Lokalhistoriske billeder fra Thisted Kommune

ABH - Portræt (enkelt) kvinder

Karen Iversen

Johanne Bangsgaard, Hassing.

Mona Hove

Gudrun Dissing, Hurup.

Jens Galstgaard Christensen, Boddum.

Gudrun Damsgaard, Handrup Pr. Vestervig.

Valdborg Sørensen

Fru Anton Jørgensen, Bubbel Mark.

Anne Marie Madsen, Hurup.

Kr. Klausen, Vestervig.

Frk Birgith, Hurup.

Britta Pedersen, Visbyvej, Bedsted.

Bodil Weisbjerg

Asta Kristiansen, Heltborg.

Ellen Schødt, Vesterby pr. Vestervig.

Anders Johansen, Taabel pr. Vestervig.

Gerda Sersbøl, Vestervig.

Katrine Pedersen % Anton Overgaard, Thisted.

Syerske Irma Ketty Meier Nielsen, Taabel/Vestervig

Anna Marie Ruby, Agger

Lærer V. Hansen, Vestervig.

Aksel Ploumann, Ydby.

Fru Poul Nielsen, Bedsted.

Kristian Sørensen, Lyngs.

Henry Nielsen, Ulsted.

Fru Andreas Madsen, Villerslev.

Elisabeth Nielsen

Anna Hummelshøj, Ydby.

Karin Boddum.

Petra Madsen, Bedsted.

Astrid Mølgaard, Gettrup.

Grethe Christoffersen

Rigmor Bertelsen, Lodbjerg pr. Vesstervig.

Anna Jensen, Vittrup pr. Bedsted.

Edith Larsen, Hilligsøe pr. Gettrup.

Lyngklip, Heltborg.

Helle Lauridsen, Agger.

Lone Pedersen, Hurup.

Lea Olsen, Villerslev.

Hilda Nørgjerg, Lodbjerggaard.

Andelsbanken, Hurup.

Annie Larsen, Hilligsøe pr. Gettrup.

Fru Skammelsen, Villerslev pr. Hørdum.

Birgit Andersen, Andelsbanken, Hurup

Andelsbanken, Hurup.

Hanne Nielsen

Henny Ladefoged

Sparekassedirektør Gudrun Røjkjær Jensen, Visby. Andelsbanken, Hurup

Agnethe Dahl

Fru Vangsgaard, Villerslev pr. Hørdum.

Anna Marie Jensen, Hurup.

Adolf Christensen, Ydby.

Anna Jensine Nielsen.

Ebba Pedersen

Birte Jensen

Frk Kjærgaard, Boddum.

Nora Bertelsen

Ludvigs/Toft?

Fru Postmester, ???

Lilly A.S. Grønkjær, Hurup

Lisbeth Andersen, Hørdum.

Lis Kristensen "Teglgaarden" Vestervig.

Ulla

Frk Svendstrup, Boddum.

Inge Lis Mikkelsen.

Helga Vestergaard, Bedsted.

Dahlgaard

Henny Ladefoged

Aase Andersen, Vestervig.

Fru Carl Thøgersen, Hurup.

Anita Grønhøj.

Sigfred Jensen, Krik.

Birthe Kristensen, Hvidbjerg.

Anna Elisa Larsen, Hurup

Thora Sørensen

Ejgil XXXXXXX,XXXX????

Edith Jensen, Hvidbjerg.

Fru Evald Tinggaard, Hørsted.

Thyra Overgaard, Hørdum.

Valborg Klemmensen

Fru Christensen, Hørdum Bageri.

Fru Viggo Larsen, Hurup.

Ester Margrethe Madsen

Herdis Alstrup. Koldby.

Fru Søe, Agger.

Annete Overgaard, Hurup.

Dagmar Sørensen

Sigrid E. Alfrida Jørgensen (1910-1986), Bedsted

Hilda Nielsen, Sønderhå.

Egon Bjerregaard, Horsfeldt pr. Bedsted.

Magda Henriksen, Thygstrup.

Maren Petrine Christensen

Kiesten Johannesen, Bedsted.

Marie Kjeldsen, Grurup.

Inger Oline Hansen, Bedsted.

Pia Andersen, Krik.

Svend Christensen, Boddum.

Karen Edith Christensen.

Ella Damsgaard, Abildgaard.

Mette Johanne Sørensen.

Stinne Larsen, Flarup.

Thora Kristine Daniel. Bedsted

Henry Christensen, V. Ulsted pr. Vestervig.

Laura Josefsen, Hurup.

Rosa Stensgaard.

Anna Søndergaard, Dover.

Else Marie Molbæk

Karen K., Hurup

Anna Kathrine Jensen, Skaarup pr. Vestervig.

Fru Rasmussen.

Inga Thøgersen, Vestervig.

Kirsten Gunnersen, Hurup.

Grethe Skalhede, Hurup.

Dagny Bangsgaard

Ingrid Pedersen

Hanne Gram, Hurup.

Nina Christensen.

Gurli Gade, Agger.

Karen Marie Bylov

Kirstine Berg, Ørumby.

Marianne Jespersen, Hassing pr. Hørdum.

Fru Marius Nielsen, Astrup Mark.

Nanny S. Leth, Hurup

Jens Hjort Pedersen, Ydby.

Ingrid Jensen.

Hilda Munkholm, Hørdum.

Birthe Wensien

Chr. Grønkjær, Krik.

Fru Tage Skovsted, Holstebro.

Fru Niels Jensen, Refshede.

Elisabeth Jensen, Doverodde.

Else Andersen, Vestervig.

Johanne Hald, Ydby.

Lilly Frost.

Mathilde Vang, Hurup.

Else Nikolajsen

Elna Kirstine Hansen

Fru Marius Jensen, Visby.

Rita Bonde, Bedsted

Anna Høj, Hurup.

Inger Lodahl.

Tove Johan(ne)sen

Anna Poulsen, Heltborg.

Lodahl.

Nanna Johan(ne)sen

Fru Hilda Søndergaard, Villerslev pr. Hørdum.

Sognefoged Chr. Kobberød "Hedegaardene" Ørum.

