KARL FROST PETERSEN

Knud Christensen, Horsfeldt

Chr. Imersen Kristensen, Villerslev.

Kristian Nielsen

Ole Christensen, Hurup

Birkholdt Dieckmann

Oluf Lyngs, Ydby.

Henning Leed, Ydby.

Niels Pedersen, Vestervig.

Bankassistent Kristian Nielsen, Agger/Sæby

Ansat i Thylands Bank, Hurup.

Hugo Salmon

Henry Hoelgaard, Gettrup Mejeri.

Jørgen Christensen, Villerup / Bedsted.

Erik Vestergård Nielsen

Tom Jensen, Villerslev.

Laurids Larsen eller Erling Jensen

Hrr. Andersen

Marius Hougaard, Sønderhå.

Vesby Pedersen

Mejner Marius Vangsgaard

Erik Lauersen Raakjær, Søndbjerg pr. Uglev.

Anton Kristensen, Vestervig.

Ole Sørensen, Skyum

Jensen

Jens Pedersen, Randrup.

Aage Dahl Andersen, Hurup.

Anders Jensen.

Jørn Juul Kristensen

Knud Erik Jensen.

Mejner Nielsen, Ullerup

Sten Hansen.

Svend Pedersen, Fuglsang.

Peter Rourgaard

Ejner Mortensen, Gettrup.

Holger Christensen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Niels Chr. Henriksen, "Brogaard" Bedsted.

Ole Juul Nielsen

Herman Josefsen, Lyngs.

Henry Kølberg, Hurup.

Kaj Jensen/Kai Røgter Jensen

Erik Rudolf Andersen

Otto Sørensen, Villerslev.

Jens Chr. Jensen, Dover.

Thorvald Thomsen, Dover.

Søren Pedersen, Guntoftgaard.

Hans Jørgen Christensen

Bo / Elin Jensen, Hørdum.

Herluf Pedersen, Hurup.

Niels Lund Jørgensen.

Carl Andersen, Vester Tofttum, Heltborg.

Vagner Thomsen, Dover Hurup.

Evald Slolt.

Mejerist Alfred Pedersen, Bedsted.

Finn Andersen, Hurup.

Svend Aage Madsen, Vester Ulsted pr. Vestervig.

Marius Christensen, Bedsted.

Niels Larsen, Hurup.

Aksel Korsgaard, Trankjær Vestervig.

Finn Pedersen, Sindrup.

Karl Nielsen, Hurup.

Mogens Jensen

Erik Krog Jørgensen, Hurup.

Poul Klemmesen, Heltborg.

Antoni W. Jensen, Missionshotellet, Hurup.

Erik Krog Jørgensen, Hurup.

Mads Madsen "Boddumbisgaard" Boddum Pr. Hurup.

Karl Markussen

Søren Peter Andersen "Grøntoft" Gl. Bedsted.

Erik Harbo, Ydby.

Kristian Kongensgaard

Nis Magnusen, Villerslev.

Kr. Slot.

Hr. Thomas Færgegaard ???, Morup Mølle.

Henry Olsen, Helligsø.

Karl Madsen, Boddum.

Mads Mikkelsen, Hilligsøe.

Harald Pedersen, Lodahl.

Knud Nielsen, Tivoli.

Ove Christiansen "Tandrup" Bedsted.

Holger Knudsen, Vestervig.

???????????, Vestervig.

Jens Nørgaard.

Fuglsang, Hurup.

Valdemar Nielsen, Bedsted.

Mads Boutrup Hansen

Mogens Westergaard Jensen

Trafik Ass. Dahl, Hurup.

Jens Thomsen, Dover pr. Hurup.

Richaed Jensen, Svankjær pr. Bedsted.

Alfred Tobiasen, Lyngs.

Chr. Nielsen, Bedsted.

Charles Josefsen, Hørdum.

Herluf Jensen, Hassing.

Niesl Chr. Jensen, Ydby.

Hugo Christensen, Hørdum.

Hr. Larsen, Hurup. Adr. Købmand Dybdahl, Villerslev.

Lærer Johansen, Sønderhå.

Per Kristen F. Nielsen

Søren L. Christensen

Rasmussen

Peter Abildtrup

Kristian Mardal Jensen

Christensen

Thorvald Korsgaard, Hurup.

Aksel Lau?ere, Jegindø.

Kristen Kristensen, Ullerup.

Mogens Stensgaard, Gettrup.

Staldforpagter Christensen, Hurup.

Jens Sauer

Aksel Møller, Jegindø.

Vognmand Jens Nielsen, Bedsted.

Carl Madsen. % P. Nielsen, Agger.

Viggo Christensen, Vilhelmsminde.

Henry Hansen "Teglgaarden" Vestervig.

Poul Hansen, Ydby.

Erhardt Munkholm, Svankjær pr. Bedsted.

Marius Jensen, Hilligsø pr. Gettrup.

Jens Søndergaard, Lyngs.

Henry Christensen

Bjarne Brændgaard "Gadegaard" Lyngs.

Laurids Hove, Vestervig.

