Lokalhistoriske billeder fra Thisted Kommune

ABH - Portræt (enkelt) mænd

Anders Pedersen, Sønderhå.

Chr. Møller, Hvidbjerg.

Ronald Nielsen, Gudnæsstrand.

Marius Madsen, Thygstrup.

Jens Anton Pedersen, Jestrup / Lyngs.

Laurids Iversen.

Chr. Larsen, Gettrup.

Otto Chr. Agesen

Vilhelm Sejersbøl, Vestervig.

Laugo Olsen, Boddum / Hurup

Lukasen el. Eriksen

Helge Koldtoft

Gert Jensen, Krik.

Kaj Olsen, Gundtoft.

Richard Christensen, Ettrup.

Niels Kristen Ravnborg

Chr. Skærbæk, Lyngs.

Karl Christoffersen, Uglev.

Kaj Olsen, Boddum / Hurup

Thøgersen, Gettrup.

Leo Faurholt

Johannes Kristensen, Adbølgaard.

Marius Lynggaard, Jegindø.

Vang, Kjallerup.

Lars Christensen, Kobberød.

Kr. Klausen, Vestervig.

Martin Clausen

Anton Jørgensen, Bubbel Mark.

Asger Hansen

Fredrik Fredriksen, Hørdum.

Alfred Berg Gregersen

Lyngs.

Sv.Å. Iversen, Krik.

Børge Voetmann

Niels Andersen, Istrup.

Frode Holler, Hurup.

Henry Nielsen, Ulsted.

Peter Andersen, Refsgaard.

Anders Kielsgaard, Hurup.

Alfred Andersen, Hilligsø.

Robert Munkholm, Hørdum.

Andelsbanken, Hurup.

Albert Thomsen, Hurup.

Poul Slot, Kobberød.

Peter Søndergaard, Horsfeldt pr. Bedsted.

Knud Jørgen Nielsen

Thorleif Pedersen, Hurup.

Johannes Madsen, Agger.

Raunsmed, Vestervig.

Egon Nicioajsen, Ydby.

Jens Bertelsen, Kjallerup / Bedsted.

Jan Damgaard, Vestervig.

Bankassistent Mogens Vestergaard, Ydby. Andelsbanken, Hurup

Johannes Søndergaard, Horsfeldt pr. Bedsted.

Erik Christensen, Hurup.

Henry Nielsen, Ulsted.

Otto Nielsen, Heltborg / Hurup.

Tage Kristensen

Kr. Pedersen, Guntoftgaard.

Harald Andersen, Refs.

Kristian Pedersen, Boddum.

Thorvald Nielsen, Ydby.

Flemming Christensen

Karl Steffensen, Gettrup.

E. Christensen, Ramme St.

Kristian Notlevsen

Bankass. Svend Aage Peuss, Andelsbanken, Hurup

Poul Grud, Ydby.

Baber Nielsen, Gettrup.

Tino Dahlgaard

Hans Petersen, Agger.

Johannes Kjærgaard.

Oskar Sørensen, Bedsted.

Jesper Nielsen, Ydby.

Chr. Jensen Leed, Morup Mølle.

Oskar Jensen Leed, Morup Mølle.

Aage Hansen.

Kurt Mølgaard Nielsen, Hørsted.

Ove Jensen, Vestervig.

Andreas Madsen, Villerslev.

Valdemar Poulsen.

Murer Andreas Hørmann. Gettrup, Helligsø Strand. Ugift.

Johan Madsen, Agger / Vestervig.

Søren Sørensen, Villerslev.

Gravesen

Flemming Sørensen

Jens Chr. Lauridsen.

Marius Bertelsen, Brogaard / Bedsted.

Robert Mølgaard, Hurup.

Holger Boddum, Refstorp / Hurup.

Søndergaard Stærk, Gettrup.

Henning Christensen

Kr. Jensen Leed, Morup Mølle.

Oluf?? Christensen, Agger.

Peter Chr. Gramstrup, Boddum Bisgaard.

Svend Aage Thomsen

Niels. Chr. Dahl Nielsen.

Carl Slot

Otto Kjær, Vestervig.

Orla Knudsen, Svankjær Brugs.

Holger Hansen

Anton Pedersen, Refs.

Jensen Kirkegaard, Agger.

Edmund Larsen, Flarup.

Jens Graugaard

Postbud Jørgen Pedersen, Ydby.

Jens Vestergaard

Anders Andersen, Kobberød.

Thorvald Madsen, Ydby.

Arne Andersen, Morup Mølle.

Peder Boddum, Refstorp / Hurup.

Mads Madsen, Hurup.

Lærer Christensen, Svankjær Skole.

Kaj Yde.

Ib Madsen, Villerslev.

Niels Strømgaard, Ydby.

Jens Lyngklip, Heltborg.

Frits Sørensen, Heltborg.

Niels Chr. Madsen. Gettrup Mejeri.

Ole Kr. Madsen, Lyngs.

Gunner Jensen, Hurup.

Lærer Nørgaard, Gettrup.

Va????, Hurup.

Niels Boddum, Refstorp / Hurup.

Niels Riis

Kristen Jakobsen Søgaard

Viggo Andersen, Sønderhå.

Laurids Henriksen, Koldby.

Knud Jensen % Chr. Sørensen, Lodbjerg.

Holger Toft, Guntoft pr. Ydby.

Jens Chr. Jensen, Dover.

Niels Chr. Lodahl.

Kr. Pedersen, Ydby.

Karl Chr. Josefsen, Hørdum.

Gartner A. Højer., Koldby.

Laurids Mikkelsen, Svankjær / Bedsted.

Jens Ove Hebsgaard, Hvidbjerg.

Hans Olsen, Gettrup.

Anders Lütshøft, Tandrup. Bedsted.

Krumhardt, Vestervig.

Poul Andersen.

Maskinarbejder Carl Kristensen.

Edvard Poulsen, Kobberød.

Christiansen, Heltborg.

Charl Jensen, Hørdum.

Soldat Verner Suhr, Agger.

Gustav Nordentofte, Koldby.

Johannes Nielsen, Koldby.

Søren Sørensen, Villerup / Bedsted.

Valdemar Skammelsen, Bedsted.

Mads Skammelsen, Vestervig.

Søren Hansen, Boddum.

Aage Nielsen, Dover.

Carl Johan Christensen, Boddum.

Søren Sørensen, Madsted pr. Bedsted.

Kr. Madsen Pedersen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Andreasen.

Karsten Pedersen

Jens Chr. Jensen

Harald Jensen, Hurup.

Søren Sørensen, Villerup / Bedsted.

Vagn Bredahl

Laurids Jensen, Hassing.

Johannes Jensen (Balsby)

Bo Rasmussen.

Frits Christiansen, Hørsted.

Evan Kristensen, Vestervig.

Poul Espersen, Oddesund N.

Jens Skammelsen, Villerslev pr. Hørdum.

K. Sørensen, Sønderhå.

Ernst Olsen, Hurup.

Benny Nielsen

Brenhild, Bedsted.

Dahl

Jens Poulsen, Dover.

Ole Linnet, Bedsted.

Bjarne Christensen.

Hans Larsen, Hurup.

Poul Jørgen Holm

Poul Pedersen.

Kristian Nielsen, Falrup.

Lars Chr. Larsen, Vittrup / Bedsted.

Poul Nielsen.

Vagn Nielsen

Erik Møller Nielsen, Koldby.

Julius Grønkjær

Fru Kirstine Mikkelsen, Ydby.

Laurids Nielsen.

Charles Vangsgaard, Villerslev pr. Hørdum.

Charles Holm, Vestervig.

Jens Hestbeck

Jens Dam Sørensen, Bedsted.

Møller Munkholm. Hvidbjerg.

Niels Aage Nielsen, Lyngs ? / Lyngby ?.

Johannes Olsen, Snedsted.

Henry Madsen, Vester Ulsted.

Postbud Nielsen, Hurup.

Chr. Jensen, Hvidbjergmøllegaard, Bedsted.

Ole Pedersen

Mads Andersen Vangsgaard, Villerslev.

Ejner Madsen, Vestervig.

Hother Haagaard, Ørum / Bedsted.

Anders Koldtoft

Henning Sørensen.

Henning Bang Larsen "Dovervestergaard" Hurup.

Henry Josefsen

Hans Carl Toft

Paul Erik Rask Larsen

Jens Pedersen, Hilligsø.

Aage ? Hansen, Hørdum.

Jens Jensby, Nørhaa pr. Snedsted.

Ove Kongensgaard, Dover pr. Hurup.

Postmester, ???

Mads Skammelsen, Vestervig.

Kristian Pedersen

Henry Hundskjær.

Laurits Poulsen, Hurup.

Asger Hansen

Richard Riis Vestergaard

Hans Madsen, Ulsted.

Hr. Funding.

Villy Nielsen

Ejnar Dahl

Svend Olsen, Agger.

Tage Larsen, Koldby.

Jens Bisgaard, Spangbjerg / Bedsted.

Poul Nielsen Pedersen, Uglev.

Peter R. Nielsen, Bedsted.

Jens Peter Jensen, Hurup. Gift.

Holger Pedersen, Sønderhå / Hørdum.

Egon Christensen, Villerslev.

Henning Troelsgaard, Gettrup.

Fru Sehlaikjær.

Elvind Madsen, Vestervig.

Jens Peter Jepsen.

Niels Klemmesen Nielsen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Charles Sørensen, Abildsgaardsmark pr. Hurup.

Karl Christian Thøgersen

Niels Villum.

Niels Jørgen Pedersen, Koldby.

Hilligsø.

Chr. Knarkegaard, Gjettrup.

Peder Chr. Pedersen, Søndbjerg / Uglev.

Chr. Thøgersen, Kobberød / Gettrup.

Leif Nielsen, Hurup.

Edmun Brogaard, Grurup.

Kjeld Larsen, Svankjær.

Jens Peter Søndergaard Jensen, Koldby.

Harald Nielsen, Taabel.

Asger Hansen

Viggo Mortensen, Vestervig.

Arnold Jensen, Hurup.

Holger Hansen, Heltborg.

Hans Madsen, Villerslev.

Johansen, Hurup.

Lars Hamborg Nielsen

M.C. Bangsgaard, Hassimg.

Poul Egon Andersen

Chr. Pedersen, Morup Mølle.

Askov Christoffersen, Odby.

Leif Andersen.

Ingvard Sørensen, Ydby.

Marius Hansen

Karl Knarkegaard, Villerslev / Hørdum.

Osvald Thomassen

Peder Pedersen, Koldby.

Marius Bangsgaard.

Erik Rasmussen

Ejnar Christensen

Richard Andersen

Christian Korsgaard, Gettrup.

Niels Pallisgaard.

Ejler Jensen

Kristian Larsen, Visby.

Holger Boll, Randrup.

Chr. Hargaard, Refs.

Jens Holger Nielsen

Lars Peter Christensen

Klemmesen, Vestervig.

Niels Hove Christensen, Vestervig.

Kristian Pedersen, Morup Mølle.

Maritn Pedersen, Bedsted.

Madsen, Hurup.

Aage Larsen, Dover / Hurup.

Arne Søgaard Pedersen, Hassing.

Chr. Pedersen, Morup Mølle.

Mogens Chr. Larsen, Ydby.

Verner Sørensen, Vittrup.

Hugo Sørensen

Jørgen Andersen, Gettrup.

Chr. Skriver, Spolum pr. Bedsted.

Chr. Bisgaard

Peder Kjærgaard

Møller Madsen

Jens Hvid Madsen, Ginnerup / Hurup.

Leif Meier Nielsen

Lars Jensen, Gettrup.

Viktor Andersen, Snedsted.

Børge Stauers.

Kaj Steffensen, Hvidbjerg.

Johannes Nørbjerg

Ove Rasmussen, Hurup.

Jens Krabbe

Knud Sloth, Hurup. FDF-fører.

Martin Pedersen

Henrik Mejer Nielsen

Bjarne Brændgaard, Hvidbjerg.

Møller Madsen

Preben Kjær, Hurup.

Thorkild Vang, Jannerup.

Chr. Borggaard, Boddum.

Søren Gade

Carl Johan Schnedler Johannesen, Bedsted.

Kaj Ploumann, Hurup.

Chr. Steffensen, Gettrup.

Albert Pedersen, Vogntoft pr. Vestervig.

Pejter Andersen, Ginnerup/Hurup.

Regnskabsf. A. Jensen, Svankjær.

Emanuel Petersen, Ydby.

Hilbert Kristensen

Jens Chr. Jensen, Taabel / Vestervig.

Sigvard Steffensen, Hilligsø / Gettrup.

Direktør Torstensen, Vestervig.

Mogens Enevoldsen

Tage Stokholm, Hvidbjerg.

Eigil Graversen, Vittrup.

Ivar Iversen, Lyngby.

Per Handrup

Ove Olsen.

Osker Bjerregaard, Horsfeldt pr. Bedsted.

Harly Ruby, Agger.

Jens Larsen, Dover / Hurup.

Lærer Kloppenbjerg.

Oluf Kristensen, Ginnerup.

Charles N????, Ydby.

Karl Bendsen, Thygstrup / Vestervig.

Christian Jensen, Gettrup.

Skibsted Andersen, Randrup.

Gunner ????????.

Christian Jensen

Laurits Larsen

Ejner Olsen.

Edvard Nielsen

Jørgen Riis.

Leif Larsen

Anton Linnet, Bedsted.

Jens Lyngklip, Heltborg pr. Hurup.

Nicolaj Nielsen, Bubbelmark / Vestervig.

Emil Poulsen, Dover.

Jens Ejnar Andersen

Jens Chrisensen, Flarup.

Kristian Emil Sørensen

Vagn Darf Pedersen, Ydby.

Karl Andersen, Gettrup.

Knud Worm Nielsen, Svindborg / Bedsted.

Evald Kristensen, Svindborg/ Bedsted.

Bagersvend Poulsen, Hvidbjerg

Mejerist Chr. Søndergaard.

Chr. Nielsen, Horsfeldt.

Chr. Roelsgaard, Hilligsø.

Kristian Kallerup. Hvidbjerg.

Mejner Sørensen.

Marius Nielsen, Astrup Mark.

Finn Larsen

Niels Frøkjær, Salling ungdomsskole.

Søren Gade, Ullerup.

Carl Josefsen, Lyngby pr. Bedsted.

Vagn Brændgaard, Hvidbjerg.

Villy Larsen, Vestervig Præstegaard.

Laes Fomsgaard, Lyngs.

Peter Nielsen

Marius Dybdahl. Hurup.

John Pedersen.

Børge Larsen, Heltborg.

Apala lærer, Hurup. ?

Johannes Olsen, Randrup.

Fredrik Andersen, Ulnits / Bedsted.

Henning Rokkjær Mikkelsen, Hassing.

Peter Bach, Bedsted.

Ejnar Ikast, Hurp.

Færeglysboderen ved Næssund.

Gunner Stensgaard, Lyngs.

Kristian Nørgaard.

Hans Leegaard Riis, Gammelby / Bedsted.

Harry Hansen, Villerslev.

Jakob Hove, Ørum pr. Bedsted.

Bagermester Edvard Larsen, Ydby.

Aksel Pedersen, Sønderhå.

Hjalmar Lyngbæk

Ricard Jensen, Hørdum.