Bodil Lykkebo, Bubbel Mark.

Irene Madsen, Guntoft.

Vita Ebsen, Taabel skole.

Lilly Gufersen, Refs.

Marie Andresen, Lyngs.

Fru Søren Overgaard, Refs pr. Hurup.

Signe Overgaard, Gammelby pr. Bedsted.

Husbestyrerinde Anna Damsgaard, Heltborg og Taabel skole

Erna Andresen, Lyngs.

Fru Svalgaard Pedersen, Spolum.

Karla Larsen, Vestervig.

Rosa Bertelsen, Ørumby.

Lisbeth Andersen, Skyum.

Fru Aggerholm, Boddummølle.

Mary Nielsen, Hurup.

Anna Jensen, Hassing.

Inger Grønkjær, Ydby.

Birgitte Stensgaard, Hurup.

Frk Bendiksen, Vestervig.

Linda Sveigaard.

Ebba Bertelsen, Ørumby.

Hanne Pedersen, Sygehuset, Vestervig.

Karen Andersen, Bedsted.

Ellen Pedersen Ringgaard, Snedsted.

Karen Svalgaard, Ydby.

Fru Otto Jensen, Boddum Bisgaard.

Elna Stensgaard, Kobberød.

Lis Mikkelsen, Vestervig.

Valborg O. Sørensen, Refs.

Vera Møller, Svankjær.

Bente Steffensen.

Dorit Giltoft.

Vita Bisgaard

Karen Marie Sørensen, Ettrup

Lilly Henriksen

Fru Nikolaj Pedersen, Hurup.

Karen Poulsen, Odby pr. Uglev.

Hilda Korsgaard

Kristina Sørensen, Ydby.

Asta Riis

Irene Dam, Randrup.

Hanne Liltoft, Ullerup.

Inger Jensen, Vesterby.

Fru Krogh, Hurup.

Fru H.C. Andersen, Hurup.

Grethe Kristensen, Ginnerup.

Elise Oxlund, Gettrup

Ellinor Jensen, Agger.

Skrædder Nielsen, Ydby.

Fru bagermester Edvard Larsen, Ydby.

Ruth Homann, Vestervig Hotel.

Sygeplerske Frk.Sigrid Nielsen, Vestervig.

Inger Lauersen, Vestervig.

Lillian Henriksen, Hurup

Peder Skammelsen, Ydby.

Astrid Andersen, Lyngs.

Karen Nørgaard, Gjettrup.

Birgit Larsen, Vestervig.

Gerda Toftdahl

Tove Olsen, Søndbjerg.

Peter Møller, Bedsted.

Edith Hummelshøj, Ydby.

Ellen Egbjerg, Ettrup.

Peter Møller, Bedsted.

Kontorassistent Sonja Kristensen, Bedsted

Installatør Facius, Bedsted.

Ritta Steffensen, Vestervig Sygehus.

Anni Kjær, Heltborg.

Elna Olsen, Vestervig.

Inger Serup, Heltborg.

Ida Boll, Randrup.

Nanna Lauritsen.

Dagmar Bisgaard

Signe Bisgaard, Hurup.

Elly Knakkergaard

Theodor Møller, Bedsted.

Fru Chr. Pedersen, Morup Mølle.

Anna Thomsen, Flarup.

Fru Steffensen, Hvidbjerg

Jette Jensen

Rigmor Filtenborg Nielsen

Ane Poulsen, Hurup.

Solveig Jacobsen, Hørsted.

Kirsten Madsen

Solveig Jensen, Hurup.

Fru Chr. Pedersen, Morup Mølle.

Kirkebetjent Mads Møller, Vestervig.

Erna Larsen, Villerslev.

Cigarhandler Isaksen, Vestervig.

Inger Pedersen, V. Røjkjær pr. Vestervig.

Fru Chr. Madsen, Hurup.

Inger Bech, Svankjær.

Fru Graversen, Vittrup.

Fru Ørndrup, Vestervig.

Mette Grud

Edith Korsgaard

Gudrun Vestergaard, Hurup.

Fru Pilgaard, Taabel.

Chrisensen, Flarup.

Murer Steffensen.????

Lisbeth Lykke, Bedsted.

Hanne Ludvigsen, Lyngs.

Fru Overgaard, Hurup.

Mads Andersen, Boddum.

Laurberg

Lise Lotte Thorsted, Agger.

Jakobsen, Søndbjerg Børnehjem.

Mona Jensen.

Signe Andersen, Ydby.

Signe Pedersen

Signe Brandborg, Svankjær pr. Bedsted.

Karen Nielsen, Vestervig Central.

Else Andersen, Trankjær.

Fru Thea Rysgaard Christensen, Tambohus Kro

Kirsten Koltoft, Vestervig.

Kirstine Kristensen

Hilda Olsen / Adolf Olsen, Astrup Mark.

Sigurd Stærk, Dover Pr. Hurup.

Inger Bangsgaard, Hassing.

Helga Jensen, Agger.

Frk. Pedersen, Hurup.

E. Katrine Andersen (d. 1982), Bubbel mark, Hurup

Astrid Christensen, Vilhelmsminde, Bedsted.

Henny Påsch

Gerda Olsen, Villerup.

Lærer Sunesen, Hassing.

Grethe Madsen

Karen Knattrup, Svankjær pr. Bedsted.

Niels Kr. Lassen, Vestervig.

Gudrun Overgaard (d. 1987), Hurup

Johanne Kristensen, Madsted pr. Bedsted.

Ida Poulsen, Kirkeby Ydby.

Ida Madsen

Thyra Tøgersen, Kobberød.

Signe Larsen

Poul Jensen, Villerup.

Else Andrup, Vestervig Sygehus.

Maja Henriksen, Hurup.

Karen Marie Christensen, Hurup

Margit Jensen.

Mona Elisabeth Jacobsen (1953-), Skyum/Snedsted

Ingrid Ernst, Hvidbjerg Kro.

Grethe Pedersen, Villerslev.

Jytte Henriksen, Hurup.

Dagplejemor Anna Konge, Heltborg/Hurup

Lissy Poulsen, Lyngs.