Peter Sigh, Sindrup.

Niels Chr. Andersen, Gl. Bedsted.

Anders Olsen "Trankjærgaard" Vestervig.

Lars Andersen

Niels Peter Nielsen, Gl. Bedsted.

Jens Jørgen Pedersen, Ydby.

Peter Balsby. Hansted.

Anders Møller

Vilhelm Slot "Ny Sejresbøl" Krik.

Hrr. Taggaard, Hurup.

Knud Daniel Larsen, Handrup.

Egon Madsen

Kaj Pedersen

Chr. Jensen, Hurup.

Poul Søndergaard, Røjkjær.

Valdemar Poulsen, Knudbak, pr. Uglev.

Flemming Andersen, Bedsted.

Redaktør Andersen, Hurup.

Kristian Fredrik Nielsen, Lyngs.

Adolf Andersen

M. Renberg, Hørdum.

Jens Chr. Madsen, Hurup.

Laurids Skaarup, Dover.

Anker Frederiksen

Verner Villadsen

Købm. Pedersen, Hørdum.

Isak Isaksen

Tømrer N.P. Nielsen, Bedsted.

John Vestergaard, Ydby.

Gunnar Andersen, Hørsted.

Charles P. Vestergaard, Hilligsø.

Thøgersen

Oskar Sørensen, Hurup.

Villiam Poulsen, Refs.

Peder Hilligsø Kjær

Thorvald Møller, Hurup.

Kaj Emil Nielsen

Marius Jensen

Finn Møller.

Christensen, Bedsted.

Lærer Søndergaard.

Børge Nørgaard, Gettrup.

Flemming Jensen,Vesterby.

Laurids Skaarup

Alfred Kristoffersen

Conny Ladefoged

Jens Bjerregaard

Knud Raunborg

Anders Søgaard, Skyum.

Peter Møller, Hassing.

Ejaer Nielsen, Skyum.

Poul R. Pedersen

Ingvard Henriksen, Ulsted.

Ricard Vestergaard, Grurup pr. Bedsted.

Jens Ole H????gaard, Dover.

Karl Steffensen, Vestervig.

Poul Thomsen, Gettrup.

Leo Frost, Ulsted.

Andreas Nielsen, Vilhelmsminde, Bedsted.

Chr Slavensky, Hurup.

Erik Harbo, Ydby.

Kristensen

Fisker N. Chr. Pedersen, Agger.

Jens Toftdahl

Niels Christensen, Draget.

Aron Kristensen

Svend Aage Jensen, Vestervig.

Poul Kristensen, Hurup.

Henning Søgaard, Ørum.

Richart Rysgaard, Hvidbjerg.

Marius Christensen, Hilligsøe.

Poul Henning Paaske, Snedsted.

Chr. Larsen, Thygstrup.

Niels Kr. Kortegaard Pedersen

Finn Larsen

Villum Larsen, Villerslev.

Chr. Peter Pedersen, Bedsted.

Harald Christensen, Kobberød.

Kresten Kristensen

Erik Eriksen

Peder Hansen

Ali Jørgensen "Højgaard" Guntoft, Ydby.

Einar Ulnriksio, Heltborg.

Jens Hove Christensen, Sindrup.

Tino Dahlgaard

Henning Andersen.

Harald Larsen

Paul Madsen, Hilligsø.

Alfred Alstrup Christensen, Villerslev.

Kjeld Overgaard.

Richard Notlevsen

Peter Christensen, Søndbjerg.

Oskar Nielsen, StoreVelling pr. Fredericia.

Nybo.

Holger Christensen, Barslev.

Stivad Bo Christensen, Koldby.

Børge Pedersen.

V. Greve, Hvidbjerg.

Jens Amby, Villerslev.

Nicolaj Nielsen, Hørdum.

Otto Emil Bangsgaard, Jestrup.

Kjeld Nielsen, Astrup.

Viggo Larsen, Hurup.

Anton Olesen, Ettrup.

Erik Holm Andersen

Jens Chr. Dybdahl, Hurup.

Orla Knudsen, Hurup.

Peder Enevoldsen

Hilmar Jørgensen, Visby.

Viggo Emanuel Neesgaard

Jens Hasager Nielsen, Doverodde.

Lærer Poulsen, Lyngs.

Arne Bangsgaard, Villerslev.

Henry Jensen, Agger.

Niels Andersen, Istrup.

Ejnar Emil Nielsen.

Ernst Bundgaard, Jegindø.

Egon Madsen.

Børge Christensens søn Peter, Heltborg.

Knud Jensen, Bedsted Handelsgartner.

Jens Madsen, Bedsted Handelsgartner.

Ole Bækhøj, Villerup pr. Bedsted.

Villy Svejgaard, Ydby.

Verner Dissing

Carl Wensien

Frede Poulsen, Hurup.

Viggo Nielsen, Bedsted.

Arne Iversen, Hurup.

Georg Christensen

Gustav Andersen, Agger.

Jens Larsen, Hurup.

Edmond Larsen, Heltborg.

Harald Nielsen.