Valdemar Nielsen

Laurits Kammersgaard

Karl Eliasen, Ydby.

Laurids Slavensky, Krik.

Ejler Pedersen, Svankjær.

Karl Jensen, Taabel.

Svend Larsen, Taabel.

Vilhjelm Johansen, Sønderhå.

Marius Kjærgaard, Randrup pr. Vestervig.

Emil Vangsgaard, Villerslev / Hørdum.

Niels Nielsen, Hørdum.

Michael Jensen

Niels Eliasen

Jens Dueholm Phillipsen, Kobberød / Gettrup.

Oskar Pedersen Hurup.

Viggo Ringgaard

Leif Vinding

Tysk Soldat, Lyngby.

Kr. Nielsen, Hurup.

Holger Sørensen, Grurup.

Severin Lousdahl. Hilligsø Gettrup.

Jens Andersen, Trankjær pr. Vestervig.

Niels Jensen, Refshede.

Thomas Kristensen, Hilligsø.

Mekaniker Slot, Vesterby pr. Vestervig.

Gartner Hansen.

Kr. Kristensen, Visby.

Jens Chr. Hansen "Holmgaard" Ydby.

Andreas Langballe

Chr. Salomonsen, Dovergaard.

Knud Balle

Anders Klemmensen, Heltborg.

Chr. Odgaard.

Erik Johan(ne)sen

Anders Chr. Krabbe, Heltborg.

Laurids Søndergaard, Madsted.

Andreas Nielsen "Skibstedgaard" Ydby.

Holger Oxlund, Gettrup.

Søndergaard Kristensen, Boddum.

Asger Hansen

Bager Jensen, Heltborg.

Oskar Ringgaard, Lildbjerg / Hørdum.

Bent Jørgensen, Gettrup.

Svend Jensen, Bedsted.

Herluf Langgaard Poulsen

Preben Nielsen, Vestervig.

Hans Jørgen Pedersen.

Lund Søndergaard, Villerslev pr. Hørdum.

Harald Andersen Vangsgaard, Villerslev.

Marius Jensen, Visby.

Viggo Pedersen, Vestervig.

Anders Olsen, Bedsted.

Aage Lodahl, Hurup.

Chr. Andersen, Tandrup mark, Bedsted.

Emanuel Jepsen, Spøttrup.

Gudrun Søgaard, Ørum.

O.M. Toftdahl

Evald Christensen/Kristensen

Carlsen Pallesgaard, Ullerup.

Haugaard.

Andersen, Hurup.

Niels Kortegaard Andersen, Ettrup.

Knud Worm Nielsen, Svindborg.

Arnold Nielsen

Niels Hunstrup, Ydby.

Laurids Søndergaard, Madsted.

Mads Chr. Hove, Vestervig.

Mejner Andersen, Bedsted.

Malermester Helge Madsen, Bedsted.

Egon Nielsen

Andrers Jepsen, Lildbjerg / Hørdum.

Harald Christensen

Harald Christensen

Folmer Herlach Petersen

Leif Johannesen, Ydby.

Jens Søndergaard, Lyngs.

Henry Andersen, Boddum pr. Hurup.

Henning Olsen, Hurup.

Edmund Kristensen.

Henry Pedersen.

Hakon Christensen el. Rysgaard?

Kristian Abildtrup

Thomas Hansen, Taabel / Vestervig.

Knud Sloth, Hurup. FDF-fører.

Carl Mogens Andersen, Hørdum.

Villy Andersen, Vester Ulsted.

M. Kristensen, Vestervig.

Gunner Madsen, Thygstrup. (Osker Madsen)

Chr. Nielsen

Søren Nielsen

Kristensen el Kreiberg?

Chr. Søndergaard, Lyngs.

Mogens Bonde

Jørgen Vestergaard, Grurup.

Bruno Thorsted.

Jens Sørensen, Hvidbjerg.

Søren Overgaard, Refs pr. Hurup.

Herluf Sørensen, Gammelby.

Lærer Foged, Boddum.

Smed Chr. Christensen, Agger.

Gartner Jørgensen, Vestervig.

Niels Anton Olsen, Lyngs Mølle.

Henry Vangsgaard, Visby / Bedsted.

Otto Christensen, Ettrup.

Vagner Pedersen, Hurup.

Asger Nielsen, Ydby.

Karl Pedersen, Ginneup pr. Hurup.

Karl Gravesen, Ydby.

Kristian Hunskjær, Gettrup.

Herluf Mathias Mouritsen

Erik Hvid, Gettrup.

Christian Nielsen, Visby / Bedsted.

Harry Pedersen, Randrup / Vestervig.

Johannes Nielsen.

Anders Pedersen, Gettrup.

Forvalter Møller, Tandrup pr. Bedsted.

Poul Svendsen, Ydby.

Peter Tilsted, Hilligsøe.

Knud Kristensen, Hassing / Hørdum.

Evan Klemmesen, Vestervig.

Oskar Bjerregaard, Heltborg / Hurup.

Frede Klausen "Østergaard" Visby.

Verner Nielsen, Visby / Bedsted.

Svend Gade, Lyngs Skole.

Erland Kristensen, Hurup.

Gunnar Nielsen, Astrup.

Folmer Larsen, Gettrup.

Jens D. Christensen

Børge Chr. Larsen

Alfred Slot, Hassing / Bedsted.

Karl R. Jensen, Taabel / Vestervig.

Aksel Sørensen, Boddum.

Ejgil Andersen, Ydby.

Erik Holmgaard

Smed Frost, Vesterby / Vestervig.

Ejner Hvid Madsen

Lars Nielsen, Hurup.

Niels Kristoffersen, Hurup.

Martin Kristensen, Kobberød.

Poul Graugaard, Boddum.

Chr. Gramstrup Kristensen, Krik.

Otto Jensen, Boddum Bisgaard.

Ejner Hvid Madsen

Kristen Overgaard, Hurup.

Henry Andersen, Boddum.

Torben.

Weimar Nicolajsen

Svend Aage Iversen, Gettrup Bageri.

Smed Frost, Vesterby / Vestervig.

Kristian Kjeldsen

Børge Thrane Hansen

Sigfred Jensen.

Andreas Kristiansen, Hassing Pr. Hørdum.

Ejner Hvidbjerg, Villerslev pr. Hørdum.

Mads Kirkegaard, Hurup.

Egon Vangsgaard, Villerslev pr. Hørdum.

Aksel Jensen, Skyum.

Poulsen eller Christensen?

Arne Graversen, Ydby.

Jørgen Poulsen, Vestervig.

Per Holmgaard, Refs.

Jens Morsing, Bedsted.

Lærer Riis, Visby. pr. Bedsted.

Ole Kirk, Visby.

Axsel Kristiansen, Ydby.

Stach????? Titi??????, Ydby.

Valter Møl????, Ydby.

Chr. Sørensen, Visby.

Ernst Jensen, Hvidbjerg.

Kristian Pedersen.

Oskar Jensen, Hurup.

Jens Christensen, Gl. Ørum / Bedsted.

Ingvar Kongsgaard, Ydby.

Vilhelm Bech, Øster Skaarup / Vestervig.

Knud Graversen, Ydby.

Martin Søndergaard.

Aksel Nielsen

Erling Munkholm, Gettrup.

Allerealrt, Agger. Tysk Marine.

Nikolaj Pedersen

Henry Madsen, Hvidbjerg.

Gustav Nielsen, Ydby.

Anton Hansen, Skyum pr. Hørdum.

Svend Jensen, Hurup.

Valdemar Larsen Christensen, Gl. Ørum / Bedsted.

Henry Ubbesen, Ydby.

Henry Lauersen, Doverodde / Hurup.

Mads Amby Christensen, Dover.

Anders Guntoft, Sønderhå / Hørdum.

Bankassistent Erik B. Jensen, Hurup

Regnar Andersen, Hurup.

Kristian Pedersen, Hvidbjerg.

Hartvig Jakobsen, Hurup.

K.K. Jensen, Agger.

Arne Henriksen, Visby pr. Bedsted.

Ludvig Larsen, Refstorp / Hurup.

Niels Chr. Ting, Lyngs.

Aage Hald

Johannes Larsen, Gettrup.

Verner Andersen

Bach Boddum, Ydby.

Søren Toft, Styvel / Hvidbjerg.

Kristian Bovbjerg, Vester Ulsted.

Viggo Ludvigsen, Ydby.

Normann Hummelshøj, Taabel.

Svend Christensen, Refsgaard, pr. Hurup.

Viggo Nielsen, Sindrup.

Jens Henning Jensen, Hurup.

Kristian Borre Vestergaard, Hvidbjerg.

Peder Larsen, Bubbel Mark, Hurup.

Bent Sigh Pedersen, Vestervig.

Skomager Pedersen, Hurup.

Karl Dybdahl, Kobberød / Gettrup.

Villy Kongensgaard, Ydby.

Tømrer Chr. Larsen, Svankjær.

Ejner Hummelshøj, Taabel.

P. Møller Hove

Mogens Jensen, Hurup.

Herdis Pedersen, Hurup.

Thorvald Kirkensgaard

Bruno Korsgaard, Heltborg.

Ejnar Snejstrup Graugaard

Jens Brandgard, Bedsted.

Chr. T. Christensen, Boddum.

Strandfoged Vilhelm Jørgensen, Lyngby.

Gunner Nielsen, Ydby.

Jens Lausdal, Hurup.

Skræddermester Kirkensgaard

Evald Krabbe, Boddum.

Jens Vilhelmsen, Hurup.

Henry Pedersen

Christian Henriksen

Hansen el. Sørensen?

Niels Alfred Eriksen

Niels Peter Christensen, Dover.

Severin Hansen, Hurup.

Poulsen, Hurup.

Laurits C. Nielsen, Bedsted.

Anton Sørensen, Hurup.

Søren Sørensen, Hvidbjerg.

Karl Madsen, Svankjær.

Carl Bertelsen, Heltborg.

Peder Kristian Hougaard

Jens Kjær Graversen, Ydby.

Fredrik Olsen, Agger.

Svend Erik Dahl Pedersen, Gettrup.

Hans Madsen, Skyum.

Villiam Madsen, Ydby.

Thomas Askov, Grurup / Bedsted.

Robert Madsen, Ydby.

Karl Johan Christensen, Hurup.

Verner Lauridsen, Svankjær.

Jens H?????, Ullerup.

Jens Chr. Jensen, Vestervig.

Sigvald Steffensen, Øster Stauersbøl, Vestervig.

Kristian Bisgaard

Carl Gustav Mikkelsen Kjeiberg

Jens Peder Christensen, Astrup Mark / Hurup.

Aksel Vestergaard

Lærer Haarhøj, Heltborg.

Chr. Christensen, Bedsted.

Anker Nielsen, Refsgaard.

Brorson

Johannes Sørensen, Hurup.

Niels Vestergaard, Visby.

Verner Jørgensen, Hurup.

Gerhard Andersen, Bedsted Missionshus.

Postbud Chr. Larsen, Vestervig.

Chr. Larsen, Randrup.

Peder Bisgaard, Dover.

Søndergaard, Dover.

Mads Andersen, Oksenbøl.

Gunnar Olsen "Leegaard" Bedsted.

Evald Kristensen

Tysk soldat.

Søren Andersen, Ginnerup / Hurup.

Peder Slot, Hurup.

Oskar Gade, Heltborg.

Poul Erik Dam, Vestervig.

Jens Peter Kragelund

Holger Krik, Heltborg.

Smed Karl Kristensen, Lyngs.

Chr. Østergaard.

Hoter Pedersen, Randrup pr. Vestervig.

Jørgen Bengtson.

Kørerlærer Christensen, Uglev.

Jens A. Jensen, Hurup.

Børge Andersen

Pedersen eller Jensen?

Karl Emil Larsen, Vestervig.

Kr. Kiel.

Ejvind Galsgaard, Dover.

Gerhard Søndergaard, Villerslev.

Eigil Filtenborg Nielsen

Vestergaard

Jens Andersen, Hurup.

Holger Dybdahl Andersen, Refs.

Johannes Vestergaard, Bedsted.

Ivar Klemmensen, Tygstrup pr. Vestervig.

Karlo Josefsen, Dover / Hurup.

Hartmann eller Mortensen?

Arnold Jensen, Bedsted.

Chr. Christensen, Spails pr.Bedsted.

Tians, Hurup.

Anton Madsen, Hurup.

Kjeldsen, Hurup.

Nørgaard

Hjelmer Bach/ Hans Dam, Ydby.

Jørgen Møller, Gl. Bedsted.

Svend Aage Pedersen

Erik Kristensen, Hurup.

Peder Vestergaard, Bedsted.

Jens Sund Laursen

Hrr. S. Jepsen, Vestervig.

Johan Emil Andersen, Spejls / Bedsted.

Jens Damsgaard

Viggo Henriksen, Ydby.

Frederik Olsen, "Søndergaard" Randrup.

Jens Chr. Christedsen, Vilhelmsminde.

Henning Jensen, Hurup.

Thomas Kristensen, Visby.

Peder Enevoldsen

Chr. Madsen, Hurup.

Niels Peter Christensen, Irup pr. Hørdun.

Chr. Brogaard, Vestergaard Bedsted.

Kirkensgaard eller Wodstrup?

Mads Jacobsen, Morup Mølle.

Johannes Olsen, "Søndergaard" Randrup.

Kaj Svendsen.

Knud Nielsen

Asger Hansen

Ove Jensen, Istrup pr. Bedsted.

Jens Andersen, Hvidbjerg.

Kristian Dahlgaard

Viggo Egeberg, Villerslev.

Gunnar Larsen, Lyngs.

Alfred Andersen, Vestervig.

Lars Hamborg, Spangbjerg pr. Bedsted.

Chr. Høgholm, Bedsted.

Hr. Jensen, Hurup.

Maskinmester Hansen, Nessund Øst.

Peter Falkensgard, Jegindø.

Vagn Christensen, Boddum.

Alf Jensen, Gjettrup.

Evald Jensen, Gettrup.

Peter Steffensen, Gjettrup.

John Foldager

Peter Dahlgaard "Vangsgaard"

Søren Olsen, Søndergade, Hurup.

Alfred Jensenius Sørensen

Chr. Larsen, Lyngs.

Jens Nicolaj Nicolajsen

Peder Odgaard Jensen, Boddum / Hurup.

Ha?? Jensen, Gjettrup.

Formand Christensen, Taabel.

Murer Steffensen.????

Ingvard Jensen, Vestervig.

Egon Kirk

Asger Laurberg

Aage Jensen, Hurup.

Mads C. Hansen

Chr. Møller, Tølbøl / Vestervig.

Svend Aage Christensen, Bedsted.

Jacob Overgaard Pedersen, Bedsted.

Svend Grønbæk. Ydby.

Fisker Jens Chr. Poulsen, Boddum / Hurup.

Karsten Dam, Taabel.

Chr. Nicolajsen.

Formand Christensen, Taabel.

Poul Erik Huberg, Hurup.

Roand Sørensen, Hurup.

Jens Chr. Pedersen, Hvidbjerggaard Svankjær.

Hartvig Andersen, Hurup.

Henry Frøkjær, Svankjær / Bedsted.

Carl Vulum, Jestrup.

Holger Pedersen, "Vangsgaard" Villerslev.