Elna Ernst, Hvidbjerg.

Datter af Thomas Christensen.

Jens Konge, Hurup.

Anni Kammersgaard, Ydby.

Magda Viola Thøgersen Christensen, Hurup

Langvang

Mette Ting, Heltborg.

Serve?????, Konditoriet.

Fru Jensen, Ulsted.

Inger Winter, Morup Mølle.

Edna Nørbjerg

Frk Sørensen, Hurup.

E. Christensen, Vestervig.

Boisen, Taabel.

Ella Knatrup, Morup Mølle.

Else Dahl

Marie Agesen

Thea Kobberød, Gudnæsstrand pr. Hørdum.

Fru Jensen Poulsen, Bedsted.

Josefine Toft.

Ragnhild Serup, Heltborg.

Astrid Andersen, Ginnerup

Dagmar Sørensen

Jenny Jensen.

Fru Alma Høgild, Bedsted.

Anna Langvang, Gudnæs pr. Hørdum.

Johanne Borgholm, Lyngs.

Kirstine Nielsen, Ørum pr. Bedsted.

Gerda Andersen.

Helga Knattrup, Trankjær.

Anders Nyby, Vestervig.

Karen Ting, Lyngs.

Conny Nielsen, Ydby.

Maren Madsen, Vestervig.

Lilly Jensen % Viktor Johansen, Sønderhå.

Ellen Poulsen, Korsgaard Refs.

Helga Olesen, Bedsted.

Karen Jensen, Agger.

Carl Mogens Andersen, Hørdum.

Astrid Østergaard

Alma Vang

Elna Pedersen% Slagter Pedersen, Morup Mølle.

Grethe Bundgaard, Ørum Skole.

Carl Mogens Andersen, Hørdum.

Sygeplejerske Inga Brun, Randrup og Hurup

Karen Jensen, Hurup.

Fru Barber Pedersen, Morup Mølle.

Elna Dahlgaard

Anna Andersen, Boddum præstegaard, Boddum.

Else Nielsen, Bedsted.

Anna Mikkelsen, Refsgaard.

Grethe Christensen, Bedsted.

Johanne Gramstrup, Gammelby pr. Bedsted.

Fru Poulsen

Inger Søndergaard

Marie Nørgaard, Ydby.

Fru Anna Sørensen

Elna Kjærgaard, Bedsted.

Ritta Espersen, Blidstrup Ungdomsskole, Ø Assels.

Ingeborg Grausen, Hurup.

Fru Anna Pedersen, Vesterby pr. Vestervig.

Fru Jepsen Madsen, Dover pr. Hurup.

Thora Vestergaard, Bedsted.

Anna Marie Skriver, Blidstrup Ungdomsskole, Ø Assels.

Signe Sund

Anna Nielsen.

Thyra Nielsen

Inga Kjærgaard "Kirkegaarden" Bedsted.

Fru Høier, Adbølgaard, Hurup.

Inger Pedersen % Bager Vestergaard, Gettrup.

Sussanne Nielsen, Jestrup.

Karen Nielsen, Tvolm Ydby.

Birgith Kammergaard.

Anton Christensen "Holmgaard" Ydby.

Ida Olsen, Gettrup.

Klinikassistent Sonja Juul Konge, Hurup

Bodil Graugaard (1956-), Barslev/Struer

Mejeribestyrer Nielsen, Bedsted.

Erna Poulsen, Bedsted.

Frøkjær

Mary Madsen, Hvidbjerg.

Fru Dorthea Jensen, Ydby.

Agnes Kjærgaard

Anna Christensen, V. Skaarup pr. Vestervig.

Fru Worm

Viggo Nesgaard, Refs.

Karen Jensen, Hurup.

Marie Larsen "Mærkedahl" Lyngs.

Else Nielsen, Hurup.

Herdis Dahl-Eriksen

Sigrid Thomsen, Sennels pr. Thisted.

Inga Jensen, Hurup Apotek.

Slagteriarbejder Sigurd Nielsen

Ida Søndergaard, Gettrup.

Else Bangsgaard, Hassing.

Ellen Christensen

Karen Petrea Hilligsø

Gunhild Pedersen "Strandgaarden" Gudnæs.

Fru Pedersen, Engelsk Beklædning, Hurup.

Hanne Mikkelsen, Gettrup.

Thora Henriksen

Fru Ingvard Nielsen, Visby pr. Bedsted.

Irene Krabbe. Hurup.

Ebba Nørgaard, Horsfeldt pr. Bedsted.

Annie Karoline Jes?????, Bedsted.

Anna Tølbøl, Villerslev.

Kristine Sørensen

Anny Kristiane Møller

Else Hauberg, Gettrup.

Gunda Andersen

Dagny Pouline Agesen

Ingrid Jensen, Hurup.

Paula Jakobsen, Hurup.

Marius Thomsen, Dover.

Fru Chr. Sørensen, Adbøl pr. Hurup.

Kristine Villesen "Kobberødgaard" Gettrup.

Betty Andersen, Krogsgaard, Villerup pr. Bedsted.

Kristine Langvang, Koldby.

Lis Svalgaard Pedersen, Boddum

Anni Lumborg, Hurup.

Anna Kristensen, Assens.

Agnes Andersen, Oxenbøl Skole.

Metha Borre

Anna Pedersen, Agger.

Mary Sejersen

Inga Larsen % Købmand Kristensen, Gettrup.

Gunner Pinborg, Hurup.

Frk. ???????, Ydby.

Peder Andersen, Dover.

Astrid Eriksen "Søvang" Bedsted.

Fru Søren Jacob Jensen, Boddum.

Marinae Thorsø Christensen, Kallerup.

Bodil Sørensen % Vognm. Ejner Sørensen, Villerslev.

Valdemar Houlgaard, Hurup.

Dorthea Nielsen

Fru Chr. Jensen, Gramstrup.

Fru Chr. Christensen, Bobbumbisgaardmark Boddum.

Anna Hansen, Hassing. Pr. Hørdum.

Lissi Hermansen, Gettrup.

Karen Olesen, Hurup.

Laurids Kristensen, Hørdum.