Ejnar Kibsgaard

Michael Jensen

Lagerekspedient Nielsen, Hurup.

Aksel Nielsen, Hurup.

Niels Peter Nielsen.

Niels Erik Galsgård

Montør Harald Petersen.

Pedersen, Hurup.

Peter Holm "Koldbygaard" Koldby.

Søren Christensen, Villerup.

Ejnar Christensen, Dover.

Poul Kristensen Pedersen.

Hrr. Olsen.

Hans Rasmussen, Randrup.

Leo Christensen, Hurup.

Niels Christian Henriksen, Odby pr. Uglev.

Chr. Jørgensen.

Niels Alfred Daniel, Heltborg.

Leif Frostholm, Horsfeldt pr. Bedsted.

Karl Yde, Gudnæsstrand.

Chr. Boll, Randrup pr. Vestervig

Viggo Jensen, Barslev.

Thomas Hansen.

Poul Hove Kjeldgaard, Hørsted.

Henry Verner Jensen, Sønderhå.

Morten Christensen/Morten Kristoffersen

Svend Christensen, Hurup.

Christensen.

Svend Aage Jensen, Dover.

Jens Chr. Sørensen, Hilligsø.

Hans Enevoldsen, % Martin Skovsted, Bedsted.

Knud Erik Poulsen, V. Ulsted.

Verner Pauelsen.

Bagermester Poul Knudsen, Bedsted.

Johan G. Andersen, Hilligsø.

Gunnar Jensen, Randrup.

Peter Sørensen, Hurup.

Henning Larsen, Randrup pr. Vestervig.

Joakim Nikolajsen

% Niels Peter Schou, Hørdum.

?????????

Kristen Østergaard Christensen

Aage Nielsen, Agger.

Erik Mikkelsen, Madsted.

% Aage Nielsen, Agger.

Niels Brogaard.

Helge Juul, Villerslev.

Holger Pilgaard

Knud Agerholm, Boddum Mølle.

Freddy Thomsen "Gungaard" Villerslev.

Henry Stærk "Gungaard" Villerslev.

Svend Aage Jensen, Gettrup.

Magnus Jensen, Sønderhå.

Jens C. Pedersen.

Christian Jensen.

Verner Balsby, Heltborg.

Jens Kobberød "Moselund" Bedsted.

K.M. Pedersen, Vestervig.

Folmer Larsen, Guntoft.

Carl Chr. Jensen, V.Ulxxxxx.

Ove Dyrmann, "Hillekildegaard" Hvidbjerg.

Jens Nørgaard.

Henning Nielsen, Hurup.

Benny Kristensen, Koldby.

Gunnar Hansen, Hurup.

Jens Steen Larsen

Ejner (Hausig) Jensen

Chr. Jensen.

M.C. Madsen, Hvidbjerg.

Finn Nørgaard.

Karl Jensen, Taabel.

Benny Vestergaard, Hvidbjerg.

Andreas Vester, Hvidbjerg.

Viktor Ernst

Svend Pedersen, Skyum.

Knud Bernhard Pedersen

Kurt Christensen.

Kristian Emil Sørensen

Chr. Steffensen, Taabel

Thomas Hansen

Theodor Frutz, Heltborg.

Egon Johansen

Poul Graugaard

Anders Chr. Poulsen

Thomas Kristensen, Hilligsø.

Hans Larsen/Henrik Jensen

Ejnar Stærk Pedersen

Knud Møller Madsen, Hurup.

Egon Sørensen

Torben Ulrik Thomsen

Søren Thomsen, Vesterby.

Poul Pedersen

Peter Mikkelsen, Koldbygaard.

Martin Christensen

Ole Dahl

Kristian Madsen

Arne Andersen, Villerslev.

Oluf Slot, Ydby.

Kristian Pedersen

Kaj Skinhøj Pedersen, Kobberød.

Andreas Odgaard

Henry Jensen, Heedevang.

John Jensen, Thygstrup.

Folmer Pedersen, Villerslev.

Svend Isaksen.

Egon Rundkvist

Johannes Kristensen

Jan Vilfred Madsen

Niels Larsen

Torben Schnedler

Gunnar Bager, Lyngs.

Søren Rose Sørensen, Thygstrup.

Karl Nielsen

Børge Sahl

Pølsemager Hans Jensen, Struer.

Mads Krabbe, Randrupgaard.

Poul Yde Dissing

Peter Petersen, Grurup.

Hestekøretøj med lukket vogn + 1 person.

1 mand og et spand heste.

Bengtsen

Dreng med et spand heste.

Marius Andersen, Gl. Ørum. pr. Bedsted.

Gunnar Poulsen Munk

Leif Madsen, Vestervig.

Jens Chr. Jensen

E. Madsen.

Frode Knudsen, Bedsted.

Kaptajn Kristensen.

Aage Hansen, Hvidbjerg.

Erik Jensen

Erling Strand, Hørdum.

Kristian Larsen

Marius Madsen

Aksel Jensen

????????

Osvald Lauridsen

Johannes Thomsen

Johannes Kjærgaard, Uglev.