Benny Knudsen

Viggo Villemose

Anders Nørgaard Jensby, Hurup.

Laurberg

Leif Kurt Hansen

Manufakturhandler Vilhelmsen, Bedsted.

Preben Kehler, Cirkus Miehe, Ydby.

Osvald Mortensen, Vestervig.

Asgar Pedersen, Lyngs.

Søren Peder Vangsgaard

Knud Eril Christensen, Gl. Bedsted.

Evald Pedersen, Agger.

Edvin Jensen, Grurup.

Chr. Jensen, Svankjær.

Richard Sørensen, Gettrup.

Anthon Ginnerup Toftdahl

Jens Dybdahl, Vesterby / Vestervig.

Holger Laurensen, Guntoft.

Murer Brogaard, Gettrup.

Niels Erik Jensen, Vestervig.

Gunner Nielsen, Lodbjerggaard.

Jens Hansen, Gettrup.

Verner Dahlgaard, Hurup.

Ejnar Vinderslev, Ydby.

Leo Nielsen

Svend Jensen, Hurup.

Otto Hummelshøj, Ydby.

Chr. Skovsted, Bedsted.

Jens Chr. Madsen, Hurup.

Emil Andersen, Svankjær.

Richard Nielsen, Jestrup.

Hrr. Thomsen, Hurup.

Alfred Hornstrup, Bedsted.

Bang Jensby, Bedsted.

Svend Kristensen

Knud Mardal

Ulrik Hestbech, Hurup.

Alfred Poulsen

Bent Gilling

Jens Grud, Ydby.

Hans Nielsen, Hurup.

Erling Boddum, Bedsted Plantage.

Marius Mardal

Niels Graugaard, Svindborg / Bedsted.

Købm. Nystrup, Ydby.

Mogens Pedersen, Refs.

Beiner Brogaard, Handrup.

Holger Pedersen, Sønderhå.

Martin Mikkelsen, Madsted pr. Bedsted.

Kurt Møbius, Vestervig.

Thommas Jensen, Odby.

Doktor Elnm, Hurup.

Thomas Thorup, Gettrup.

Svend Kirk, Heltborg.

Niels Handrup, Heltborg.

Richard Jensen, Uglev.

Ejner Rasmussen.

Conny Ladefoged

Eigil Larsen, Gettrup.

Hans Pedersen, Hurup.

Malermester Pedersen, Lyngs.

Chr. Worm, Bedsted.

Egon Nielsen, Ydby Central.

Hans Ingeman Olesen

Villas Sørensen, Grurup.

Renhard Korsgaard, Hurup.

Svend Grønbæk, Ydby.

Søndergaard Poulsen, Hurup.

Johan Andersen, Vestervig.

Gustav Bisgaard

Oskar Pedersen, Hurup.

Jens Madsen

Kaj Andersen, Hørdum.

Charles Nielsen, Ydby.

Torsten Munk.

Smith Hansen, Ashøjgaard.

Johannes Andersen, Ullerup.

Gerhart Dueholm, Vestervig.

Chr. Nielsen, Vogntoft pr. Hurup.

Thorkild Vodstrup, Hurup.

Ejner Andersen.

Tømrer Jens Jensen, Gjettrup.

Jørgen, Nielsen, Hurup.

Finn Nielsen, Oddersund.

Henning Mortensen, Vestervig.

Leo Frands, Ulsted.

Murer Jens Chr. Jensen, Hurup.

Karl Steffensen, Vestervig.

Otto Krog, Gettrup.

Arne Jensby, Thygstrup / Vestervig.

Fink, Svankjær.

Valdemar Poulsen, Øster Røjkjær.

Aksel Andersen, Hurup.

Hans Jørgen Hummelshøj

Asger Hansen

Knud Erik Bach Christensen, Randrup.

Anders Nielsen, Bedsted.

Per Hansen, Hurup.

Erik Korsgaard, Barslev.

Henry Jensen, Ettrup.

Frederik Rasmussen, Thygstrup pr. Vestervig.

Thorvald Vang, Astrup Mark, Hurup.

Svend Aage Sørensen, Vestervig.

Mads Stensgaard, Gettrup.

Charles Martinus Kristensen, Heltborg.

Harald Larsen, Gudnæs / Hørdum.

Chr. Hove Christensen, Sjørring.

Bent Thomsen, Vestervig.

Erik Christensen, Hurup.

Anders Christensen, Lodbjerg.

Nicolaj Jensen, Krik.

Anders Christensen, Hurup.

Hans Sørensen, Kobberø.

Ejnar Heedegaard, Gudnæs / Hørdum.

Chr. Jacobsen, Hurup.

Børge Thomsen, Vestervig.

Chr. Klit.

Harry Sørensen, Villerslev.

Aage Jensen, Adbøl pr. Vestervig.

Hermann Jensen

Jørgen Korsgaard.

Chr. Daniel, Bedsted Kro, Bedsted.

Jens Graugaard, Hassing / Hørdum.

Senius Liltoft

Mads Peter Nørgaard

Niels Poulsen, Visby / Bedsted.

Niels M. Vestbjerg, Uglev.

Elektriker Søren Erik Nielsen, Brydbjerg, Bedsted

Hrr. Ussing, Vestervig.

Henry Kristiansen, Koldby.

Hjalmar Kristensen, Taabel.

Anker Thomsen, Lyngs.

Kristian Pedersen, Hurup.

N. Gadegaard, Søndbjerg / Uglev.

Anker Jensen

Christian Jensen, Svankjær / Bedsted.

Larsen, Klosterhedegaard, Vogntoft.

Overportør Odderhede, Bedsted.

P.K. Pedersen.

Herluf Hjort Sørensen, Grurup.

Karl Johan Gade, Villerslev.

Jørgen Damsgaard, Bedsted.

Martin Bjerregaard.

Farmaceut Nielsen, Hurup.

Valdemar Kristensen´s søn, Bedsted.

Chr. Nørgaard, Villerup.

Knud Larsen.

Jens Riis, Gammelby.

Chr. Henriksen, Svankjær / Bedsted.

Ejnar Nielsen

Knud Erik Riis, Uglev.

Johannes Haaregaard, Refs.

Gunner Madsen.

Marius Bertelsen, Vestervig.

Niels Andersen

Per Sunesen, Hurup.

Anders Christensen, Lodbjerg Pr. Vestervig.

Anton Møller, Ydby.

Kaj Jensen, Høiris.

Mads Møller Nicolajsen

Aage Dennesen, Heltborg.

Jens Nesgaard Nielsen, Hassing.

Johan Svankjær

Ingemann Larsen, Hurup.

Peter Kjær, Jegindø.

Chr. Madsen Pedersen, Hurup.

Svend Jensen, Hurup.

Lauridsen, Hurup.

Viliam Hedegaard Johannesen, Taabel.

Jens Jørgen Andersen

Emil Pedersen, Hurup.

Peter Emil Kristensen, Agger.

Anders Balsby Lodahl.

Freddy J. Andersen.

Chr. Jensen, Trankjær.

Cykelhandler Larsen, Hurup.

Jens Jensen, Ulsted.

Christian Nielsen

Jens A. Christensen

P. Østergaard Nielsen, Hurup.

Jens Chr. Jensen. Lodbjerg / Vestervig.

Kaj Robert Krogsgaard, Flarup / Hurup.

Emil Skriver, Hilligsø.

Børge Ce. Christensen.

Mekaniker Chr. Jensen, Hvidbjerg.

Thorkild Pedersen

Thorkild Vodstrup, Bedsted.

Johannes Krog, Lyngby / Bedsted.

Ejgil Bjørn

Jens Chr. Jensen. Lodbjerg / Vestervig.

Emil Skriver, Hilligsø.

Eigil Ginnerup Toftdahl

Henry K?????, Refsbisgaard.

Børge Ce. Christensen.

Anders Møller

Asger Hansen

Jørgen Hansen, Vestervig.

Chr. Jensen Poulsen, Bedsted.

Ejnar Christensen, Bubbel pr. Hurup.

Anton Nielsen, Hurup.

Jens Poulsen, Dover.

Chr. A. Munk, Ulsted pr. Vestervig.

Niels Christian Kjeldsen

Erling Sørensen, Hurup.

Bernhard Bundgaard, Jegindø.

Emil Skriver, Hilligsø.

Kristen Christensen

Erik Jensen.

Folmer Lykke

Arild Dahlgaard

Charles Clausen.

Viggo Ludvigsen, Hurup.

Fru Jessen.

Nikolaj Fredriksen, Refstorp / Ydby.

Jens Sigvard, Lyngs.

Jens Pedersen, Spolum / Bedsted.

Karl Kristensen, Hurup.

Eigil ??appe, Skaarup.

Arne Jensen Vang

Bjarne Sørensen.

Pedersen/Fibiger Jensen??

Niels Jensen, Hassing.

Jens A. Madsen, Bedsted.

Egon Jensen, Vestervig Overgaard, Vestervig.

Magnus Jensen "Søndergaard" Bedsted.

Dusenius Knudsen

Marius Chr. Jensen

Martin Bjerregaard.

Vang.

Axel Nielsen, Flovlev.

Jens Gottenberg, Sønderhå.

Lasse Brinch Jensen, Bedsted.

Peter Sund

Karl Thorsted, Vestervig Overgaard, Vestervig.

Søndergaard Stærk.

Børge Vogel???, Ydby.

Egon Hove Nielsen, Hurup.

Aksel Madsen, Ydby.

Egon Madsen

Henry Pedersen, Jegindø.

Jens Andersen, Bedsted.

Chr. Fomsgaard Larsen, Refstorp pr. Hurup.

Henry Srausbøll % Slagter Srausbøll, Hvidbjerg.

Svend Nielsen, Bubbelmark, Hurup.

Herluf Simonsen

Peder Christian Nielsen

Kr. Bovbjerg, Hurup.

E. Kjær, Visby.

Holger Schou

Hans Andersen, Vestervig.

Anders Eriksen

Niels Erik Jensen, Vestervig.

Molsgaard Larsen, Ydby.

Peter Marius Jensen, Agger.

Finn Madsen.

Jens Peter Vang

Carl Emil Madsen, Bedsted.

Gunner Mejer Nielsen

Johannes Sørensen, Klostervang Vestervig.

Kallesø, Hurup.

Anders Odgaard, Uglev.

Søren Peder Handrup

Ulrik Nielsen

Chr. Christensen.

Kristian Langballe "Over Astrup" Hurup.

Chr. Bangsgaard, Vestervig.

Barber Pedersen, Morup Mølle.

Murer Poulsen, Bedsted.

Fotograf Asger Hansen

Købm. Mogensen, Bedsted.

Ove Jensen.

Per Bach Kjær, Visby.

Alxander Jensen, Lodbjerg / Vestervig.

Karl Møller, Vestervig.

Jørgen Christensen

Jørgen Fabricius.

Mads Møller Nicolajsen

Christian Vangsgaard

Evald Kristensen "Holmgaard" Ydby.

Frode Jensen, Handrup pr. Vestervig.

Alfred Kankkergaard, Hassing. SØN

Tage Christensen

Jens Dahl, Hurup.

Jens Knattrup, Morup Mølle.

Aage Mikkelsen, Hilligsø / Gettrup.

Ernst Andersen, Agger.

Bjarne Bendsen, Bedsted.

Svend Aage Vangsgaard

Jens Nielsen, Vestervig.

Thyge Korsgaard

Peter Eriksen, Vogntoft pr. Hurup.

Preben Sørensen, Vestervig.

Finn Møller, Hurup.

Niels Thomas Andersen, Ulsted, Vestervig.

Poul Nørgaard Andersen, Næssund / Hurup.

Ingvard Kjær

Kristen Lynggaard, Uglev.

Svend Jakobsen, Hurup.

Laurids Mikkelsen, "Ny Ørumgaard" Bedsted.

Jens Petersen, Oksenbøl.

Børge Olsen, Dover pr. Hurup.

Niels Søndergaard

Lars Chr. Larsen, Gudnæs.

Holger Langgaard.

Berner Albert Hedegaard

Ingvard Nørby

Johan Larsen

Andreas Christian Früstück

Vilhelm Georg Hunskjær

Chr. Christensen, Sindrup.

Aage Hansen, Gettrup.

Jens Marius Nielsen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Peter Langgaard Poulsen

Ove Kræmmer Pedersen, Vilhelmsminde, Bedsted.

Aksel Nielsen, Ydby.

Arnold Bangsgaard, Villerslev.

Vilhelm Hilligsø.

Postbud Holger Nielsen, Hurup

Graves Lykke, Bedsted.

Jon Bangsgaard

Martin Kjær

Sigvald Steffensen, Hilligsø.

Valdemar Jensen.

Poul Erik Larsen, Agger.

Vilhelm Skinhøj, Oddesund N.

Peter Møller Hansen, Bedsted.

Søren Dahl Eriksen

Jørgen Konge, Hurup.

Søren Lauridsen, Krik.

Søren Kr. Madsen, Bedsted.

Carl Krogh

Postbud Chr. Larsen, Vestervig.

Vilhelm Agersen

Agner Eugund Nielsen

Aage Oxsenbøl.

Alfred Sørensen, Hørdum.

Peter Skammelsen, Hurup.

Niels Nørgaard, Ydby.

Nielsen, Refsgaard.

Henry Vang, Hurup.

Gunnar Poulsen Ydby.

Robert Madsen, Ydby.

Andersen, Hurup.

Marius Thomsen, Tvolm, Ydby.

Hartvig Jensen

P.N. Petersen

F. Holm, Visby / Bedsted.

Karl Overgaard, Hurup.

Andreas Dalgaard, Hørsted.

Anders Christensen.

Kjeld Nielsen, Ulsted.

Anton Madsen / Chr. Vilhelmsen, Ettrup.

Niels Møller Thomsen, Lyngs.

Søren Jepsen Madsen, Dover pr. Hurup.

Erik Grønbjerg, Vestervig.

Jens A. Jensen

Kristensen, Hurup.

Hrr. Lorentsen, Tvolm Skole, Ydby.

Karl Svendsen, Villerslev.

Slagter Thomsen, Lyngs.

Lærer Sørensen.

Gert Gilling.

Kr. Vilsgaard, Boddum.

Chr. Dalgaard, Hørsted.

Poul Jensen. Postbud Benny Thuesen Kongensgaard, Dover/Hurup

Henning Kjeldsen, Ydby.

Steffen Chr. Steffensen, Gettrup.

Tage Simonsen, Gudnæs. Hørdum.

Laurids Ruby, Agger / Vestervig.

Richard Jensen "Over Astrup" Hurup.

Henning Poulsen

Holger Christensen, Gettrup.

Eigil Bjørn

Jens Dybdahl, Grurup.

Poul Erik Rissum Jensen

Svend Aage Graversen, Vestervig.

Christian Steffensen, Ydby.

Jens Høier, Adbølgaard, Hurup.

AkseL Nielsen, Hurup.

Aksel Henriksen

Tage Filtenborg Nielsen

Tømrer Chr. Larsen, Svankjær.

Anders Andersen, Gettrup.

Knud Nielsen "Hedeholm" Bedsted.

Johan Dybdahl "Højmarkgaard" Vesterby pr. Vestervig.

Christian Sørensen, Adbøl pr. Hurup.

Arnold Madsen, Hvidbjerggaard.