Anna Margrethe Nielsen

Th. Thomsen, Vestervig.

Anna Jensen, Gettrup.

Inga Jensen, Randrup pr. Vestervig.

Fru Thosvalr Søgaard, Hørdum.

Grethe Christensen, Bedsted.

Ruth Nedergaard, Bedsted.

Anna Worm, Trankjær.

Gerda Kirkegaard, Agger

Magda Worm, Trankjær.

Fru Søren Chr. Christensen, Visby pr. Bedsted.

Fru Sabroe, Hurup.

Karen Volmer, Jestrup.

Laurids Olsen, Sønderhå.

Edith Sund, Vestervig.

Martin Andersens Datter.

Alma Andersen, Ginnerup.

Signe Andersen, Boddum.

Angelica Christensen

Signe Sund.

Anton Jensen, Vestervig.

Inger Vangsgaard, Dover.

R. Nielsen.

Fru Chr. Dahlgaard, Refs.

Fru Bager Frostholm

Ulla Hove, Vestervig.

Jytte Andersen.

Stinne Olsen, Sinmerup.

Hilda Sørensen, Hassing Central.

Fru Aksel Larsen, Horsfeldt Pr. Bedsted.

Fru L. Lassen, Hassing pr. Bedsted.

Tove Nielsen, Bedsted

E. ?? Søgaard, Ullerup.

Anna Nielsen, Refsgaard, pr. Hurup.

Anna Andersen, Ettrup.

Margith Jensby.

Fru Vestergaard Jensen

Vivian Vigsø, Hurup.

Bente Larsen, Vestervig.

Rosa Vostrup, Bedsted.

Fru Søren Sørensen, Doverodde.

Dorthea Jensby

Fru Johannes Jensen, Tvolm pr. Ydby.

Solvej Knudsen, Hurup.

Magrethe Møller, Misionshotellet Hurup.

Kirsten Hilligsø, Dover.

Inger Søndergaard

Frk Iversen, Hurup.

Grethe Lundbæk

Petra Kirstine Laursen

Thea Nørgaard Nielsen.

Gudrun Nielsen

Fru Kjær. Overassistent Inga Korsgaard, Dover/Hurup

Elsebeth Kreilgaard, Odby.

Enkefru Nielsen, Hurup.

Karen Jensen, Spolum pr. Bedsted.

Hanne Christensen

Marie Kathrine Overgaard

Bankassistent Kirsten Damm, Ydby/Hurup

Karen Kreilgaard, Odby.

Fru Christensen, Hellerød, Hvidbjerg.

Hanne Andersen, Bedsted.

Karen Damsgaard

Ester Poulsen, Morup Mølle Kro.

Fru Marius Christensen.

Bente Hartmann Andersen, Bedsted.

Kirstine Jensen

Katrine Yde Dissing, Heltborg/Bedsted

Fru Madsen, Bedsted.

Ane Enevoldsen

Karen Marie Christiansen, Jegindø.

Maren Rimmer, Jegindø.

Anna Knudsen, Hurup.

Fru Jepsen, Visby pr. Bedsted.

Louise Plougmann

Rigmor Nielsen,Hvidbjerg.

Rigmor Nielsen,Hvidbjerg

Linda Jensen, Ydby.

Anna Lise, Bedsted.

Signe Skovsted, Bedsted.

Peder Thøgersen, Agger.

Viggo Pedersen, Bedsted.

Peder Thøgersen, Agger.

Fru Jensen, Visby pr. Bedsted.

Vera Møller, Svankjær.

Th. Eskisen, Svankjær.

Follager, Søvang Teglværk.

Laurids Jensen, Flarup.

Gudrun Elisabeth Olesen, Bedsted

Kirstine Marie Madsen, Nr. Hvidbjerg.

Anna Marie Kjær

Anna Margrethe Andersen, Ydby.

Signe Marie Andersen

Erna Poulsen, Ginnerup.

Søndergaard, Dover.

Hanne Christensen, Bedsted.

Dagmar Vang, Floulev.

Marie Mortensen

Abelone Odgaard

Henny Kruse, Lyngby.

Alvilda Vang, Floulev.

Maren Bach, Vestervig.

Fru Vangsgaard, Sønderhå.

Frk Krejberg, Ginnerup.

Fru Jenny Nielsen

Anna Jensen

Ingrid Henriksen

Sara Katrine Petersen, Hurup

Edith Nielsen Kirkegaard

Katrine Kjær, Hurup.

Dorthea Sørensen, Østreallé Hurup.

Inga Kirstine Nielsen

Magda Kongensgaard, Ydby.

Henny Jensen

Erna Pedersen, Missionshotellet, Hurup.

Kamma Larsen, Svankjær.

Maren Bertelsen

Else Salmon, Hurup

Nicoline Jensen, Hurup.

Anna Sørensen, Missionshotellet, Hurup.

Marie Nørgaard, Ydby.

Johanne Munk.

Elisabeth Larsen, Refstopmark.

Gerda Madsen.

Fru Lyngbæk, Hurup.

Maren Damkjær, Ydby.

Anna Sofie Andersen

Mary Riis, Ginnerup.

Maren Houmøller, Vestervig.

Astrid Nørgaard, Hørdum.

Gerda Pedersen, Hurup.

Ida Nielsen

Fru Iversen, Boddum.

Astrid Andersen, Ginnerup.

Skomager Lorentsen, Hurup.

Edith Amby, Hurup.

Erna Elise Larsen, Krik.

Alfred Nielsen, Adbøl pr. Vestervig.

Ekspeditrice Hanne Mølgaard, Hurup.

Niels Kirk, Oksenbøl.

Erna Kristensen, Stagstrup pr. Hørdum.

Gudrun Skovsted, Bedsted.

Anna Larsen

Maren Kongensgaard

Ninna Nielsen, Agger

Grethe Hancke

Gunhild Pedersen (f. 1929), Hurup/Thisted

Grethe Torp, Søndbjerg Skole, Uglev.

Dorthea Østergaard

Emma Pedersen, Hurup

Dagny Olsen, Brydbjerg, Bedsted

Ester Sørensen, Sindrup.