Kr. Frostholm, Hørdum.

Karl D. Jensen

Kaj Søndergaard

Erling Christensen (Kristensen?)

Aage Kristensen.

Poul Bech Nielsen

Henning Hansen, Vestervig.

Brian Paaske Pedersen

Jens Nielsen, Sønderhå.

Niels Knudsen "Gammelbygaard" Grurup.

Jens Abildtrup, Refs.

Kurt Nørgaard Nielsen

Driftsleder Kaj Møller

Karl Ringgaard

Kristian Abildtrup

Karl Chr. Nørgaard, Hørdum.

Henry Madsen, Hvidbjerg.

Niels Chr. Jeppesen, Gettrup.

Svend Aage Mølgaard

Jens Peter Kjærgaard

Claus Bendtsen

Søren Jensen

Anna Larsen, Lyngs.

Sten Belter

Ringo Christensen

Bøje Jørgensen, Krik.

Niels Chr. Jensen

Peter Graversen, Lyngs

Egon Pedersen

A.S.Hansen

Svend Dahl Pedersen, Uglev.

Ejvind Hove

Thorkild Riis

Peder Hyldig Jensen, Ø. Jølby.

Erik Olsen

N.E. Kristensen

Th. Møller

Niels Chr. Stensgaard

Holger Vangsgaard

Aksel Jensen

Villy Madsen, Hurup.

Hans Jørgen Christensen

Ib Olsen, Hurup.

Frede Dybdahl

Gert Jensen, Nes pr. Karby.

Holger Andersen

Murermester Kjeld Overgaard

Gartner Lauridsen, Vestervig.

Hr. Munch

Andres Bisgaard

Poul Thomsen

Henning Larsen, Randrup.

Jens Hunmalle, Hilligsø.

K. Stensgaard, Gettrup.

Henry Stensgaard, Gettrup.

Frysker.

Inspektør Aksel Christian Andersen

Erik Pedersen, Hilligsø.

Aage Sørensen, Istrup pr. Bedsted.

Ung mand med cykel.

Marinus Sørensen, Hurup.

Hrr. Prulsler, Hurup.

1 mand med motorcykel.

Ole Olsen, Hilligsøe.

Chr. andersen, Randrup, pr. Vestervig.

Flemming Jensen, Grurup.

Napoleon Smith.

Knud Kappel, Ydby.

Jørgen Nielsen.

Kaj Rasmussen

Chresten Olsen, Boddumgaard.

Kr. Nielsen Christensen, Bedsted.

Knud Erik Mørk, Komis hos Ekmann, Hurup.

Wachtmann Schieubau, Agger Badehotel.

Artillerist Schnesden, Agger Tange.

Poul Andersen, Gettrup.

Slagtersvend Otto Møller, Bedsted.

Hrr. Bredahl. Hurup.

Jakob Kristensen, Hurup.

Vangsgaard Kristensen, Randrup.

Johannes Mikael Kristensen, Ydby.

John Vestergaard, Hurup.

Ejnar Mortensen, Vester Ulsted.

Knud Nørgaard

Niels Bjerre, Hurup.

Axel Sørensen, Hurup.

Eigil Højriis

Erik Holm Andersen

Dusinius Lillelund, Lyngs.

Evald Pedersen, Grurup.

Laurits Bovbjerg, Horsfeldt pr. Bedsted.

Herluf Jensen

Kristian Østergaard

Ejner Petersen, Gettrup.

Chr. Stensgaard, Refstorp Hurup.

Asger Hansen

Christian Sørensen, Refstorp Hurup.

Anders Hansen, Toftum Mark.

Andreas Lind

Jens Larsen, Tvolm Ydby.

Jens Hjort Pedersen, Ydby.

Jens Dissing

Chr. Vangsgaard, Villerslev.

Martin Christensen, Gettrup.

Henry Jensen, Hurup.

Gotfred Houmøller Hilligsøe.

Ernst Sørensen, Vestervig.

Jens Graugaard, Boddum.

Magnus Østergaard, Bedsted.

Købmand Skaarup, Bedsted.

Peter Holm Gundtoft Ydby.

Karl Hoppe.

Villy Andersen, Vestervig.

Viggo Sørensen, Istrup Pr. Bedsted.

Martin Vogelbun, Cirkus Mihe, Ydby.

Gravers Jensen

Niels Chr. Kjær "Mosegaarden" Bedsted.

Otto Winther

Otto Winther

Fodermester Schmidt, Tandrup pr. Bedsted.

Peter Svendsen, Villerslev.

Søren Stalshah???, Uglev.

Grisehandler Karl Pedersen, Bedsted.

Carl Sørensen, Bedsted.

Christen Marius Nielsen

Kristian Serup.

Niels Alfred Nielsen

Aage Nesgaard

Karl Kristian Nielsen

Vesley Pedersen % Chr. Møller, Randrup.

Svend Aage Nielsen

Gunnar Gramstrup, Bedsted.

Johanne Nielsen, Madsted pr. Bedsted.

Kaj Krog "Søvang" Bedsted.

Kaj Knattrup, Hassing pr. Hørdum.