Mads Christian Foldager

Chr. Henriksen

Møller Olsen, Dovermark, Hurup.

Peter Jensen

Svarre Larsen, Ydby.

Peder Filtenborg Nielsen

Gert Kirkensgaard.

Salm Christensen, Hurup.

Murer Munkholm, Hørdum.

Maler Larsen, Ydby.

Anders Chr. Andersen, Boddum.

Mejeribestyrer Korsgaard, Doverodde.

Ranhuber.

Johan Jensen, Hilligsø.

Jørgen Ruby Nielsen

Svend Grønkjær

Svend Erik Sørensen.

Holger Christensen

Niels Chr. Jensen "Refsgaard" Hurup.

Kaastrup Hansen, Ørum / Bedsted.

Nikolaj Nielsen

Thorvald Jespersen.

Niels Worm

P.C. Bisgaaard, Skyum.

Gramstrup Mikkelsen, Gjettrup.

Theodor Houmøller, Hilligsø / Gjettrup.

Niels Alfred Nielsen

Mads Pedersen Madsen, Jegindø.

Børge Vogelben????, Ydby.

Svend Erik Rasmussen.

Knud Kongensgaard

Svend Lyngklip.

Paulsen.

Knud Erik Jensen

Jens Madsen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Harald Pedersen, Kjæstrup.

Lars Jensen, Gettrup?

Andreas Früstruk, Bedsted.

Trandberg Hansen, Ydby.

Valdemar Jørgensen, Grurup.

Bjarne Dahlgaard, Bedsted.

Henry Christensen, Heltborg.

Egeberg el. Madsen?

Købm. Sørensen, Morup Mølle.

Peder Kammersgaard, Hurup.

Verner Knudsen.

Bager Vodstrup, Bedsted.

Chr. Søgaard, Adbøl.

Bent Møller, Sønderhå.

Niels Bangsgaard, Hassing.

Anders Madsen, Over Astrup, Hurup.

Chr. Jensen, Gramstrup pr. Vestervig.

Jens Birton Uhrbrand Bengtson

Frits Vay, Heltborg

Folmer Christensen, Vestervig.

Arne Nørgaard, Vestervig.

B.V. Andersen, Struer.

Henning Jensby

Kr. Nielsen, Bedsted.

Henning Vestergaard

Poul Pedersen, "Guntoftgaard" Ydby.

Poul Erik Svendsen

Poul Andersen, Hurup.

Harald Nielsen "Lodbjerggaard" Hurup.

Mads Kristiansen

Erik Ottesen, Gettrup.

Adolf Handrup

Søren Hansen, Kobberød pr. Gettrup.

Laurids Handrup

Peder Chr. Snejstrup

Vagn Pedersen

Arne Sørensen, "Lodbjerggaard" Hurup.

Jens A. Jensen

Klaus Olesen

Holger Pedersen, "Slagteren"

Laust Lauridsen, Doverodde.

Chr. Sørensen, Sindrup / Ydby.

Holger Nielsen, Heltborg.

Aage Jensen

Ernst Poulsen

Henry Sohn Christensen, Hurup.

Hans Madsen, Bedsted.

Viggo Kongensgaard, Dover.

Thorvald Tølbøl, Villerslev.

Laurids Grønkjær

Knud Vemg, Villerslev.

Rysgaard

Ejner Andersen, Alildgaardsmark.

Peter Vestergaard, Ullerup.

Ove Amby Christensen, Hurup.

Peder Toft, Kvilberg.

Chr. Graugaard, Hvidbjerg.

Kristensen "Falck" Hurup.

Martin Jensen

Karl Kr. Hove, Morup Mølle.

Carl Christensen, Vestervig.

Urmager Madsen.

Niels Alfred Daniel, Grurup / Bedsted.

Marius Nielsen, Hundborg.

Jørgen Nielsen, Hurup.

Mogens Sørensen, Irup.

Knud Facius, Bedsted.

Niels Pedersen, Refs.

Finn Madsen, Vestervig.

Marinus Vangsgaard, Lyngs.

Harald Søndergaard, Madsted / Bedsted.

Jens Adolf Jensen, Grurup / Bedsted.

Bertel Peter Ifversen

Svend Nielsen, Boddum.

Knud Sørensen "Styvelgaard" Hvidbjerg.

Peder Skammelsen, Ydby.

Carl Sloth

Hans Pedersen, Morup Mølle.

Henry Pedersen, Lyngs.

Jens Vestergaard

Mogens (Madsen) Hviid

Troels Ifversen

Søren Andersen, Hurup.

Gerd Olsen, Hurup.

Karl Nielsen, Heltborg.

Jens Madsen, Heltborg / Hurup.

Edvard Hviid, Krik

Thøger Ifversen, Lyngholm.

Kurt Jensen, Bedsted.

Viktor Møller

Hrr. Nørgaard, Hurup.

C. Vendelboe

Egon Kjær, Refs.

Leo Andersen, Hørdum.

Edvard Andersen Hviid

Karl Pedersen, Bedsted.

Ejner Kristensen, Hurup.

Laurids Søndergaard, Lyngs.

Holger Nielsen

Hans Konge, Lodbjerg pr. Vestervig.

Aage Kanstrup

Magnus Lund, Hurup.

Tage Nielsen, Toppenbjerg.

Jørgen Pedersen.

Jens Birkmose

Laurids Søndergaard, Lyngs.

Søren Jacob Jensen, Boddum.

Frede Rasmussen, Hurup.

Jens Jakob Jensen

Jens Nielsen

Ejner Jensen, Hvidbjerg.

Vilhelm Christensen, Spolum / Bedsted.

Hans Chr. Hansen, Hurup.

Laurids Søndergaard, Lyngs.

Carl Overgaard Nielsen

Flemming Christensen, Grurup.

Ernst Gilling, Hurup.

Chr. Jespersen, "Rodenbjerg" Vestervig.

Poul Graugaard, Dover.

Knud Jensen, Ydby.

Købm. Skinhøj, Hurup.

Carl Johan Christensen, Hurup.

Frode Larsen, Guntoft.

Niels Kjældgaard Pedersen, Boddum.

Per Eriksen, "Søvang", Bedsted.

Karl Mortensen, Vestervig.

Chr. Christensen, Bobbumbisgaardmark Boddum.

Herluf Poulsen, Hedegard / Bedsted.

Cenius Broggaard, Spolum / Bedsted.

Carlo Kristensen, Madsted / Bedsted.

Poul Jensen

Thomas Karl Christensen, Bedsted.

Johannes Ringgaard, Hørdum.

Hans Knudsen, Hurup.

Marius Madsen, Thygstrup.

Flemming Jensen, Overgaard.

Ove Sørensen

Sigurd Ravnsmed, Hurup.

Knud Nielsen, Vestervig.

Chr. Hansen, Ydby.

Knud Laursen, Gaardhusmølle, Vestervig.

Niels Larsen, Abildgaardsmark.

Thosvalr Søgaard, Hørdum.

Folmer Nielsen, Hassing pr. Bedsted.

Karl Ejner Løgstrup, Taabel / Vestervig.

Peder Christian Knattrup

Holger Broggaard, Spolum / Bedsted.

Jens Marius Jensen, Ydby.

Chr. Kjærgaard, Vestervig.

Holger Toft, Dover.

Thomas Eriksen, Svankjær.

Erik Hansen, Gisselbæk, Hørdum.

Laurids Damsgaard

Børge Dam, Oksenbøl.

Knud Nielsen, Bedsted.

Henning Jensen, Hurup.

Tommy Harring Olesen

Holger Andersen, Vestervig.

Bankass. Johansen, Hurup.

Alexsander Kynak, Agger.

Søren Chr. Christensen, Visby pr. Bedsted.

Jens Vindeslev. Ydby.

Chr. Krabbe, Boddum / Hurup.

Kristen Østergaard Christensen

Vagner Kristoffersen, Uglev.

Chr, Bylov, Heltborg.

Harald Hvid Madsen Gjettrup.

Kurt Egon Andersen, Vestervig.

Ejner Jensen, Hurup.

Kristian Søndergaard, Teglgaarden, Vestervig.

Chr. N. Christensen

Karl Madsen, Agger.

Frode Jensen

Augustinus Sørensen, Ginnerup / Hurup.

Herluf Hove, Bedsted.

Martin Yde, Hurup.

Frede Jensen, Visby / Bedsted.

Mads Christensen.

Henning Svendsen, Hurup.,

Holger Pedersen, Sønderhå.

Kristian Kristensen, Visby.

Hr. Jørgensen.

Per Andersen, Hurup.

Jens Krogh Bertelsen

Smed Andersen, Heltborg.

Lærer Dam, Ydby.

Henry Kjærgaard, Vestervig.

Andreas Pedersen, Hurup.

Svend Oluf Madsen, Spolum/ Bedsted.

Herluf Larsen.

Jan Pedersen, Vestervig.

Carl Nørgaard, Dover pr. Ydby.

Thomas P. Thomsen

Anton Pedersen, Taabelbjerg / Vestervig.

Chr. Jensen "Ny Lyngklip" Heltborg.

Aage Christensen/Kristensen

Aksel Sigshøj.

Karl Egon Jensen

Anders Hansen, Hurup.

Chr. Dahlgaard, Refs.

Villy Sørensen, Vittrup.

Niels Slot

Ove Midholm, Vestervig.

Herluf Jensen, Gettrup.

Svend Kristensen, Heltborg.

Mads Frostholm

Krabbe, Hassing.

Jes Laurids Jessen

Viviean????????.Randers.

Jens Madsen, Hørdum.

Viggo Nielsen, Hassing.

Chr. Toft, Lyngs.

Niels Erik Thøgersen, Hurup.

Hauber.

Preben Sørensen, Hurup.

Nikolaj Sørensen, "Rolighed" Sønderhå / Hørdum.

Svend Aage Vinther Andersen, Hørdum.

J.C. Dybdahl.

Gartner Odgaard Nielsen, Irup Hede pr. Hørdum.

Laurits Lassen, Hassing pr. Bedsted.

Aksel Larsen, Horsfeldt Pr. Bedsted.

Anton Frostholm, Hørdum.

Murer Frode Kristensen, Uglev.

Marius Poulsen, Grurup / Bedsted.

Marius Thomsen, Tvolm.

Købmand K.V. Jensen, Vestervig.

Svend Aage Christensen, Bedsted.

Eriksen, Hurup.

Børge Bach Nielsen.

Henry Nielsen, Hassing.

Tømrer A. Jensen, Guntoft.

Søren Jensen, Overastrup / Hurup.

Mads Andersen, Boddum / Hurup.

Jens Peter Pedersen

Chr. Josefsen, Dover / Ydby.

Verner K. Jensen.

Carl Pedersen.

Per Bak, Hurup.

Sirgurd Nielsen, Gl. Bedsted.

Peter Smed, Dover

Peter Graversen, Ydby.

Thomas Vestergaard Jensen

Aage Jensen

Leif Jensen, Hørdum.

Mads Peter Nørgaard, Gjettrup.

Nystrup, Ydby.

Hans Jørgen Johannesen

Lars Belter

Otto Buchave, Visby.

Johannes Jensen, Tvolm pr. Ydby.

Leo Pedersen.

Otto Hansen, Ørumby.

C. Thøgersen.

Holger Nørgaard, Sønderhå / Hørdum.

Skomager Hald, Hurup.

Niels Damsgaard Jensen

Villy Nielsen, Vestervig.

Svend Belter

Erhard Christensen, Horsfelt, pr. Bedsted

H. Brogaard, Gettrup.

Ingvard Katrinus Gravesen

Henning Kjær Villersen, Villerslev.

Otto Hansen, Ørumby.

Andreas Langballe, Grurup.

Børge Thomsen, Heltborg / Hurup.

Børge Slavensky, Heltborg.

Manufakturhandler Chr. Nørgaard, Koldby

Landmand Carlo Kjær, Randrup, Vestervig.

Erik Steen Olsen, Bedsted.

Laurits Hansen, Agger / Vestervig.

Anders Andersen, Gammelby.

Stenhugger Svenstrup el. Skomager Hald?

Kommis Vestergaard, Heltborg / Hurup.

Niels Søndergaard Poulsen

Otto Bauer, Heltborg.

Ejgild Larsen, Gundtoft.

Carl Larsen, Lyngs.

Poul Hansen, Boddum.

Albert Nielsen, Sønderhå / Hørdum.

Chr. Søndergaard, Villerup / Bedsted.

Chr. Amby Christensen, Ydby.

Otto Bauer

Niels Ove Christensen, Hurup.

Karl Nielsen.

Kristian Lundbæk

Laurids Senius Nielsen, Gl. Bedsted.

Richard Kjeldsen

Børge Jensen, Hurup.

Henry Christensen, Astrup Mark / Hurup.

Aage Buchhave, Hurup.

Chr. Amby Christensen, Nørre Nisum, Lemvig.

Mogens Hald Jensen, Sønderhå.

Jørgen Møller, Koldby.

Anker Trap, Bedsted.

Peder Bjerregaard, Bedsted.

Peder Pedersen Sørensen, Abbildsgaard Mark.

Holger Thomsen, Dover.

Ejnar Christensen, Hurup.

Kaj Kristensen, Ginnerup.

Henning Jensen, Vestervig.

Jens Christian Frederiksen

Søren Kristian Mehlsen

Karl Kristensen, Visby.

Poulsen, Lyngs.

Allan Hansen

Frode Sørensen, Horsfeldt / Bedsted.

Chr. Krabbe, Ydby.

Henry Jensen Thygstrup.

Jens Høgholm, Istrup / Bedsted.

Ejvind Jensen.

Sigvald Steffensen, Hilligsø.

Jens Hummelshøj Jensen

P. Kjær, Hurup.

Kaj Jensen

Orla Nielsen

Lorenrsen.

Peter Poulsen

Tage Nielsen, Østre Skårup.

Jens Jakob Jensen

Peter Damsgaard

Samuel T. Jensen, Vestervig.

Jørgen Galsgaard, Gettrup.

Børge Vilhelmsen, Gettrup.

Jens Jørgen Baun, Refs.

Teodor Hansen, Visbyå / Hurup.

Anton Pedersen, Hurup.

Henry Hansen, Hassing.

Anders Christian Krogsgaard

Ejgild Pedersen, Hurup.

Olsen

Gade, Hvidbjerg.

Kurt Christensen

Peder Enevoldsen

Aage Herluf Sørensen.

Kristian Nielsen, Visby.

Anton Pedersen, Hurup.

Niels Vestergaard, Spails / Bedsted.

Anders Andersen, Gl. Bedsted.

Niels Kristian Hunskjær

Peter Holm, Koldby.

Jens Chr. Sørensen, "Kobberrødgaard", Gettrup.

Gunnar Pedersen, Abildgaard.

Jens A. Madsen, Bedsted.

Harald Kjærgaard, Spails / Bedsted.

Ejler Madsen, Bedsted.

Magne Hove, Boddun / Hurup.

Karl Gustav Nielsen

Aage Bisgaard, Oxsenbøl / Vestervig.

Viktor Christensen

Karl.

Robert Knudsen, Hørdum Kro.

Laurits Jensen

Hr. Christensen, Hurup.

Sigurd Nielsen

Søren Andersen, Ginnerup.