Elna Billeskov, Koldby Sygehus.

Dagny Olsen, Brydbjerg, Bedsted

Johanne Margrethe Ernst

Thea Lynge, Refs.

Karen Marie Vestergaard, Oksenbøl.

Inger Jensen, Refsbøl.

Niels Vestergaard "Harregaard" Bedsted.

Stinne Jensen, Ulsted Vestervig.

Thomine Damsgaard

Frk Gerda Jensen, Hurup.

Ebba Facius, Bedsted

Fru Andersen

Edith Rysgaard, Bedsted.

Sygemedhjælper Emma Elise Andersen, Gettrup.

Ruth Møller, Hurup.

Agnes Hummelshøj

Karen Nielsen, Bedsted. Datter af Niels P. Nielsen.

Inge Olsen, Bedsted.

Ebba Facius

Bager Kristensen, Vestervig.

Abelone Odgaard

Lene Poulsen

Edith Lauberg, Hurup.

Gitte Hansen.

Erna Østergaard

Lis Christensen, Hurup.

Grethe Madsen

Bertha Frostholm

Inger Jensen, Bedsted.

Rikke Christensen.

Petra Kristiansen.

Edel Kobberø, Hurup.

Anne Marie Buur Steffensen

Tove Møller

Frk Madsen, Konditoriet, Hurup.

Signe Kristensen, Ydby.

Karl Jensen, Vestervig.

Aase Kristensen

Eva Thøgersen

Jensine Nielsen, Visby.

Margrethe Nielsen, Bubbel Mark.

Alice Nielsen

Fru Tølbøl, Hurup.

Marie Nørbjerg, Vestervig.

Inger Vestergaard

Else Kristensen

Damefrisørinde Frk. Rasmussen, Hurup.

Vera Fuglsang, Hurup.

Rigmor Lynge

Mata Jepsen, Dovervestergaard, pr. Hurup.

Anna Thomsen, Tvolm pr. Ydby.

Olga Christensen, Bedsted.

Jensen

Grethe Jensen.

Anna Katrine Jensen

Emma Vangsgaard, Konditoriet, Bedsted.

Inga Kristensen, Vestervig.

Marius Hougaard, Sønderhå.

Else Nielsen, Bedsted.

Fru fiskehandler Thøger Andersen, "Fiskehallen", Hurup.

Anna Husted, Hassing pr. Hørdum.

Birgitte Jørgensen

Anna Jensen.

Anton Jensen, Vestervig.

Kirstinne Poulsen, Bedsted.

Matinus Jensen, Gettrup.

Magarethe Andersen, Visby pr. Bedsted.

Rourgaard

Karen Jensen, Vestervig.

Lavrids Jensen, Ø. Assel Mors.

Hanne Jespersen

Louise Sørensen, Villerslev.

Niels Lund Jørgensen.

Dagny Dahlgaard

Rita Bonde, Agger Badehotel.

Dagmar Sørensen, Hurup.

Jenny Pedersen, Ginnerup.

Christine Christensen, Bedsted.

Agnes Oxenbøl, Bedsted.

Marie Olesen

Ellen Christiansen, Hurup.

Anna Lykke, Ashøjgaard, Hurup.

Damefrisør Bodil Sørensen, Hurup

Asta Madsen.

Anne Marie Pedersen, Heltborg.

Maren Hebsgaard, Odby Skole.

Jenny eller Rigmor?

Laurids Leed, Bubbel Mark.

Frk Ellen Magrethe Andersen.

Jens Balsby, Gundtoft.

Elna Bang Lassen, Hurup.

Jens Balsby, Gundtoft.

Anna Grud, Ydby.

Fru Evald Nielsen, Dover.

Else Poulsen.

Sonja Bertelsen, Tygstrup.

Organist Emma Jacobsen, Bedsted. Ugift.

Ketty Bertelsen, Tygstrup.

Fru Maler Jensen

Elev Maren Madsen, Sygehuset Nykøbing Mors.

Marie Nielsen

Minna Hansen, Bedsted st.

Jette Nielsen, Hvidbjerg.

Tove Jensen, Koldby.

Ruth Jensen, Agger/Holland. Ugift.

Fru Brogaard, Refs.

Marianne ?????.

Bente Fomsgaard, Hurup.

Anna Skammelsen, Doverodde.

Fru Fodermester Lauritsen, Vestervig.

Ane Kronborg

Emilie Christensen, Gundtoft pr. Ydby.

Hanne Andersen, Hurup.

Annelise Olander, Hurup.

Ella Højbjerg Carlsen.

Fru Anders Olsen "Trankjærgaard" Vestervig.

Fru Anton Olsen, Ydby.

Else Madsen, Hurup.

Fru Bertelsen, Hurup.

Solverg Jensen, Vestervig.

Fru Nielsen, Lyngs.

Augusta Sohn Christensen

Fru Jensen, Hurup.

Grethe Nielsen, Flarup.

Dagmar Sørensen

Fru Jens Chr. Madsen, Hurup.

Stella Larsen, Vestervig.

Bodil Andersen, Hurup.

Karen Sund.

Edith Olsen, Hurup.

Anna Kristensen

Fru Poulsen, Refs.

Nanna Bertelsen, Ørumby pr. Bedsted.

Fru Murer Poulsen, Bedsted.

Weisbjerg, Grurup.

Esther Jørgensen, Visby.

Fru Carl Emil Madsen, Bedsted.

Dorthe Olsen.

Fru Ingvard Henriksen, Ulsted.

Birgitte Sund

Fru N. Chr. Pedersen, Agger.

Signe Nielsen, Vestervig.

Lis Toft.

Fru Skovridder Jensen

Fru Kjeldsen, Hurup.

Fru Hummelshøj, Hurup.

Valborg Overgaard Nielsen

Fru Marius Christensen, Hilligsøe.

Elna Grethe Hove

Gerda Olesen

Helen Bak, Gundtoft.

Gerda Steffensen

Dagny Trab

Inger Christensen.

Frk Agnes Mortensen, Hurup.

Laila Jensen.

Fru Vestbjerg, Uglev.

Else Stoktoft

Elisabeth Nielsen, Vestervig.