Chr. Jensen, Ginnerup.

Axel Nielsen Nørgaard, Hilligsøe.

Jens Pedersen, Randrup pr. Vestervig.

Mads Stensgaard, Gjettrup.

K. Krog.

Ejnar Jensen

Thomas Sørensen, Visby pr. Bedsted.

Steen Larsen

Verner Jensen

Peter Klemmesen, Hassing pr. Bedsted.

Harald Larsen

Jens Houmøller, Hilligsøe.

Erling Vestergaard.

Ib Overgaard, Villerslev.

Niels Christensen, Vestervig.

Ingolf Hansen, Flarup.

Chr. Skriver, Hilligsøe.

Svend Andersen, Taabel.

J.V. Jensen, Dover.

Jens Lyngklip, Heltborg.

Jens Lyngklip

Jens Sørensen, Vestervig.

Leif Bertelsen, Lodbjerg.

Sadelmager Graversen, Ydby.

Valdemar Kristensen

Valdemar Agesen

Valdemar Agesen

Chr. Slavensky.

Mads Chr. Jensen, Refstorp.

Chr. Pedersen "Krogsgaard" Villerup pr. Bedsted.

Gunnar Andersen. Hurup.

Hr. Rokjær, Hurup.

Karsten Christensen, Gudnæs.

Arnold Nielsen, Koldby.

Chr. Svalgaard, Dover.

Chr. Jensen, Boddum.

Chr. Thomsen, Grurup.

Kr. Vestbjerg.

Høiriis.

Jens Johan Løgstrup.

Chr. Peter Jensen, Sønderhå.

Peter Bertelsen, Spails pr. Bedsted.

Ifersen, Lyngholm pr. Bedsted.

Kristen Vangsgaard, Vogntoft.

Karsten Hove Pedersen

Peter Kibsgaard

Henry Andersen, Ydby.

Martin Poulsen "Lildbjerg" Hørdum.

Bent Nørgaard

Gunnar Hansen.

Ejnar Knattrup

August Graversen, Heltborg.

Niels Chr. Kjærgaard, Boddum.

Bjarne Christensen.

Jørgen Lützhøft

Redaktør Andersen, Hurup.

Landmand Arne Ravnsmed, Hassing.

Fru Overgaard / Lis Kristensen, Vestervig.

Jens Chr. Vangsgaard, Dover.

A. Vigsø, Jegindø.

Svend Chr. Thomsen.

Karl Bjerregaard Kaagaard

Poul Kjeldsen, Hurup.

Stauersbøl Pedersen

Ingvard Katrinus Graversen

Poul Alstrup.

Ingvard Hansen

Børge Thrane Hansen

Svend Aage Nielsen, Lyngs.

Laust Klemmesen, Uglev.

Herluf Nørgaard, Ydby.

Henning Poulsen, Ydby.

Ove Kræmmer, Vittrup pr. Bedsted. søn

Smed Knud Nielsen, Bedsted/Hassing.

Ejner Pedersen, Hurup. Søn af Anders Pedersen.

Evald Nielsen, Dover.

Niels Marius Nielsen, Refstorp.

Evald Krogsgaard, Flarup.

Gudmund Andersen, Ydby.

Jens Thomsen, Dover pr. Hurup.

Chr. Sørensen "Hedevang" Bedsted.

Alfred Søndergaard, Ydby.

Anders Br???, Agger.

Jens Larsen, Ydby.

Karl Pedersen, Lodbjerg.

Jens Sønderby, Mejeriet i Hurup.

Emil Giltoft, Dover.

Marius Thomsen, Hurup.

Jens Back, Svanjær.

Th. Kristensen, Ginnerup pr. Huurp.

Henry Vester, Bedsted.

Aage Stausholm, Dover.

Mads Kristensen, Jestrup pr.Ydby.

Jens Chr. Christensen.

Niels Holmgaard, Dover.

Magnus Hovmark, Kobberød

Hans Pedersen, Boddum.

Niels Jakob Mikkelsen

Olof Andersen, Spails, Morup Mølle.

Olsen, Vestervig.

Charles Lodahl, Hurup.

Chr. Hancke

Kommis Evald Thomsen, Vang Mølle Thisted.

Niels Kristian Kristensen

Svend Aage Jensen, Bedsted.

Henriksen

Svend Aage Madsen, Hvidbjerg.

Andreas Hansen.

Chr. Larsen, Vestervig.

Henry Jensen, Agger.

Karl Kristensen, Hurup.

Otto Alfred Jensen

Hans Vangsgaard Kristensen, Vester Stauersbøl, Randrup.

Erik Kristensen, Refsdamgaard, Hurup.

Anders Kappel, Uglev.

Pedersen (1905-ca.1982)

Karl Kristensen, Hvidbjerg.

Peter Hansen, Hassing.

Bent B. Thomsen

Regningen på billedet er stilet til John Lundorf ?

Gunnar Andersen. / Odgård.

Noteret til : Børge Nielsen, Skolegade.

Alfred March

Jens March

Knud Hansen, Boddum ??