Milter Jensen, "Refsgaard" Hurup.

Einar Baisen, Gudnæs / Hørdum..

Kristian Bisgaaard

Jens Erik Christensen, Ydby.

Børge Egeberg, Gammelby.

Poul Jepsen, Visby pr. Bedsted.

Jens Peter Nielsen, Hassing pr. Bedsted.

Kristian Poulsen

Aage Svankjær

Søren Sørensen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Jørgen Carstensen, Vestervig.

Jens Chr. Pilgaard Kristensen

Jens Johannes Christensen

Peter Gammelgaard, Ydby.

Algot Ohlson, Hurup. Gift.

Mekaniker Clausen, Vestervig.

Johannes Larsen, Villerslev / Hørdum.

Ove Graugaard, Hassing / Hørdum.

Erik Grønbæk Jensen, Ydby.

Arnold Jensen, Hurup.

Johannes Jensen, Ydby.

Frode B. Nielsen

Arnold Grusgaard, Lyngs.

Jens Chr. Sørensen, Hurup.

Henning Tharsk, Ydby.

Oxenbøl

Chr. Peter Jensen, Hassing.

Edvard Damsgaard

M. Krogsgaard, Flarup / Hurup.

Johannes Jensen, Ydby.

Jens Sund, Hurup.

Andreas Jensen, Bedsted.

Richard Kjeldsen

Niels Damsgaard, Ørumby pr. Bedsted.

Jens Jensen, Visby pr. Bedsted.

Chr. Vaar, Hellerød.

Viliam Thomsen, Hassing.

Viktor Skallerup

Jens Madsen Henriksen, Ø. Ulsted Vestervig.

Jens Chr. Sørensen, Villerup / Bedsted.

Jens Balsby, Guntoft / Hurup.

Einar Ekmann

Anders Olsen, Morup Mølle.

Jens Sørensen, Horsfeldt / Bedsted.

Robert Jensen, Bedsted.

Svend Aage Andersen "Østergaard" Gettrup.

Nørgaard Mikkelsen, Holstebro.

Anders Nørgaard, Kobberød.

Johan Emil Andersen

Gunnar Jensen, Randrup.

Elenius Korsgaard, Hvidbjerg.

Jens M. Jensen, Krik.

Karl Sørensen, Tandrupmark / Bedsted.

Sigvald Poulsen

Magnus Jensen, Svankjær / Bedsted.

Johannes Larsen, Koldby / Hørdum.

Peter Harbo, Hurup.

Kristian Bang Nielsen

Aksel Jensen, Astrup Mark.

Anders Koltoft, Bedsted.

Peder Clemmensen

Murer Christensen, Gettrup.

Karl Aage Nielsen "Ettrupgaard" Etrup.

Johan Peder Larsen

Chr. Villasen, Uglev.

Inspektør ved Falck Niels Bisgaard

Frants Chr. Jensen

Henry Emil Nielsen

Svend Børge Kristensen

Johannes Thommesen, Villerup / Bedsted.

Henry Jensen, "Ettrupgaard" Etrup.

Henrik Henriksen, Vogntoft / Hurup.

Jørgen Steffensen, Dover.

Viggo Madsen

Jens Madsen, Randrup.

Algot Ohlson

Henry Emil Nielsen

Marius Nicolajsen

Laurids Kirk

Elo Sørensen, Taabel.

Landmand Marius Nielsen

Calle Facius, Bedsted.

Karl Nielsen

Jacob Madsen, Bedsted.

Theodor Møller Hansen, Bedsted.

Børge Sørensen, Ulsted.

Harry Poulsen, Grurup.

Svend Amby "Guntoftgaard" Ydby.

Karsten Winter, Bedsted.

Aage Boddum, Hurup.

Anders Ludvigsen "Tandrup" Bedsted.

Christian Andersen, Thygstrup / Vestervig.

Hr. Nielsen, Hurup.

Villy Madsen.

Svend Jensen, Balsby / Hurup.

Jens Chr. Madsen.

Kristian Søndergaard, Lyngs.

Niels Kjeldsen

J.H. Johannesen, Hurup.

Martinus Andersen, "Ginnerupgaard" Hurup.

Niels Terkil Nielsen, Lodbjerg / Vestervig.

Erik Bech, Neder Astrup.

Hans Korthede.

Egon Sørensen, Over Astrup.

Viggo Ludvigsen, Ydby.

Jørgen Pilmark, Sønderhå.

Thomas Munk, Vestervig.

Marius Andersen, Gundtoft.

Hr. Stationsforstander Krog.

Aksel Madsen

Hrr. Plougmand, Bedsted.

Chr. Hovmark

Chr. Bone, Uglev.

Niels Thomsen, Vestervig.

Jens Håning. ??

Olaf Bangsgaard, Thygstrup.

H. Blichfeldt Pedersen

Erling Trap, Agger.

Aage Nielsen, Gl. Bedsted.

Birger Lyngs.

Kurt Pedersen, Hurup.

Jens Håning. ??

Peder K. Nystrup

Chr. Poulsen, Hassing / Hørdum.

Jens Peter Rasmussen, Hurup.

Peter Christoffersen

Hr. kristensen, Odby / Uglev.

Aage Nielson Lykke, Svankjær.

Jørgen Baun Madsen, Hurup.

Viggo Hansen, Villerslev.

Viggo Pedersen, Vestervig.

Vilhelm Agesen

Salmon Fink

Anton Jensen, Rodenbjerg / Vestervig,

Kresten Stensgaard, Gettrup.

Alex Jensen, Næssund.

Christian Nielsen

Lars Chr. Pedersen, Hassing.

Jacob Steffansen, Grurup.

Thorkild Galsgaard, Sindrup.

Søren Poulsen, Hurup.

Karl Peter Hilligsø, Dover.

Verner Jensen, Lyngs.

August Graversen

Gunnar Jeppesen

Gartner Andersen, Taabel.

Per Hunskjær, Gettrup.

Tommy Vestergaard Larsen, Bedsted.

Aaskar Iversen, Boddum.

Henry Jensen, Gjettrup.

Johannes Pedersen, Thyborøn.

Chr. Jensen, "Skibstedgaard" Ydby.

Niels Jensen, "Enghavegaard" Skyum / Hørdum.

Anton Jensen, Dover / Hurup.

Harald Krabbe, Ydby.

Vangsgaard, Sønderhå.

Ruand(?) Thomsen, Lyngs.

Torben Poulsen, Sindrup.

Jens Graugaard, Svindborg pr. Bedsted.

Anker Ejlersen, Heltborg

Skomager Iversen, Boddum.

Finn Hilligsøe, Heltborg.

Egon Andersen, Dover.

Anton Amby, Kjæstrup / Hurup.

Ejner Christensen

Gunnar Mogensen, Hassing.

Chr. Peter Christensen "Moselund" Bedsted.

Poul A. Frandsen

Søren Nielsen, Sindrup.

Holger Mouritsen, Sønderhå.

Karl Sørensen, Vestervig.

Hans Christensen, Gl. Bedsted.

Flemming Jensen, Grurup.

Laurits Th. Jensen, Lodbjerg / Vestervig.

Luther Madsen, Bubbel Mark / Hurup.

Poul Bertelsen, Vestervig.

Jens Langgaard.

Banearbejder Richard Nielsen, Klokkedal, Hurup

Jens Larsen, Lyngs.

Johannes Pedersen, Villerup.

Niels Eriksen Pedersen, Agger.

Niels Peter Søndergaard

Bang Jensby, Ettrup.

Evald Christensen, Jegindø.

Albert Andersen

Knud Steffensen

Chr. Andersen, Vestervig.

Nikolaj Haagaard, Ørum / Bedsted.

Søren Frederik Christensen, Agger.

Holger Erichsen

Villy Mikkelsen, Hurup.

Thorkild Jakobsen, Hurup. Søn af Otto Jakobsen.

Chr. Blaabjerg, Hurup.

Søren Stokholm, Uglev.

Herluf Maier, Gjettrup.

Carl Nielsen, Koldby.

Birthe Christensen.

Valdemar Poulsen.

Søren Pedersen, Krik.

Magnus Stenstrup, Hurup.

Martin Hebsgaard, Tøttrup.

Gunnar Pedersen, Gettrup.

Laurids Kanstrup, Hunskjær / Bedsted.

Adolf Weisbjerg, Grurup.

Henning Christensen, Agger.

Henry Gilling

Svend Kappel

René Nørskov

Niels Jensen. søn.

Harry Hornstrup Nielsen

Christensen, Uglev.

Aksel Hallen, Lodbjerg.

Leo Fauerholt

Niels Jensen. søn.

Jens Hummelshøj, Doverodde.

Forvalter Jakobsen, Tandrup / Bedsted.

Pauli Bach

Niels Jørgensen.

Karen Marie Vestergaard, Oksenbøl.

Carl Hilligsø.

Chr. Yde, Villerslev.

Niels Peter Jensen, Grurup.

Poul Sørensen.

Henning Pedersen.

Flemmig Christensen.

Holger Poulsen, Jegindø.

Aksel Nielsen, Agger.

Svend Jensen, Hurup.

Niels Jensen

Niels Jepsen, Villerslev.

Oskar Lyngs, Lyngs.

Oskar Ringgaard, Hassing.

Vagn Jensen, Nørhå.

Karl Nielsen

Hr. H????????.

Aage Hyldahl, Villerslev.

Niels Christiansen, Grurup / Bedsted.

Alfred Rasmussen, Thygstrup.

Gunner Nielsen, Heltborg.

Husted

Jens Damsgaard

Børge Christensen, Bedsted.

Bent Nielsen.

Jens Christian Vangsgaard

Egon Thorsted.

Holger Christensen, Gu????????

Mekaniker Vestergaard, Vestervig.

Dahl

Kaj Steffensen, Taabel / Vestervig.

Houe, Hurup.

Knud Madsen, Bedsted.

Knud Daniel Larsen.

Chr. Krabbe, Uglev.

Alex Hilligsøe.

Viktor Christensen, Ydby.

Svend Aage Christensen, Sønderhå.

Ernat Jønson, Hvidbjerg.

Per Vestergaard Nielsen, Hurup

Viggo Kallerup, Ydby.

Carl Hansen, Trankjær / Vestervig.

Karl Johan Christensen, Skyum / Hørdum.

Lars Chr. Munk Pedersen, Sønderhaa.

Fin Leed.

Jens Chr. Krogsgaard, Ydby.

K. Knudsen Pedersen

Hans Kortbek, Gammelby.

Frode Boddum, Hurup.

Karl Jensen, Hurup.

Leif Madsen, Skaarup.

Henning Jensen Ørumby, Bedsted.

Vagner Skårup, Koldby.

Niels Chr. Lodahl

Broggaard, Vestervig.

Tandrup, Hurup.

Otto Krog, Vestervig.

Chr. Berg Gregersen, Heltborg / Hurup.

Thomas Christensen, Irup.

Klaus Christensen, Svankjær.

Henning Nielsen, Koldby.

Verner Andersen.

Mølgaard, Refs / Hurup.

Peter Kjærgaard, Visby.

Chr. Bech Jensen, Hassing.

Pastor Jensen, Vestervig.

Hr. Tømrer Overgaard, Vestervig.

Søren Tandrup, Bedsted.

Jens Richter, Boddum.

Nikolaj Nikolajsen

Verner Andersen

Niels Jørgensen

Henny Kristensen, Koldby.

Jens Krxxxler, Boddum. ??

A. B. Hansen, Hurup.

Peter Sund

Barbersvend John Beredtsen, Hurup.

Svend Drost

Graugaard Andersen "Nyvang" Refs / Hurup.

Niels Vrist, Hellerød pr. Uglev.

Otto R. Pedersen, Refs / Hurup.

Bankbestyrer Svend Aage Peuss, Hurup

Charles Vangsgaard

Børge Nørgaard

Thomas Eriksen, Spals / Bedsted.

Erling Vrist, Jegindø pr. Hvidbjerg.

Jens Mathias Kjeldgaard

Chr. Rokkjær, Serup.

Niels Hornstrup Andersen

Hr. Chr. Toft "Søndrehedegaard" Visby / Bedsted.

Poul Yde Dissing

Thorning Heedegaard, Bedsted.

KARL FROST PETERSEN

Lauridsen, Vestervig.

Evald Fogh, Gettrup.

Karl Gade, Odby.

Matinus Larsen, Hilligsø.

Marius Mouritsen, Habæk / Bedsted.

Chr. Madsen.

Knud Christensen, Horsfeldt

Martin Gade, Odby.

Ole Christensen, Hurup

Birkholdt Dieckmann

Kristian Nielsen

Chr. Imersen Kristensen, Villerslev.

Niels Chr. Jensen, Dover.

Gudmund Hansen

Oluf Lyngs, Ydby.

Måske Anders Alstrup

Bankassistent Kristian Nielsen, Agger/Sæby

Niels Pedersen, Vestervig.

Henning Leed, Ydby.

Ansat i Thylands Bank, Hurup.

Hugo Salmon

Henry Hoelgaard, Gettrup Mejeri.

Laurids Handrup

Bent Kjærgaard, Hurup.

Harald Nørgaard "Trapgaarden" Ydby.

Vilhelm Hunskjær, Ettrup.

Erik Vestergård Nielsen

Jørgen Christensen, Villerup / Bedsted.

Hans Chr. Mikkelsen, Handrup.

Otto Nielsen, Hassing / Bedsted.

Jens Hedegaard Johannesen

Sigurd Larsen, Gl. Bedsted.

Tom Jensen, Villerslev.

Laurids Larsen eller Erling Jensen

Lars Jørgen Mikkelsen, Handrup.

Eigil Højriis

Nicolai Pedersen.

Hrr. Andersen

Marius Hougaard, Sønderhå.

Vesby Pedersen

Erik Lauersen Raakjær, Søndbjerg pr. Uglev.

Mejner Marius Vangsgaard

Niels Chr. Pedersen, Sindrup / Ydby.

Ole Sørensen, Skyum

Anton Kristensen, Vestervig.

Leon Nørskov

Pastor Valf, Visby.

Jensen

Jens Pedersen, Randrup.

Aage Dahl Andersen, Hurup.

Anders Jensen.

Preben Mortensen, Vestervig.

Peter Hansen, Ydby Bageri, Ydby.

K.N. Christensen.

Mejner Nielsen, Ullerup

Sten Hansen.

Svend Pedersen, Fuglsang.

Jørn Juul Kristensen

Knud Erik Jensen.

Niels Chr. Leedgaard, Flarup / Hurup.

Knud Erik Bangsgaard

Martin Nielsen, Ydby.

Peter Rourgaard

Ejner Mortensen, Gettrup.

Holger Christensen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Svenning Pedersen, Heltborg / Hurup.

Henry Nielsen

Harry Andersen, Hurup.

Herman Josefsen, Lyngs.

Ole Juul Nielsen

Niels Chr. Henriksen, "Brogaard" Bedsted.

Chr. Hummelshøj, Ydby.

Henry Kølberg, Hurup.

Kaj Jensen/Kai Røgter Jensen

Otto Sørensen, Villerslev.

Jens Chr. Jensen, Dover.

Erik Rudolf Andersen

Poul Riis, Boddum.

Peder Helligkilde

John Koldtoft

Ejnar Kobberød, Hurup.

Andreas Pedersen, Skyum.