Else Borre, Bedsted.

Gudrun Nielsen, Hurup.

Inger Lauridsen

Edel M. Nielsen, Vorbasse.

Fru Lûthen Nielsen, Vestervig

Fru Jensen, Hurup.

Kirsten Hove, Bedsted.

Anna Madsen, Ejstrupholm.

Fru Brinch, Bedsted.

Thora Nielsen, Lyngs.

Fru Rærsing. ?????

Frk Bakker, Thisted.

Frk Ruth Larsen, Hurup.

Bente Iversen.

Frk Rasmussen, Hurup.

Erna Hargaard, Hurup.

Frk Agnes Pedersen, Hurup.

Kristiane Poulsen

Jytte Gellad, Grurup Vestergaard.

Johanne Hilligsøe

Anna Jensen

Signe Larsen

Bertha Lassen

Inge Søndergaard

Fru Jensen, Hurup.

Katrine Kristensen, Hurup.

Grethe Espersen.

Kirstine Eriksen, Gettrup.

Frida Poulsen

Grethe Larsen, Jegindø.

Grethe Toftdahl, Vestervig.

Ella Hansen, Vestervig.

Kirstine Toftdahl, Vestervig.

Inger Hummelshøj

Mary Bjerregaard, Skyum.

Bager Kristensen, Vestervig.

Dorothy Eriksen, "Søvang" Bedsted

Bager Kristensen, Vestervig.

Signe Christensen, % Bager Hansen, Morup Mølle.

Anna Nielsen, Ulsted.

Marie Brandsholm, Lyngs.

Estrid Hansen, Thygstrup.

Klara Nielsen, Hurup.

Anna Petersen, Vestervig.

Cinnie Mouritsen.

Kristine Jensen, Nes pr. Karby.

Fru Ester Skovsted, Bedsted.

Ellen Christensen

Asta Mukholm.

Ingeborg Jensen, Oddesund.

Ingeborg Jensen, Vestervig.

Ida Bertelsen "Søndergaard" Randrup pr. Vestervig.

Jytte Søby Sørensen, Koldby.

Edel Olsen, Thisted.

Anna Jensen, Hassing.

Anna Lis Jensen, Hurup.

Katrine Stensgaard, Kobberød.

Fru M. Jensen, Agger.

Molly Pedersen, Agger.

Edith Pedersen, Hurup.

Ketty Madsen.

Petrea Jensen

Anna Christensen, Ydby.

Ingrid Madsen, Boddum.

Henny Pedersen, Bedsted.

Helga Toftdahl

Vognmand Nyby, Vestervig.

Anna Strandgaard

Jens Ludvigsen, Barslev pr. Lyngs.

Mathilda Overgaard

Fru Kappel, Ydby.

Thea Yde, Vilhelmsminde pr. Bedsted.

Fru Peter Sørensen, Hurup.

Fru Christensen, Oddesund N.

Olga Alstrup, "Koustrupmøllegaard", Sønderhå

Anne Larsen.

Helga Alstrup, Hassing.

Marie Pedersen "Lyngholm" Bedsted.

Inge Birthe Nymann, Hurup.

Mary Jensen, Hørdum Mejeri.

Irma Gilling, Hurup.

Gerda Larsen, Heltborg.

Esther Steffensen.

Sørensen

Vera Hansen

Tove Henriksen.

Birgit Nielsen, Svankjær.

Sørensen

Marie Daniel.

Sørensen

Knud Pedersen, Grurup. Sonja ??

Birthe Johannesen

Johanna Pedersen, Ulsted.

Anna Hvid, Gettrup.

Robert Nielsen, Sønderhå.

Krista Slot

Anna Hvid, Gettrup.

Anna Hvid, Gettrup.

Hanne Andersen, Hurup.

Elin Nielsen

Nanna Korsgaard, Krik Bageri.

Birthe Larsen, Hurup.

Rose Sørensen

Grethe Hylle, Hvidbjerg.

Gerda Toftdal

Søren Sørensen, Krik.

Ingeborg Frederiksen

Alma Nielsen, Villerslev pr. Hørdum.

Frida Lundbeck. Hurup.

Marie Kristensen

Klara Kristensen

Tora Toft, Hurup.

Aase Svendsen

Stinne Jensen, Sennels central, pr. Thisted.

Ellen Rysgaard

Inger Larsen, Vestervig.

Forstander Jørgensen, "Søndbjerg Børnehjem" Pr. Uglev.

Irene Thøgersen, Agger.

Ilse Jensen, Agger.

Ida Andersen

Lis Nielsen, Agger.

Randi Hangaard, Dover.

Ingrid Andersen, Hurup.

Svend Isaksen.

Dora Früstück

Gerda Katrine Vendelboe

Inger Johanne Pedersen, Madsted. pr. Bedsted.

Elsebeth Pedersen, Madsted. pr. Bedsted.

Elisabeth Christensen

Fru Pedersen, Madsted. pr. Bedsted.

Gudrun Søgaard Rølle

Stigaard Sørensen

Karen Frostholm

Frk. Lomborg, Agger.

Ella Roursgaard

Frk. Brander, Koldby Sygehus.

Agnes Krog, Volstrup pr. Hjerm.

Stinne Jensen, Ydby

Rigmor Krog, Volstrup pr. Hjerm.

Frk Else Nielsen "Tatol" Bedsted.

Bodil Jensen, Hassing.

Valborg Facius

Karen Larsen, Oksenbøl.

Kristensen, Vestervig.

Anne Marie Nielsen, Vestervig.

Martine Overgaard, Istrup pr. Bedsted.

Inger Christensen, Spails pr. Bedsted.

Bodil Alstrup, Hassing.

% Christensen, Hurup.

Karna Notlevsen

Solveig Kjeldsen, Sønderhå.

Ann Poulsen, Hurup.

Teglværksejer Hansen, Ydby.

Karen Kristensen, Trankjær.

Ella Pedersen

Sigfred Kristensen, Vestervig.

Grethe Bundgaard, Ørum Skole pr. Bedsted.

Gerda Bundgaard, Ørum Skole pr. Bedsted.