Refererer til: Karen Iversen.

Refererer til Karen Jensen.

Refererer til Chr. Grave.

Refererer til Else Mortensen

Refererer til Anna Petersen.

Nørgaard.

Harald Krauhe.

Kr. Pedersen

Viggo Hunskjær?

Martin Christensen

Slagtersvend?

Ukendte

Glasplader fra Vestervig

Kristian? Mortensen?

Ukendt

Holger Sund.

Kommis Otto Mygerholt.

Poul Søndergaard.

Lundstrøm ./. Hancke.

Glasplader fra Vestervig

Ukendt

Malersvend F. Dahlberg ./. Toftdahl.

Kommis Frederiksen ./. Hundahl.

Carl Nielsen ./. tømrer W. Jensen.

Chr. Andersen, Hellerø - Hvidbjerg "Ørhøjgård".

Bagersvend Chr. Nørgaard.

Chr. Christensen ./. Kappel.

Glasplader fra Vestervig

Urmagersvend Pedersen ./. Jensen.

Manfred Kraft ./. murermester Jensen.

Det er en ung herre, men intet negativ nr.

1 herre ?

1 ung mand.

1 ung mand ?

1 ung mand ?

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand, samme som nr. 848.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

Den samme herre som på nr. 786.

1 ung mand.

1 ung mand: den samme som på nr. 813.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand.

1 ældre mand

1 jæger med gevær.

1 mand.

1 ældre mand.

1 ældre mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 gammelt billede med en soldat.

Jens Andreas Mikkelsen, Bedsted.

1 ældre herre.

1 ung mand, den samme som som på nr. 808.

1 ældre herre, den samme som på nr. 899.

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand.

1 mand.

Henry Jensen "Refsgaard" Hurup.

1 dreng.

1 dreng.

Henry Jespersen

1 dreng.

1 dreng.

1 ældre mand, den samme som nr. 968.

1 ung mand.

1 ung mand.

Jens Kristiansen

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand.

Peder Thøgersen Kristensen

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

Arne Nørgaard, Vestervig.

1 mand.

En ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand.

Per H. Møller, Boddum.

1 ældre herre.

1 ung mand.

Ejnar Obel, Jegindø.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

1 mand

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 soldat (gammelt foto).

1 ung mand.

1 ældre herre.

Karl Fomsgaard, Grurup

Tommy Harring Olesen

1 ung mand.

Frank Nørgaard.

1 ung mand.

Kristian Mikkelsen

1 ung mand.

Erik Christensen

Valdemar Agesen

1 ung mand.

1 ung mand.

Henning Jensen, Gettrup.

1 ældre herre.

Frede Clausen "Østergaard"Visby.

Niels Sloth

1 ung mand.

Bent Bertelsen, Hurup.

1 ung mand.

Johannes Fauerholt

Peter Lykkebo

1 ung mand.

1 mand.

Børge Visby, Heltborg.

Magnus Christian Christensen

1 ung mand, samme som på nr. 1064..

Chr. Nielsen "Brogaard" Bedsted.

1 ung mand, samme som på nr. 1062.

Per Ginnerup Toftdahl

1 herre.

Laurids Olsen, Svankjær.

Peder Kjærgaard, Hurup. Visby.

1 ung mand.

Pejter Vestergaard

Lærer Dam, Ydby.

Asger Frost, Lyngs.

Knud Ejgil Appelon Storgaard

1 ung mand.

Chr. Søndergaard, Lyngs.

Flemming Scendler Johannesen, Bedsted.

1 ung mand.

Benny Jensen, Hørdum.

1 herre.

Bach

1 dreng.

1 ung mand.

1 ung mand.

Johannes Gramstrup, Hilligsøe præstegaard.

1 ung mand.

Oskar Søndergaard, Hurup.

Jens Erik Andersen, Bedsted.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 mand.

Jørn Alstrup

1 mand.

John Buch Jensen.

1 mand.

Henry Jensen, Visby.

Johan Grønbæk, Gettrup.

1 mand.

Paul Paulsen, Ø. Røjkjær.

1 mand.

Bertel Peder Ifversen

Svend Hove, Boddum.

1 mand.

Peder Christian Nielsen

Tage Wullum Jensen

1 mand.

Jahn Jensen

Benny Christensen, Hørdum.

1 mand.

Mogens Bonde

Erik Tyberg, Hjortshøj.

1 mand.

Børge Vendelbo, Bubbel.

1 ung mand.

1 mand.

Nygaard, Hassing.

1 mand.

Jacob Anmy Knudsen.

Niels Lodahl.

Niels Pedersen

Tømrer Kaj Back Sørensen (f. 1955), Refs.

1 soldat.

Mads Jensen

Ung mand.

Gunner Jensen

1 ældre herre.

Arne Søndergaard, Ginnerup.

1 ung mand.

Frank Kristian Nielsen, Hassing.

Karl Nørgaard

Smed Stærk, Ydby.

1 herre.

Søren Heedegaard, Hurup.

Jensen

Anker Andersen, Gettrup.

1 ældre mand.