Herluf Pedersen, Hurup.

Niels Lund Jørgensen.

Hans Jørgen Christensen

Søren Pedersen, Guntoftgaard.

Thorvald Thomsen, Dover.

Bo / Elin Jensen, Hørdum.

Johan Andersen, Villerslev / Hørdum.

Niels Koldtoft, Gl. Bedsted.

Instalationsmester Hansen, Bedsted.

Viggo Mortensen, Villerslev.

Carl Andersen, Vester Tofttum, Heltborg.

Vagner Thomsen, Dover Hurup.

Henry Laursen

Missionær Sørensen, Hurup.

Kurt Vestergaard. Hurup.

Verner Dissing, Bedsted.

Mejerist Alfred Pedersen, Bedsted.

Finn Andersen, Hurup.

Evald Slolt.

Troels Frøkjær Larsen, Spolum.

Evan Vestergaard. Hurup.

Charles Nielsen, Sdr. Ydby.

Svend Aage Madsen, Vester Ulsted pr. Vestervig.

Marius Christensen, Bedsted.

Niels Larsen, Hurup.

Mads Olsen, Trænkjær / Vestervig.

Simon Büllov, Ullerup.

Aksel Korsgaard, Trankjær Vestervig.

Finn Pedersen, Sindrup.

Ejgil Vodstrup Pedersen

Knud Nørgaard

Adolf Handrup

Tage Jensen, Lyngs.

Karl Nielsen, Hurup.

Mogens Jensen

Poul Klemmesen, Heltborg.

Erik Krog Jørgensen, Hurup.

Pedersen eller Kaagaard Jensen?

Mads Madsen "Boddumbisgaard" Boddum Pr. Hurup.

Karl Markussen

Antoni W. Jensen, Missionshotellet, Hurup.

Erik Krog Jørgensen, Hurup.

Jens Mikkelsen

Preben S. Andersen.

Søren Peter Andersen "Grøntoft" Gl. Bedsted.

Erik Harbo, Ydby.

Thorkild Poulsen, Gettrup.

Jens Chr. Kågaard Jensen, Bedsted.

Carl Johan Christensen

Kr. Slot.

Hr. Thomas Færgegaard ???, Morup Mølle.

Kristian Kongensgaard

Nis Magnusen, Villerslev.

Poulsen, Gettrup.

Niels Severin Christensen

Harald Rasmussen/ Skrædder Nielsen, Vestervig.

Chr. Olsen Stausbøl, Hilligsø.

Henry Olsen, Helligsø.

Karl Madsen, Boddum.

Bertram Thomsen

Arne Pedersen, Ettrup.

Dusinus Pedersen, Ydby.

Kaj Hunskjær, Gettrup.

Harald Pedersen, Lodahl.

Mads Mikkelsen, Hilligsøe.

Lars Christensen, Skaarup.

Harald Christensen, Villerslev / Hørdum.

Aage Johansen, Gisselbæk Hørdum.

Hardy Nielsen, Bedsted.

Knud Nielsen, Tivoli.

Ove Christiansen "Tandrup" Bedsted.

Leo Vestergaard Jensen

Kristian Breum, Bedsted.

Poul Pedersen, Bedsted.

Chr. Nielsen Christensen, Horsfeldt / Bedsted.

Jens Mikkelsen, Bedsted.

Jens Nørgaard.

Holger Knudsen, Vestervig.

???????????, Vestervig.

Søren Møller, Villerslev / Hørdum.

Ole Mikkelsen, Vestervig.

Poul Kjelgaard

Fuglsang, Hurup.

Laust Slavensky, Thisted.

Niels Kristian Nielsen

Vagn Nielsen, Ydby.

Valdemar Nielsen, Bedsted.

Mogens Westergaard Jensen

Mads Boutrup Hansen

Trafik Ass. Dahl, Hurup.

Johannes Pedersen

Chr. Christensen, Boddum / Hurup.

Niels Nørgaard, Ydby.

Richaed Jensen, Svankjær pr. Bedsted.

Jens Thomsen, Dover pr. Hurup.

Jens Falsig Lauerberg Madsen

Niels P. Nielsen, Tandrup / Bedsted.

Ravn el. Toft?

Laurits Th. Jensen, Lodbjerg / Vestervig.

Alfred Tobiasen, Lyngs.

Charles Josefsen, Hørdum.

Chr. Nielsen, Bedsted.

Osvald Alstrup, Hassing. Søn.

Hans Toft, Uglev.

Gunner Stensgaard, Lyngs.

Niesl Chr. Jensen, Ydby.

Hugo Christensen, Hørdum.

Herluf Jensen, Hassing.

Jens Chr. Hove, Boddum.

Christoffer Bang Larsen, Dover / Hurup.

Kristian Søndergaard, Lyngs.

Hr. Larsen, Hurup. Adr. Købmand Dybdahl, Villerslev.

Per Kristen F. Nielsen

Søren L. Christensen

Rasmussen

Lærer Johansen, Sønderhå.

Karl Henry Olsen, Flovlev.

Verner Jensen

Mads Møller Madsen, Randrup / Vestervig.

Thorvald Korsgaard, Hurup.

Aksel Lau?ere, Jegindø.

Christensen

Peter Abildtrup

Kristian Mardal Jensen

Flemming Olsen, Hvidbjerg.

Reinhard Smidth, Tandrup / Bedsted.

Martin Foged, Skyum.

Anders Skaarup, Gammelby / Bedsted.

Jens Chr. Laursen, Gettrup.

Kristen Kristensen, Ullerup.

Mogens Stensgaard, Gettrup.

Staldforpagter Christensen, Hurup.

Jens Sauer

Jørgen Peter Bech, Vestervig.

Børge Odgaard, Hurup.

Martin Esdahl Foget

Carl Madsen. % P. Nielsen, Agger.

Viggo Christensen, Vilhelmsminde.

Vognmand Jens Nielsen, Bedsted.

Aksel Møller, Jegindø.

Frits Andersen, Hurup.

John Henriksen.

Evald Skaarup, Gammelby / Bedsted.

Henry Hansen "Teglgaarden" Vestervig.

Poul Hansen, Ydby.

Erhardt Munkholm, Svankjær pr. Bedsted.

Jens Hasager

Ove Sørensen

Marius Jensen, Hilligsø pr. Gettrup.

Jens Søndergaard, Lyngs.

Henry Christensen

Chr. Overgaard

Kurt Andersen, Vestervig.

Købke, Vestervig.

Viggo Hove, Boddum / Huurp.

Bjarne Brændgaard "Gadegaard" Lyngs.

Laurids Hove, Vestervig.

Peter Sigh, Sindrup.

Anders Olsen "Trankjærgaard" Vestervig.

Niels Chr. Andersen, Gl. Bedsted.

Peter Balsby. Hansted.

Anders Møller

Vilhelm Slot "Ny Sejresbøl" Krik.

Lars Andersen

Niels Peter Nielsen, Gl. Bedsted.

Jens Jørgen Pedersen, Ydby.

Jens Jesp???

Chr. Christensen, Visby / Bedsted.

Aage Vester Sørensen

Evald Nielsen, Visby.

Thomas Thomsen, Heltborg / Hurup.

Kaj Bjerregaard, Hurup.

Hrr. Taggaard, Hurup.

Knud Daniel Larsen, Handrup.

Kaj Pedersen

Egon Madsen

Henry Vestergaard, "Søvang" Bedsted,

Jens Mathias Pedersen, Hørdum.

Chr. Jensen, Hurup.

Poul Søndergaard, Røjkjær.

Poul Christensen, Gudnæs.

Thomas S. Thomsen

Henry Fredriksen, Hørdum.

Valdemar Poulsen, Knudbak, pr. Uglev.

Flemming Andersen, Bedsted.

Redaktør Andersen, Hurup.

Adolf Andersen

Kristian Fredrik Nielsen, Lyngs.

Christian Dahlgaard, Ydby.

Anker Frederiksen

Verner Villadsen

Jens Chr. Madsen, Hurup.

Laurids Skaarup, Dover.

M. Renberg, Hørdum.

Henning Sørensen

Aksel Hvid, Næssund.

Valdemar Nielsen, Ginnerup.

Isak Isaksen

Købm. Pedersen, Hørdum.

Børge Chr. Larsen

Tage Nielsen, Hurup.

John Vestergaard, Ydby.

Gunnar Andersen, Hørsted.

Tømrer N.P. Nielsen, Bedsted.

Kqai Sunesen, Hurup.

Niels Gramstrup, Gl. Bedsted.

Bjarne Pedersen, Hilligsøe.

Henning Kibsgaard.

Alfred Jensen, Visby / Bedsted.

Charles P. Vestergaard, Hilligsø.

Thøgersen

Oskar Sørensen, Hurup.

Villiam Poulsen, Refs.

Peder Hilligsø Kjær

Berg Ubbesen, Villerslev / Hørdum.

Niels Chr. Dahl, Visby.

Alfred Amby, Odby / Uglev.

Finn Møller.

Kaj Emil Nielsen

Marius Jensen

Thorvald Møller, Hurup.

Thorvald Jensen, Visby / Bedsted.

Peter Sørensen, Uglev.

Madsen

Christensen, Bedsted.

Flemming Jensen,Vesterby.

Laurids Skaarup

Børge Nørgaard, Gettrup.

Lærer Søndergaard.

Jens E. Westergaard.

Ejner Petersen, Hobro.

Knud Raunborg

Conny Ladefoged

Jens Bjerregaard

Alfred Kristoffersen

Jørn Olesen, Ydby.

Anders Søgaard, Skyum.

Poul R. Pedersen

Ingvard Henriksen, Ulsted.

Peter Møller, Hassing.

Ejaer Nielsen, Skyum.

P. Chr. Gramstrup, Gammelby / Bedsted.

Poul Thomsen, Gettrup.

Karl Steffensen, Vestervig.

Ricard Vestergaard, Grurup pr. Bedsted.

Jens Ole H????gaard, Dover.

Chr. Vilsgaard, Sindrup.

Niels Vestergaard, Hilligsø / Gjettrup.

Fru Thøgersen, Hurup.

Nicolajsen

Leo Frost, Ulsted.

Andreas Nielsen, Vilhelmsminde, Bedsted.

Tonny Pedersen

Chr Slavensky, Hurup.

Ejner Graversen, Bedsted.

Uddeler Jensen, Koldby.

Kristensen

Fisker N. Chr. Pedersen, Agger.

Erik Harbo, Ydby.

Jens Søgaard, Skyum / Hørdum.

Harald Slot, Helligkilde.

Anders Pedersen, Kobberød.

Evald Vestergaard, Gammelby / Bedsted.

Aron Kristensen

Niels Christensen, Draget.

Jens Toftdahl

Niels Christensen, Oksenbøl / Vestervig.

Hans Toft, Bjørndahlsgaard.

Evald Rysgaard "Søvang", Bedsted.

Poul Kristensen, Hurup.

Svend Aage Jensen, Vestervig.

Henning Søgaard, Ørum.

Richart Rysgaard, Hvidbjerg.

Chr. Larsen, Thygstrup.

Finn Larsen

Niels Kr. Kortegaard Pedersen

Marius Christensen, Hilligsøe.

Poul Henning Paaske, Snedsted.

Jens Bach, Boddum.

Villum Larsen, Villerslev.

Chr. Peter Pedersen, Bedsted.

Laurids Larsen

Kristian Jensen "Gammelbygaard" Bedsted.

Harald Christensen, Kobberød.

Erik Eriksen

Kresten Kristensen

Viggo Knudsen, Ydby.

Ali Jørgensen "Højgaard" Guntoft, Ydby.

Peder Hansen

Jens Christensen

Einar Ulnriksio, Heltborg.

Jens Hove Christensen, Sindrup.

Henning Andersen.

Tino Dahlgaard

Johan Sørensen, Heltborg / Hurup.

Paul Madsen, Hilligsø.

Alfred Alstrup Christensen, Villerslev.

Harald Larsen

Kjeld Overgaard.

Richard Notlevsen

Chr. Nørgaard, Oxenbøl / Vestervig.

Oskar Nielsen, StoreVelling pr. Fredericia.

Peter Christensen, Søndbjerg.

Chr. Enevoldsen, Sundby.

Nybo.

Holger Christensen, Barslev.

Karl Chr. Sørensen, "Ambygaard" Bedsted.

Børge Pedersen.

V. Greve, Hvidbjerg.

Stivad Bo Christensen, Koldby.

Evald Kristensen, Tvolm / Ydby.

Jens Amby, Villerslev.

Nicolaj Nielsen, Hørdum.

Niels Chr. Pedersen, Ydby.

Otto Emil Bangsgaard, Jestrup.

Kjeld Nielsen, Astrup.

Andreas Jensen, Oxenbøl / Vestervig.

Svend Aage Thomsen, Heltborg / Hurup.

Viggo Larsen, Hurup.

Anton Olesen, Ettrup.

Erik Holm Andersen

Jens Troelsgaard Poulsen Søgaard

Thorvald Nielsen, Ydby.

Orla Knudsen, Hurup.

Peder Enevoldsen

Jens Chr. Dybdahl, Hurup.

Axsel Pedersen, Refs.

Hilmar Jørgensen, Visby.

Viggo Emanuel Neesgaard

Jens Hasager Nielsen, Doverodde.

Ingvard Nielsen, Visby / Bedsted.

Lærer Poulsen, Lyngs.

Arne Bangsgaard, Villerslev.

Thorvald Munkholm, Bedsted.

Pantluben Frans.

Henry Jensen, Agger.

Niels Andersen, Istrup.

Jens Valdemar Thomsen, Heltborg.

Ejnar Emil Nielsen.

Kaj Jensen, Gjettrup.

Jens Madsen

Egon Madsen.

Ernst Bundgaard, Jegindø.

Bagersvend Peter Hansen, Ydby.

Børge Christensens søn Peter, Heltborg.

Knud Jensen, Bedsted Handelsgartner.

Karl Svendsen, Villerslev / Hørdum.

Ole Bækhøj, Villerup pr. Bedsted.

Jens Madsen, Bedsted Handelsgartner.

Arne Mikkelsen. Villerslev / Hørdum.

Niels Klemmensen Nielsen, Hilligsøe, Horsfelt.

R. Mikkelsen, Hurup.

Villy Svejgaard, Ydby.

Carl Wensien

Verner Dissing

Knud Andersen, Ginnerup / Hurup.

Frede Poulsen, Hurup.

Viggo Nielsen, Bedsted.

Valdemar Graversen

Arne Iversen, Hurup.

Georg Christensen

Gustav Andersen, Agger.

Jens Larsen, Hurup.

Edmond Larsen, Heltborg.

Peter Andersen, Villerup / Bedsted.

Harald Nielsen.

Ejnar Kibsgaard

Michael Jensen

Søren Christensen, Ginnerup / Hurup.

Aksel Nielsen, Hurup.

Lagerekspedient Nielsen, Hurup.

Thorkild Gramstrup "Boddumbisgaard" Hurup.

Niels Peter Nielsen.

Chr. Daniel, Visby / Bedsted.

Montør Harald Petersen.

Niels Erik Galsgård

Henning Jensen, Taabel.

Chr. Sørensen, Lodbjerg / Vestervig.

Pedersen, Hurup.

Aage Vangsgaard, Sindrup / Ydby.