Sagfører Kristensen, Vestervig.

Nikoline Mikkelsen.

Anne Jensen, Ørum pr. Bedsted.

Anny Damsgaard, Hurup.

Karal Poulsen.

Fru Kristensen, Hurup.

Solveig Krog, Visbyåe.

Else Stensgaard, Gettrup.

Maren Madsen, Gudnæsgaard, pr. Hørdum.

Erna Jessen, Morup Mølle.

Agnes Hummelshøj

Mathilde Nielsen, Vestervig.

Else Jensen, % Gartner Nielsen, Bedsted.

Chr. Elkjær, Uglev.

Kirstine Jensen, Gundtoft.

Anna Bangsgaaard, Hundborg.

Lilian Nielsen, Hørdum St.

Maja Svendsen, Hundborg.

Maren Hansen, Ashøje.

Valborg Sørensen, Agger.

Magrethe Hyldahl, Ydby.

Anine Poulsen

Ragnhild Foged, Hurup.

Erna Andersen "Dommergaarden" Vestervig.

Frk. Sørensen, Hurup.

Hrr. Ejersen, Hvidbjerg.

Jette Madsen, Vestervig.

Betty Steffensen, Vestervig.

Herdis Nørgaard, Vestervig.

Alma Jensen, Thisted.

Edith Pedersen, Vestervig.

Ingrid Hedegaard, Refshedegaard.

Rigmor Jakobsen, Hurup.

Højsholt

Dora Søndergaard, Lyngs.

Meta Nørgaard, Hurup.

Peder Møller, Refsgaard, Hurup.

Margit Jensby.

Anna Larsen, Gettrup.

Johanne Andersen, Gammelby pr. Bedsted.

Chr. Amby, Hurup.

Lene Christensen, Krik central.

Frk Sandengaard, Vestervig.

Grethe Jensen, Morup Mølle.

Anni Larsen, Hurup.

Minna Nielsen, Gettrup.

Kirstine Kristensen.

Iben Sahl

Lene Kjældgaard, Bedsted.

Bente Christensen.

Jenny Madsen, Boddum.

Elly Nielsen, Herning.

Fru Suh??????????, Hurup.

Jenny Larsen

Anna Gilling, Grurup.

Inga Sørensen, Ørum.

Grethe Andersen

Sofie Kjær, Villerslev.

Anny Jensen, Vittrup.

Chr. Jespersen, Gettrup.

Signe Pedersen.

Bodil Tobiasen, Flarup.

Fru Lorenrsen.

Rigmor Knudsen, Gettrup.

Jenny Dam, Agger Badehotel.

Else Søndergaard.

Marie Jensen, Ydby.

Agda Lauridsen

Gurli Krog, Hørdum.

Else Sloth

Else Handgaard.

Anna Kristensen, Bubbel.

Stinne Nørgaard, Villerup, pr. Bedsted.

Dagmar Larsen, Hvidbjerg.

Anna Kjær "Svinkløv Badehotel" Fjeritslev.

Pouline Kristensen

Helga Gramstrup, Hvidbjerg.

Kirstine Brogaard "Vestergaard".

Fru Chr. Slot Dover.

Fru Viggo Nørgaard, Dover.

Anna Marie Nielsen.

Edith Sørensen

Marie Sørensen, Svankjær.

Lilly Jensen, Ørumby pr. Bedsted.

Fru Katrine Leed Madsen, Thygstrup pr. Vestervig.

Marie Pedersen, Svankjær Mølle.

Kathrine Østergaard

Gusta Barslev "Odbygaard" Uglev.

Fru Ingeborg Dahlsgaard, Hassing pr. Hørdum.

Gudrun Krogsgaard

Fru Anna Jensen, "Engesvang" Hørdum.

Kristine Dissing

Ingrid Vinge, Agger Badehotel.

Ave Hansen

Inger Oline Hansen, Ashøje Hurup/Bedsted.

Sygeplejerske Frk. Andersen, Vestervig.

Emma Jensen, Vestervig.

Fru Chr. Stensgaard, Refstorp Hurup.

Lilly Nielsen

Anna Klemmensen

Karen Larsen, Dover.

Anna Hjort Pedersen, Ydby.

Rigmor Søndergaard, Flarup.

Fru Skriver, Hilligsøe.

Marius Madsen, Villerslev.

Ingeborg Hansen (f. 1892), Ashøje/Bedsted.

Mads Roi Madsen, Jegindø.

Fru Købm. Skaarup, Bedsted.

Fru Poulsen, Bedsted.

Skrædder Johanne Nielsen, Bedsted.

Ella Krabbe, Boddum.

Bente Dahl Jensen.

Fru Peter Holm Guntoft Ydby.

Frk Else Kristensen, Hurup.

Carl Fomsgaard "Sønder Hedegaard" Visby pr. Bedsted.

Anton Hansen, Hassing.

Jenny Pedersen, Vilhelmsminde. pr. Bedsted.

Nea Hove Krabbe

Vera Jensen

Markus Damsgaard, Vester Stauersbøl, Vestervig.

Magrethe Poulsen, Astrup Mark.

Markus Damsgaard, Vester Stauersbøl, Vestervig.

Karin Andersen, Cirkus Miehe, Ydby.

Tove Petersen.

Ester Margrethe Nielsen

Fru Mary. Chr. Marius Nielsen, Bedsted.

Thea Graversen, Hilligsø.

Dagmar Sørensen, Heltborg.

Fru Schmidt, Tandrup pr. Bedsted.

Gerda Nielsen, Sdr. Hørdum.

Henny Møller

Marrebæk

Jytte Jensen, Bedsted.

Helena Sørensen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Valborg Klemmensen

Birthe Stauersbøll.

Fru Carl Pedersen, Bedsted.

Ellen Kristensen

Fru Bager ???, Vestervig.

Lis Jensen/Lissi Jensen

Fru Niels Chr. Kjær "Mosegaarden" Bedsted.

Fru Andersen, Hurup.

Fru Carl Sørensen, Bedsted.

Christina Christensen.

Reina Larsen, Skyum.

Hilda Hundskjær, Bedsted.