Chr. Hummelshøj, Doverodde.

Ejner Nielsen

Peder Chr. Tølbøl "Solvang" Bedsted.

1 ældre herre.

Ove Rasmussen, Hurup.

1 herre.

1 ung mand.

Hans Henrik Sørensen, Hillingergaard.

1 ældre herre.

Anton Slot, Hurup.

Henry Jespersen, Grurup.

1 mand.

Tage Skaarup, Thygstrup.

1 ung mand.

Laurids Gade Villerslev.

1 ung mand.

1 ældre mand.

C.M. Christensen

Laurids Hunskjær, Gettrup.

Jens S. Christensen, Ettrup.

1 mand.

P.Kj. Sørensen

Henry Pedersen, Thygstrup.

1 jæger.

Martin Pedersen, Vestervig.

Niels Jensen "Spolumgaard" Bedsted.

Den Nye Betjent.

1 ældre herre.

1 ung mand.

2 unge mænd.

Viggo Emanuel Neesgaard

1 ung mand.

Jens Liltoft

Kappels 1 herre.

Egon Christensen.

1 ung mand.

Knud Hovmøller, Hurup.

1 ung mand.

Kresten Slot

Svend Erik Pedersen.

1 mand.

Hrr. Klit, Vestervig.

Anders Jensen.

1 herre.

Eriksen "Søvang" Bedsted.

Charles Madsen

1 ung mand - udendørs.

Jeppe Pedersen, Boddum.

1 ung mand - udendørs.

Buskjær

Palle Pedersen, Bedsted.

1 ung mand i skoven.

Knude Erik Lyngs, Refs.

Hakon

I.M. Buskjær

1 ung mand - udendørs.

Hvem?

1 ung mand ved åen.

Gunnar Jeppesen

Erling Svanborg.

Johannes Jensen

Laurids Skårup

1 ældre mand i laden.

Peter Andersen, Refstorp.

Magnus Jensen, Bedsted.

Villy Kongensgaard

1 telefonarbejder. Samme som 1617.

Hr. Langaard.

Flemming Christensen.

1 telefonarbejder. Samme som nr. 1604.

Poul Pedersen, Boddum.

Peder Pedersen, Villerslev.

1 ung mand

Jens Skriver

1 ung mand

Jakob Houe

Bjarne Vangsgaard.

1 ung mand

Postmester Kristensen, Hurup.

1 ung mand

Frode Knudsen, Bedsted.

Viggo Andersen, Vestervig.

Karl Kristoffersen, Trankjær pr. Vestervig

1 ung mand

Erling Søland, Hørdum.

Martin Mikkelsen, Svankjær.

Knud Iversen.

Hans Hansen, Heltborg.

Ejner Olsen

Flemming Kristensen, Uglev.

Niels Verner Hansen, Hurup.

Magna Jensen, Grurup.

Leif Sørensen, Bedsted.

Niels Slot, Hurup.

Krogsgaard Andersen, Gettrup.

Anders Clausen

Kurt Fomsgaard, Hurup.

Kr. Møller Pedersen, Hvidbjerg.

Knud Fogh Odgaard

Ejner Andersen, Thisted.

Kaj Skårup Jensen, Koldby.

Kristian Krabbe

J. Erik Christensen.

Baltuf Buskjær, Hvidbjerg.

Frode Jensen, Ettrup.

Ole Yde

John Grønkjær.

Henning Kristiansen, Vester Skaarup.

Ølhandler Trab, Bedsted.

Bent Haagh, Hørdum.

Henry Larsen, Kr. Saaby.

Gårdejer Valdemar Jørgensen

Jørgen Christensen, Ginnerup.

Ejner Obel, Hellerod Hvidbjerg.

Erling Nørbjerg, Dover.

Knud Erik Nyby, Vestervig.

Magnes Søndergaard.

Møller Pedersen, Randrup.

Andreas Pedersen, Sønderhå.

Johannes Larsen

Ejnar Kristian Pedersen, Lyngs.

Aage Marius Gregersen

Lund Sørensen

?????????????, Ydby.

Ulrik Christoffersen

Kristian Gyrup, Hurup.

Tømrer Leed, Morup Mølle.

Nørgaard Andersen, Hurup.

Hr. Døf. Hurup.

Evald Jensen.

Postassistent Aage Nielsen, postkontoret

Kr. Barslev, Jestrup.

Jacob Hansen

Jens Peder Jensen ./. cementstøber Jensen

Thorkild Skriver Nielsen, Ydby.

Alfred Hyldal, Vestervig.

Ingvard Pedersen, Ydby.

Lauge Olesen, Boddum.

Hilmar Gade

Helge Christoffersen

Ole Juul Nielsen, Sdr. Ydby.

1 ung mand ./. Fyrskib Lappegrund

Leif Andersen

Hr. Kryseak & Co., Hurup.

Anders Christensen

Villy Thorsted, % Marius Thorsted, Thygstrup.

Mads Fogede Sørensen, Draget.

Fyrmester Aksel Leed, Lodbjerg Fyr.