Verner Damkjær Jensen, Ydby.

Søren Christensen, Villerup.

Ejnar Christensen, Dover.

Peter Holm "Koldbygaard" Koldby.

Anker Christensen, Ydby.

Evald Damkjær Jensen, Ydby.

Poul Kristensen Pedersen.

Johannes Stærk, Ydby.

Hrr. Olsen.

Hans Rasmussen, Randrup.

Karl Sørensen, Boddum.

Aage Serup

Leo Christensen, Hurup.

Niels Christian Henriksen, Odby pr. Uglev.

Landpost Jacob Pedersen, Bedsted.

Chr. Jørgensen.

Niels Alfred Daniel, Heltborg.

Kr. Mortensen, Hurup.

Leif Frostholm, Horsfeldt pr. Bedsted.

Karl Yde, Gudnæsstrand.

Henry Pedersen, Bedsted.

Thau Jensen

Chr. Boll, Randrup pr. Vestervig

Viggo Jensen, Barslev.

Aage Pedersen, Bedsted.

Thomas Hansen.

Poul Hove Kjeldgaard, Hørsted.

Henrik Jensen, Ydby.

Hans Chr. Pedersen, Heltborg.

Henry Verner Jensen, Sønderhå.

Morten Christensen/Morten Kristoffersen

Niels Olsen, Ydby.

Svend Christensen, Hurup.

E. Korsgaard, Vestervig.

Christensen.

Josef Christensen, Dover / Ydby.

Svend Aage Jensen, Dover.

Jens Chr. Sørensen, Hilligsø.

Hans Enevoldsen, % Martin Skovsted, Bedsted.

Knud Erik Poulsen, V. Ulsted.

Johannes Emanuel Thinggaard Pedersen

Aage Bjerregaard

Verner Pauelsen.

Bagermester Poul Knudsen, Bedsted.

Viggo Christensen

Harald Christensen, Boddum.

Johan G. Andersen, Hilligsø.

Gunnar Jensen, Randrup.

Peter Sørensen, Hurup.

Frederik Christensen

Johannes Stanker, Gettrup.

Henning Larsen, Randrup pr. Vestervig.

Joakim Nikolajsen

Børge Visby, Hurup.

Thommas Søndergaard, Ydby.

% Niels Peter Schou, Hørdum.

?????????

Kristen Østergaard Christensen

Bern Jensen, Hurup.

Aage Nielsen, Agger.

Erik Mikkelsen, Madsted.

Henning Christensen

% Aage Nielsen, Agger.

Niels Brogaard.

Aage Kristiansen Skriver

Helge Juul, Villerslev.

Holger Pilgaard

Knud Agerholm, Boddum Mølle.

Freddy Thomsen "Gungaard" Villerslev.

Jens Houmark, Ginnerup / Hurup.

Svend Aage Jensen, Gettrup.

Henry Stærk "Gungaard" Villerslev.

Viliam Thomsen, Bager Odgaard, Hurup.

Magnus Jensen, Sønderhå.

Henrik Zinker, Svankjær / Bedsted.

Chr. Mikkelsen, Vestervig.

Jens C. Pedersen.

Gerhard Worm, Svankjær / Bedsted.

Christian Jensen.

Verner Balsby, Heltborg.

Peder Chr. Pedersen, Hørdum.

K.M. Pedersen, Vestervig.

Folmer Larsen, Guntoft.

Jens Kobberød "Moselund" Bedsted.

Thorvald Jensen, Ydby.

Carl Chr. Jensen, V.Ulxxxxx.

Ove Dyrmann, "Hillekildegaard" Hvidbjerg.

Peter Slavensky. Villerup / Bedsted.

Tarmmester Kjær, Hurup.

Jens Nørgaard.

Henning Nielsen, Hurup.

P. Andersen, Hurup.

Benny Kristensen, Koldby.

Gunnar Hansen, Hurup.

Jens Steen Larsen

Ejner (Hausig) Jensen

Karl Madsen

Svend Aage Graversen, Krik.

Chr. Jensen.

M.C. Madsen, Hvidbjerg.

Aage Kristensen, Snedsted.

Finn Nørgaard.

Karl Jensen, Taabel.

Einer Larsen, Ullerup.

Benny Vestergaard, Hvidbjerg.

Andreas Vester, Hvidbjerg.

Viktor Ernst

Svend Pedersen, Skyum.

Knud Bernhard Pedersen

Verner Kirk, Odby / Uglev.

Kurt Christensen.

Kristian Emil Sørensen

Chr. Steffensen, Taabel

Johannes Nielsen, Visby / Bedsted.

Aul Kirk, Uglev.

Thomas Hansen

Theodor Frutz, Heltborg.

Egon Johansen

Poul Graugaard

Anders Chr. Poulsen

Brøndborer Chr. Hornstrup, Bedsted.

Hans Larsen/Henrik Jensen

Thomas Kristensen, Hilligsø.

Johannes Andersen, Skårup / Vestervig.

Ejnar Stærk Pedersen

Knud Møller Madsen, Hurup.

Karl Eliasen, Boddum.

Egon Sørensen

Matinus Pedersen, Boddum.

Torben Ulrik Thomsen

Søren Thomsen, Vesterby.

Andres Nielsen, Hurup.

Børge S. Kristensen.

Poul Pedersen

Peter Mikkelsen, Koldbygaard.

Poul Andersen

Martin Christensen

Kjeldsen

Jens Peder Hummelshøj, Ydby.

Ole Dahl

Knud Christensen, Hundborg / Sjørring.

Poul Bach Christensen, Boddum.

Kristian Madsen

Arne Andersen, Villerslev.

Oluf Slot, Ydby.

Kristian Pedersen

Kaj Skinhøj Pedersen, Kobberød.

Andreas Odgaard

Henry Jensen, Heedevang.

John Jensen, Thygstrup.

Folmer Pedersen, Villerslev.

Hrr. Fuglsang, Hurup.

Mogens Stensgaard, Gettrup.

Egon Rundkvist

Svend Isaksen.

Kristen Ringgaard

Johannes Kristensen

Jan Vilfred Madsen

Chr. Nielsen, Refs.

Niels Larsen

Torben Schnedler

Ingvard Markus Pedersen, Gammelby.

Gunnar Bager, Lyngs.

Søren Rose Sørensen, Thygstrup.

Vagn Pedersen, Hurup.

Mejner Sørensen, Horsfeld / Bedsted.

Karl Nielsen

Børge Sahl

Vagn Pedersen, Sindrup / Ydby.

Hans Poulsen, Bedsted.

Pølsemager Hans Jensen, Struer.

Mads Krabbe, Randrupgaard.

Poul Yde Dissing

Peter Petersen, Grurup.

Viggo Odgaard, Morup Mølle.

Gartner Hansen, Ydby.

Hestekøretøj med lukket vogn + 1 person.

Jens Holm Andersen

Marius Andersen, Heltborg / Hurup.

1 mand og et spand heste.

Bengtsen

Cinius Overgaard, Boddum.

Jens D. Sørensen

Dreng med et spand heste.

Christian Madsen, Agger.

Gunnar Poulsen Munk

Leif Madsen, Vestervig.

Marius Andersen, Gl. Ørum. pr. Bedsted.

Jens Chr. Jensen

E. Madsen.

Frode Knudsen, Bedsted.

Ejnar Søholt, Kalkjær / Vestervig.

Ejnar Søholt, Kalkjær / Vestervig.

Jens M. Jensen

Aksel Lauridsen, Ørum / Bedsted.

Mads Andersen, Ullerup.

Kaptajn Kristensen.

Aage Hansen, Hvidbjerg.

Jørs

Marius Larsen, Krik.

Erik Jensen

Erling Strand, Hørdum.

Tage Viggo Kristensen, Svindborg / Bedsted.

Kristian Larsen

Marius Madsen

Villy Riedel, Hurup.

Aksel Jensen

????????

Poul Poulsen, Spangbjerg / Bedsted.

Osvald Lauridsen

Johannes Thomsen

Henrik Mejer Nielsen

Johannes Kjærgaard, Uglev.

Kr. Frostholm, Hørdum.

Holger Gade, Villerslev / Hørdum.

Karl D. Jensen

Christen Jensen Vangsgaard

Kaj Søndergaard

Erling Christensen (Kristensen?)

Aage Kristensen.

Poul Bech Nielsen

Henning Hansen, Vestervig.

Arnold Madsen

Brian Paaske Pedersen

Jens Nielsen, Sønderhå.

Niels Knudsen "Gammelbygaard" Grurup.

Kurt Nørgaard Nielsen

Jens Abildtrup, Refs.

Hother Haagaard, Ørum.

Driftsleder Kaj Møller

Karl Ringgaard

Kristian Abildtrup

Henry Madsen, Hvidbjerg.

Niels Chr. Jeppesen, Gettrup.

Karl Chr. Nørgaard, Hørdum.

Svend Aage Mølgaard

Jens Peter Kjærgaard

Peder Thøgersen

Peter Kristiansen, Ullerup.

Claus Bendtsen

Søren Sørensen, Engholm / Vestervig.

Kristian Pedersen, Refs.

Søren Jensen

Anna Larsen, Lyngs.

Sten Belter

Ringo Christensen

Bøje Jørgensen, Krik.

Aksel Nielsen, Bedsted.

Niels Chr. Jensen

Viggo Richard Nielsen, Madsted / Bedsted.

Peter Graversen, Lyngs

Egon Pedersen

Niels Jensen, Hassing / Hørdum.

A.S.Hansen

Svend Dahl Pedersen, Uglev.

Ejvind Hove

Thorkild Riis

Andres Hansen, Ginnerup / Hurup.

Peder Hyldig Jensen, Ø. Jølby.

Erik Olsen

Andreas Jensen, Grurup / Bedsted.

N.E. Kristensen

Th. Møller

Anton Jensen, Sindrup / Ydby.

Niels Chr. Stensgaard

Holger Vangsgaard

Laurids Dybdahl Andersen, Grurup / Bedsted.

Aksel Jensen

Villy Madsen, Hurup.

Hans Jørgen Christensen

Ib Olsen, Hurup.

Frede Dybdahl

Gert Jensen, Nes pr. Karby.

Holger Andersen

Jens Overgaard, Refs / Hurup.

Murermester Kjeld Overgaard

Gartner Lauridsen, Vestervig.

Hr. Munch

Andres Bisgaard

Gudmund Andersen, Ydby.

Poul Thomsen

Laust Krabbe Larsen, Hurup.

Henning Larsen, Randrup.

Jens Hunmalle, Hilligsø.

K. Stensgaard, Gettrup.

I, Bruun, Agger / Vestervig.

Frysker.

Henry Stensgaard, Gettrup.

Inspektør Aksel Christian Andersen

Viggo Pedersen, Vogntoft / Hurup.

Erik Pedersen, Hilligsø.

Mads Peter Nielsen

Aage Sørensen, Istrup pr. Bedsted.

Ung mand med cykel.

Marinus Sørensen, Hurup.

1 mand med motorcykel.

Hrr. Prulsler, Hurup.

Ole Olsen, Hilligsøe.

Andreas Hasager Nielsen, Doverodde.

Johannes Jensen (Balsby)

Chr. andersen, Randrup, pr. Vestervig.

Flemming Jensen, Grurup.

Napoleon Smith.

Knud Kappel, Ydby.

Julius Grønkjær

Jørgen Nielsen.

Chr. Christensen

Kaj Rasmussen

P. Odgaard Pedersen

Chresten Olsen, Boddumgaard.

Kr. Nielsen Christensen, Bedsted.

Vagn Yde Sørensen, Hurup.

Knud Erik Mørk, Komis hos Ekmann, Hurup.

Søren Søgaard, Gudnæs / Hørdum.

Wachtmann Schieubau, Agger Badehotel.

Artillerist Schnesden, Agger Tange.

Hrr. Bredahl, Hurup.

Johannes Christensen, Lyngholm Mark / Bedsted.

Anders Bruun Jensen, Vestervig.

Poul Andersen, Gettrup.

Peder K. Nystrup

Søren Korsgaard Pedersen

Slagtersvend Otto Møller, Bedsted.

Hrr. Bredahl. Hurup.

Jakob Kristensen, Hurup.

Ernst Kirkensgaard

Martin Jensen, Skaarup / Vestervig.

Christian Færster, Boddum.

Vangsgaard Kristensen, Randrup.

Jens Chr. Pedersen, Trankjær / Vestervig.

Johannes Mikael Kristensen, Ydby.

Ole Harregaard Pedersen

John Vestergaard, Hurup.

Kristian Kobberød, Hedegaarden / Bedsted.

Ejnar Mortensen, Vester Ulsted.

Knud Nørgaard

Niels Bjerre, Hurup.

Rasmussen el. Ravnsmed?

Axel Sørensen, Hurup.

Laurids Pedersen, Ydby.

Børge Pedersen, Bedsted.

Henrik Laurits Henriksen

Eigil Højriis

Peter Overgaard Hansen, Boddum.

Erik Holm Andersen

Peder Andersen

Jens Andersen, Bedsted.

Dusinius Lillelund, Lyngs.

Holger Christensen, Boddum.

Chr. Bæch Nielsen, Villerslev / Hørdum.

Evald Pedersen, Grurup.

Laurits Bovbjerg, Horsfeldt pr. Bedsted.

Jens Chr. Nielsen, Tvolm / Ydby.

Herluf Jensen

Kristian Østergaard

Hrr. Pastor Tødt, Hassing / Hørdum.

Chr. Knakkergaard, Hassing / Hørdum.

Karl Henriksen, Visby / Bedsted.

Ejner Petersen, Gettrup.

Asger Hansen

Chr. Stensgaard, Refstorp Hurup.

Viggo Pedersen, Agger / Vestervig.

Christian Sørensen, Refstorp Hurup.

Anders Hansen, Toftum Mark.

Andreas Lind

Martinus Thomsen, Hilligsøe/ Gettrup.

Jens Larsen, Tvolm Ydby.

Jens Hjort Pedersen, Ydby.

Jens Larsen Jensen, Heltborg / Hurup.

Jens Dissing

Verner Balsby, Heltborg / Hurup.

Ole Bach, Vilhelmsminde / Bedsted.

Asger Hansen

Chr. Vangsgaard, Villerslev.

Jens Bach, Vilhelmsminde / Bedsted.

Henry Jensen, Hurup.

Martin Christensen, Gettrup.

Gotfred Houmøller Hilligsøe.

Regnar Heedegaard, Hurup.

Ernst Sørensen, Vestervig.

Jens Graugaard, Boddum.

Christian Amby, Villerslev.

Magnus Østergaard, Bedsted.

Købmand Skaarup, Bedsted.

Karl Henrik Andersen, Villerslev.

Slot eller Gravesen?

Magnus Slot, Ydby.

Peter Holm Gundtoft Ydby.

Karl Hoppe.

Hans Folmer Sørensen, Bedsted.

Lars Peter Larsen, Gl. Bedsted.

Villy Andersen, Vestervig.

Viggo Sørensen, Istrup Pr. Bedsted.

Martin Vogelbun, Cirkus Mihe, Ydby.

Jens Bisgaard, Madsted / Bedsted.

Gravers Jensen

Otto Winther

Niels Chr. Kjær "Mosegaarden" Bedsted.

Otto Winther

Niels Chr. Villemose, Hurup.

Fodermester Schmidt, Tandrup pr. Bedsted.

C, Christensen, Agger Badehotel / Vestervig.

Tømrer Overgaard, Bedsted.

Peter Svendsen, Villerslev.

Mads Kristiansen

Søren Stalshah???, Uglev.

Grisehandler Karl Pedersen, Bedsted.

Chr. Amby, Helstbog / Hurup.

Carl Sørensen, Bedsted.

Christen Marius Nielsen

Jens Høgholm, Madsted / Bedsted.

Kristian Serup.

Aage Nesgaard

Niels Alfred Nielsen

Karl Kristian Nielsen

Vesley Pedersen % Chr. Møller, Randrup.

Svend Aage Nielsen

H. Villemoes

Gunnar Gramstrup, Bedsted.

Laurids Larsen, Visby / Bedsted.

Johanne Nielsen, Madsted pr. Bedsted.

Kaj Krog "Søvang" Bedsted.

Marius Nørgaqard, Sdr. Ydby.

Kaj Knattrup, Hassing pr. Hørdum.

Chr. Jensen, Ginnerup.

Axel Nielsen Nørgaard, Hilligsøe.

Jens Pedersen, Randrup pr. Vestervig.

K. Krog.

Mads Stensgaard, Gjettrup.

Emil Vangsgaard, Villerslev / Hørdum.

Ejnar Jensen

Thomas Sørensen, Visby pr. Bedsted.

Steen Larsen

Verner Jensen

Jens Larsen, Dover.

Peter Klemmesen, Hassing pr. Bedsted.

Richard Olsen, Svindborg / Bedsted.

Harald Larsen

Erling Vestergaard.

Jens Houmøller, Hilligsøe.

Jens Johannesen, Hassing / Hørdum.

Ib Overgaard, Villerslev.

Niels Christensen, Vestervig.

Ingolf Hansen, Flarup.

Svend Andersen, Taabel.

Chr. Skriver, Hilligsøe.

J.V. Jensen, Dover.

Jens Lyngklip, Heltborg.

Jens Sørensen, Vestervig.

Jens Lyngklip

Leif Bertelsen, Lodbjerg.

Sadelmager Graversen, Ydby.

Valdemar Kristensen

N. Husted, Hørdum.

Valdemar Agesen

Valdemar Agesen

K.R. Skriver, Hilligsøe.

Chr. Slavensky.

Niels Kræmmer Pedersen, Vilhelmsminde / Bedsted.

Mads Chr. Jensen, Refstorp.

Chr. Pedersen "Krogsgaard" Villerup pr. Bedsted.

Karsten Christensen, Gudnæs.

Hr. Rokjær, Hurup.

Gunnar Andersen. Hurup.

Ole Andersen, Dover.

Arnold Nielsen, Koldby.

Chr. Svalgaard, Dover.

Chr. Jensen, Boddum.

Niels Christian Arnold

Børge Egeberg, Gammelby.

Chr. Thomsen, Grurup.

Kr. Vestbjerg.

Jens Johan Løgstrup.

Høiriis.

Arnold Jensen, Hurup.

Slagtermester Oxenbøl

Chr. Peter Jensen, Sønderhå.

Peter Bertelsen, Spails pr. Bedsted.

Kristen Vangsgaard, Vogntoft.

Ifersen, Lyngholm pr. Bedsted.

Svend Aage Andersen

Viliam Jensen, Barslev / Lyngs.

Karsten Hove Pedersen

Peter Kibsgaard

Henry Andersen, Ydby.

Thevdor Pedersen, Heltborg.

Bent Nørgaard

Martin Poulsen "Lildbjerg" Hørdum.

Gunnar Hansen.

Peder Sund

Svend Amby "Guntoftgaard" Ydby.

Ejnar Knattrup

Oskar Hansen, Skaarup mark / Vestervig.

Svend Jensen, Balsby / Hurup.

Niels Chr. Kjærgaard, Boddum.

August Graversen, Heltborg.

Lars M. Pedersen, Villerslev / Hørdum.

Bjarne Christensen.

Marius Brogaard, Ørumby / Bedsted.

Jørgen Lützhøft

Redaktør Andersen, Hurup.

Jens Chr. Jensen, Ørumby / Bedsted.

Landmand Arne Ravnsmed, Hassing.

Fru Overgaard / Lis Kristensen, Vestervig.

Laurits Leed, Bubbelmark / Hurup.

Arne R. Overgaard

Jens Chr. Vangsgaard, Dover.

A. Vigsø, Jegindø.

Ruand Thomsen, Lyngs.

Svend Chr. Thomsen.

Karl Bjerregaard Kaagaard

Poul Kjeldsen, Hurup.

Helmer Leegaard Høiriis

Chr. Peter Christensen "Moselund" Bedsted.

Ingvard Katrinus Graversen

Stauersbøl Pedersen

Arne Larsen, Ettrup / Hurup.

Jens Langgaard.

Poul Alstrup.

Henning Kjærgaard, Ettrup / Hurup.

Bang Jensby, Ettrup.

Ingvard Hansen

P. Bjærregaard, Boddum.

Børge Thrane Hansen

Karl Sørensen, Hassing / Bedsted.

Svend Aage Nielsen, Lyngs.

Peder Krogsgaard, Bedsted.

Laust Klemmesen, Uglev.

Anders Chr. Pedersen, Heltborg.

Herluf Nørgaard, Ydby.

Henning Poulsen, Ydby.

Ove Kræmmer, Vittrup pr. Bedsted. søn

Ernat Jønson, Hvidbjerg.

Aage Pedersen, Bedsted.

Smed Knud Nielsen, Bedsted/Hassing.

Martinus Olsen, Bedsted.

Ejner Pedersen, Hurup. Søn af Anders Pedersen.

Andreas Jensen, Ydby.

Evald Nielsen, Dover.

Valdemar Eriksen, Thygstrup.

Niels (Boesen) Nielsen

Niels Marius Nielsen, Refstorp.

Anders Olsen, Hilligsøe / Gettrup.

Evald Krogsgaard, Flarup.

Gudmund Andersen, Ydby.

Kristian Larsen Madsen, Boddum.

Jens Thomsen, Dover pr. Hurup.

J. Peter Kjær, Villerslev.

Martin Kjær, Villerslev.

Chr. Sørensen "Hedevang" Bedsted.

Kristian Damsgaard, Bedsted.

Lass. Husted, Hurup.

Anders Br???, Agger.

Alfred Søndergaard, Ydby.

Jens Larsen, Ydby.

Forvalter Hansen, Krik / Vestervig.

Karl Pedersen, Lodbjerg.

Jens Sønderby, Mejeriet i Hurup.

Ejnar Steffensen, Spangbjerg / Bedsted.

Holger Nielsen, Visby / Bedsted.

Peter Jacobsen, Ørumby / Bedsted.

Herluf Antonius Kristensen

Emil Giltoft, Dover.

Jens Jørgen, Hurup.

Marius Thomsen, Hurup.

Jens Back, Svanjær.

Peter Henriksen, Brandsholm / Hurup.

Th. Kristensen, Ginnerup pr. Huurp.

Henry Vester, Bedsted.

Aage Stausholm, Dover.

Mads Kristensen, Jestrup pr.Ydby.

Chr. Mikkelsen, Svankjær / Bedsted.

Anders Hansen, Fiskehallen Hurup.

Jens Chr. Christensen.

Magnus Hovmark, Kobberød

Niels Holmgaard, Dover.

Niels Krabbe, Heltborg.

Hans Pedersen, Boddum.

Peder Helligkilde Pedersen

Aksen Jensen, Morup Mølle / Bedsted.

Niels Jakob Mikkelsen

Frode Jensen, Morup Mølle kro / Bedsted.

Peder Christiansen S. Pedersen, Villerslev / Hørdum.

Vagn Jensen, Gjettrup.

Olof Andersen, Spails, Morup Mølle.

Karl Marius Nielsen, Kalkjær / Vestervig.

Olsen, Vestervig.

Charles Lodahl, Hurup.

Anders Leed, Dover.

Chr. Hancke

Valdemar Baun, Hurup.

Thomas Hansen / Arnold Jørgensen, Bedsted.

Kaj Overgaard, Bubbel.

Jens Chr. Nielsen, Agger.

Anders Kristensen

P. Chr. Overgaard, Hurup.

Johan Poulsen, Hurup.

Jens Pedersen, Hurup.

Kommis Evald Thomsen, Vang Mølle Thisted.

Chr. Lodahl

Niels Kristian Kristensen

Svend Aage Jensen, Bedsted.

Svend Aage Madsen, Hvidbjerg.

Andreas Hansen.

Chr. Larsen, Vestervig.

Karl Kristensen, Hurup.

Erik Kristensen, Refsdamgaard, Hurup.

Anders Kappel, Uglev.

Pedersen (1905-ca.1982)

Peter Hansen, Hassing.

Bangsgård

Regningen på billedet er stilet til John Lundorf ?

Gunnar Andersen. / Odgård.

Noteret til : Børge Nielsen, Skolegade.

Alfred March

Jens March

Knud Hansen, Boddum ??

Refererer til: Karen Iversen.

Refererer til Karen Jensen.

Refererer til Chr. Grave.

Refererer til Else Mortensen

Refererer til Anna Petersen.

Nørgaard.

Harald Krauhe.

Kr. Pedersen

Slagtersvend?

Ukendte

Glasplader fra Vestervig

Kristian? Mortensen?

Ukendt

Holger Sund.

Kommis Otto Mygerholt.

Poul Søndergaard.

Lundstrøm ./. Hancke.

Glasplader fra Vestervig

Ukendt

Malersvend F. Dahlberg ./. Toftdahl.

Kommis Frederiksen ./. Hundahl.

Carl Nielsen ./. tømrer W. Jensen.

Chr. Andersen, Hellerø - Hvidbjerg "Ørhøjgård".

Bagersvend Chr. Nørgaard.

Chr. Christensen ./. Kappel.

Glasplader fra Vestervig

Urmagersvend Pedersen ./. Jensen.

Det er en ung herre, men intet negativ nr.

1 herre ?

1 ung mand.

1 ung mand ?

1 ung mand ?

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand, samme som nr. 848.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

Den samme herre som på nr. 786.

1 ung mand.

1 ung mand: den samme som på nr. 813.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand.

1 ældre mand

1 jæger med gevær.

1 mand.

1 ældre mand.

1 ældre mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 gammelt billede med en soldat.

1 ældre herre.

1 ung mand, den samme som som på nr. 808.

1 ældre herre, den samme som på nr. 899.

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand.

1 mand.

Henry Jensen "Refsgaard" Hurup.

1 dreng.

1 dreng.

1 dreng.

1 dreng.

1 ældre mand, den samme som nr. 968.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

En ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand.

Per H. Møller, Boddum.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

1 mand

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 soldat (gammelt foto).

1 ung mand.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

Henning Jensen, Gettrup.

1 ældre herre.

1 ung mand.

Bent Bertelsen, Hurup.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 mand.

1 ung mand, samme som på nr. 1064..

Chr. Nielsen "Brogaard" Bedsted.

1 ung mand, samme som på nr. 1062.

1 herre.

Laurids Olsen, Svankjær.

1 ung mand.

1 ung mand.

Chr. Søndergaard, Lyngs.

1 ung mand.

Benny Jensen, Hørdum.

1 herre.

1 dreng.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 mand.

1 mand.

John Buch Jensen.

1 mand.

1 mand.

1 mand.

1 mand.

1 mand.

1 mand.

Erik Tyberg, Hjortshøj.

1 mand.

1 ung mand.

1 mand.

Nygaard, Hassing.

1 mand.

Niels Lodahl.

1 soldat.

Mads Jensen

Ung mand.

1 ældre herre.

1 ung mand.

1 herre.

1 ældre mand.

1 ældre herre.

1 herre.

1 ung mand.

1 ældre herre.

1 mand.

1 ung mand.

1 ung mand.

1 ældre mand.

Jens S. Christensen, Ettrup.

1 mand.

Henry Pedersen, Thygstrup.

1 jæger.

Martin Pedersen, Vestervig.

Niels Jensen "Spolumgaard" Bedsted.

Den Nye Betjent.

1 ældre herre.

1 ung mand.

2 unge mænd.

1 ung mand.

Kappels 1 herre.

Egon Christensen.

1 ung mand.

1 ung mand.

Svend Erik Pedersen.

1 mand.

1 herre.

1 ung mand - udendørs.

1 ung mand - udendørs.

Palle Pedersen, Bedsted.

1 ung mand i skoven.

1 ung mand - udendørs.

Hvem?

1 ung mand ved åen.

Johannes Jensen

1 ældre mand i laden.

Peter Andersen, Refstorp.

1 telefonarbejder. Samme som 1617.

Hr. Langaard.

Flemming Christensen.

1 telefonarbejder. Samme som nr. 1604.

1 ung mand

1 ung mand

1 ung mand

Postmester Kristensen, Hurup.

1 ung mand

Karl Kristoffersen, Trankjær pr. Vestervig

1 ung mand

Erling Søland, Hørdum.

Hans Hansen, Heltborg.

Flemming Kristensen, Uglev.

Magna Jensen, Grurup.

Kurt Fomsgaard, Hurup.

Kr. Møller Pedersen, Hvidbjerg.

Ejner Andersen, Thisted.

J. Erik Christensen.

Baltuf Buskjær, Hvidbjerg.

John Grønkjær.

Bent Haagh, Hørdum.

Henry Larsen, Kr. Saaby.

Johannes Larsen

?????????????, Ydby.

Nørgaard Andersen, Hurup.

Hr. Døf. Hurup.

Evald Jensen.

Postassistent Aage Nielsen, postkontoret

Jens Peder Jensen ./. cementstøber Jensen

Helge Christoffersen

1 ung mand ./. Fyrskib Lappegrund

Anders Christensen

Mads Fogede Sørensen, Draget.

Chr. Ege, Spangbjerg pr. Bedsted.

Aage Christensen, Hurup.

Laurids Larsen, Taabel.

Maren Fomsgaard, Lyngs.

Jens Hansen.

Karl Nielsen

Hrr. Andersen Hansen.

Henning Thøgersen.

Egon Madsen% Marius Madsen, Vestervig.

Jens Chr. Jensen.

Børge Pedersen

Flemmimg Rønnestad, Bedsted.

Hans Sørensen

Farskon, Agger Skole.

Mogens Arbramsen, Hvidbjerg Bank, Hvidbjerg.

Leo Gade

Ejner Petersen, Barslev, Thyholm.

Carl Christensen % Gartner Larsen, Bedsted.

????????, Ydby.

????????, Ydby.

Hr. Okslund, Gettrup.

Ole Bækhøj, Villerup.

Ole Pedersen

Magnus Vangsgaard

Holger Larsen, Dover.

Peder Nielsen, Taabel.

Kristian K. Pedersen, Gettrup Mejeri.

Aksel Nielsen

Oskar Kristensen, Thygstrup.

Vestergaard, Hurup.

1 ældre mand

Sørensen, Irup.

1 mand

Peder Pedersen, Vestervig.

Christian Larsen, Sindrup pr. Ydby.

1 mand

Johannes Kristensen, Vestervig.

1 ældre mand

Herluf Andersen, Futtrup.

1 mand

1 mand