Morten Mortensen

Fyrmester Aksel Leed, Lodbjerg Fyr.

Chr. Ege, Spangbjerg pr. Bedsted.

Laurids Amby, Vestervig.

Aage Christensen, Hurup.

Laurids Larsen, Taabel.

Mads Peter Nørgaard

Anton Slot, Hurup.

Søren Rose Sørensen, Thygstrup.

Peder Pedersen, Spails pr. Bedsted.

Harald Nørgaard, "Søndergaard" Horsfeldt pr. Bedsted.

Oluf Christensen, Ydby.

Johannes Yde, Gettrup.

Maren Fomsgaard, Lyngs.

Svend Tilsted, Hurup.

Lars Leed.

Karl Kristian Jensen

Aage Vester Sørensen

Henry Møller Jensen % Chr. Pedersen, Snrd. Ydby.

Jens Hansen.

Karl Nielsen

Krabbe, Ydby.

Jørgen Kristensen, Boddum.

Egon Dam, Ydby.

Alfred Jensen

Henning Kjeldsen, Ydby.

Thomas Jensen

Anton Steffensen, Sejersbøj Vestervig.

Poul Gug Pedersen, Ydby.

Hrr. Andersen Hansen.

Niels Jørgensen, Lyngby.

Henning Boddum, Refstorp.

Kroejer Kongsgaard, Ydby.

Leif Foldager Krogsgaard

Slagter Jensen, Ydby.

Andres Jensen, Doverodde.

Herman Christensen, Hurup.

Knud Chr. Christensen

Henning Thøgersen.

Johannes Nielsen, Visby pr. Bedsted.

Knud Alstrup Christensen.

Egon Madsen% Marius Madsen, Vestervig.

Sigo Jensen, Agger.

Jens Chr. Jensen.

Anders Nielsen

Not. Til Andres Nielsen, Agger.

Henning Christensen

Peter Brunn, Agger.

Børge Pedersen

Alfred Galsgaard, Helligsø Gettrup.

Flemmimg Rønnestad, Bedsted.

Anders Nicolaj Jensen

Hans Sørensen

Henry Nedergaard, Spails pr. Bedsted.

Hans Hansen

Svend Aage Madsen, Ydby.

Arbejdsmand Holger Josefsen, Ydby.

Købm. H.C. Lind, Bedsted.

Valdemar Andersen Lodahl

Ejnar Nielsen

Pedersen el. Lind

Farskon, Agger Skole.

Mogens Arbramsen, Hvidbjerg Bank, Hvidbjerg.

Hugo Nissen, Hurup.

Jens Peter Nielsen

Leo Gade

Viktor Pedersen

Ejner Petersen, Barslev, Thyholm.

Karl Chr. Henriksen "Krogsgaard" Villerup.

Asger Madsen, Bedsted.

Niels Kjeldsen

Anna Worm Nielsen, Bedsted.

Niels Ting, Hvidbjerg.

Kristian Emil Sørensen

Børge Vendelbo, Bubbel.

Peter Sørensen, Vester Toftum pr. Hurup.

Carl Christensen % Gartner Larsen, Bedsted.

Chr. Worm Nielsen

Launy Mikkelsen, Handrup pr. Vestervig

????????, Ydby.

Holger Andersen, Skårup pr. Vestervig.

????????, Ydby.

Henning Andersen

Postbud Osvald Mortensen, Thygstrup.

Søren Josefsen, Ydby.

Hans Pedersen, Vilhelmsminde pr. Bedsted.

Jens Peter Riis, Gl. Bedsted.

Back

Hr. Okslund, Gettrup.

Poul Erik Back, Sindrup Vejle, Ydby.

Ole Bækhøj, Villerup.

Marius Mikkelsen, Lyngs.

Ole Pedersen

Fredskild Kjærgaard, Bedsted.

Marinus Larsen, Krik.

Magnus Vangsgaard

Pastor Fedelius, Hilligsø.

Holger Larsen, Dover.

Peder Nielsen, Taabel.

Stenhuggeren i Hurup.

Aksel Sørensen, Lodbjerg Fyr.

Palle Us?????, Vestervig.

Aksel Pedersen, Vestervig.

Robert Madsen, Dover.

Kristian K. Pedersen, Gettrup Mejeri.

Aksel Nielsen

Arne Okslund, Gettrup.

Holger Erichsen

Oskar Kristensen, Thygstrup.

Erik Eriksen

Vestergaard, Hurup.

Chr. Hilligsø, Lyngs.

Erik Hvid, Gjettrup.

1 ældre mand

Sørensen, Irup.

Hrr. Nordentoft, Hurup.

1 mand

Peder Pedersen, Vestervig.

Christian Larsen, Sindrup pr. Ydby.

1 mand

Johannes Kristensen, Vestervig.

1 ældre mand

Herluf Andersen, Futtrup.

Engelsk Pedersen

Vagn Møl Kristensen, Gettrup.

Erik Urban, Østerby Struer.

1 mand

Holger Hilligsø Kjær

1 mand

Emanuel Frostholm, Sønderhå brugsforening pr. Hørdum.