Bodil Alstrup.

Bankassistent Anna Maria Pedersen, Hurup

Ellen Helene Randorf

Anna Madsen, Ulsted.

Charlotte Ravnsmed

Hilda Nielsen.

Grethe Pedersen.

Tudlik Kvist Andersen, Jegindø.

Henry Madsen, Refs.

Fru Niels Christensen, Kobberød.

Elly Thomsem.

Fru K. Krog.

Gunhild Damsgaard

Rigmor Sørensen, Doverodde.

Fru Christensen, Uglev.

Harriet Frost

Karen Fomsgaard, Hvidbjerg.

Kris.

Frk Ellen Larsen, Vestervig.

Magrethe Korsgaard.

Fru Niels Kristiansen, Vestervig.

Nikoline Jensen, Jegindø.

Jenny Larsen.

Rigmor Henriksen, Øster Ulsted.

Inger Marie Madsen

Fru Leif Bertelsen, Lodbjerg.

Robert Jensen, Hurup.

Fredrik Jensen, Villerslev.

Bodil Nielsen

Jan Knudsen, Hurup.

Fru Jesper Majlund, Gammelby pr. Bedsted.

Richard Christensen.

Ebba Laurette Jensby

Ingeborg Hansen, Bedsted.

Elin Nielsen, Hassing

Jens Chr. Sørensen, Hurup.

Fru Mads Chr. Jensen, Refstorp.

Esther Sørensen, Svankjær

Mona Nielsen.

Marie Jensen, Hurup.

Johanne Hilligsøe.

Klara Nielsen, Koldby.

Alfred Houmøller, Hilligsø.

% Knud Erik Johannesen, Bedsted

Ellen Jensen, Sønderhå.

Bagermester Edvard Larsens enke, Ydby.

Else Hangaard, Dover

Johansen

Ellen Poulsen, Grurup

Marianne Jespersen, Hassing.

Fru murer Brogaard, Gettrup.

Fru Peter Bertelsen, Spails pr. Bedsted.

Bankassistent Inga Kristensen, Hurup

Hanne Jensen

Marie Sørensen

Marie Wulff, Visby.

Gudrun Gade

Anna Madsen, Ydby.

Fru Redaktør Anderdsen, Hurup.

Grethe Gramstrup, Bedsted

%Grethe Gramstrup, Bedsted

Fru Martin Poulsen "Lildbjerg" Hørdum.

Lene Lund Larsen.

Gertrud Kristensen, Hurup.

Bankassistent Krista Agerskov Fink, Hurup

Ansat i Thylands Bank, Hurup

Edith Nordentoft, Koldby.

Fru August Graversen, Heltborg.

Olga Madsen, Hurup.

Anne Grethe Kirk.

Ingrid Knudsen, Vesterby.

Niels Søndergaard, Mastedgaard.

Fru Arne Ravnsmed, Hassing.

Else Kristensen, Hassing Central.

Ansat i Thylands Bank, Hurup.

Ansat i Thylands Bank, Hurup.

Stauersbøl

Ansat i Thylands Bank, Hurup

Kirsten Andersen / Mads Andersen, Boddum.

Agnes Thrane Hansen

Edith Odgaard, Ginnerupgaard

Annalise Kristensen, Hurup

Ane Elsine Hald

Aase Møller Nielsen, Hurup

Nanna Hansen

Else Moritsen, Villerslev

Berg Ubbesen, Villerslev.

Ketty Madsen, Hurup

Alfred Andersen, Taabel.

Jette Andersen

Chr. Grønkjær, Gundtoft pr. Ydby.

Vita Andersen

Grethe Wigth, Vestervig.

Doris Vilhelmsen, Ydby

Agner Slavensky, Bedsted.

Esther Sørensen, Skyum

Poul Poulsen, Spangbjerg pr. Bedsted.

Fru Louise Jensen

Fru Louise Jensen

Lis Christensen, Gudnæsstrand

Karen Jørgensen, Østre Helligsøgaard.

Fru Ernst

Fru Mads Chr. Leed, Horsfeldt pr. Bedsted.

Fru Laurids Bovbjerg, Horsfeldt pr. Bedsted.

Minna Marie Frøkjær

Inge Marie Hove, Hellerød

Else Kjærgaard, Boddum.

Olga Gade "Knudsgaard" Lyngs.

Mary Christensen, Bedsted

Fru Chr. Sørensen "Hedevang" Bedsted.

Marie Petersen, Hurup.

Anna Kristensen, Ydby Brugsforening.

Inger Sørensen, Vester Tofttum, Heltborg.

Karen Sørensen.

Erna Jensen

Fru Jens Hove, Spangbjerg pr. Bedsted.

Ellen Kristensen, Vestervig.

Dothea Josefsen, Næssund.

Anna Bisgaard, Hurup.

Grethe Overgaard, Hurup.

Fru Emil Giltoft, Dover.

Kristine Nielsen, Villerslev.

Ester Kristensen, Bedsted.

Thea Kristensen, Hilligsø pr. Vestervig.

Thea Kristensen, Refs.

Fru Marius Thomsen, Hurup.

Marie Larsen, Kobberødgaard.

Fru Kristensen, Ginnerup.

Hilda Kristensen, Snedsted.

Asta Vester, Bedsted.

Tony Andersen, Bedsted

Inga Nielsen, Nedre Gramstrup. Vestervig.

Fru Kristensen, Jestrup pr.Ydby.

Ellen Kristensen, Vestervig.

Else Nielsen, Nedre Gramstrup. Vestervig.

Agnes Nielsen.

Ruth Møller, Hurup.

Tove Jensen, Ørhøj Bedsted.

Marie Pedersen, Gl. Bedsted.

Karen Nielsen, Vestervig.

Frk Mathilde Jensen, Skive.

Ida Larsen, Ullerup.

Magrethe Korsgaard, Krik. % Skrædder Nielsen.

Ketty Andersen / Axel Kristensen, Agger.

Inga Vognsen, Hurup.

Vognmand Steffensen, Taabel.

Karen Nielsen, Bedsted.

Mary Brandsholm, Boddum.

Ester Amby, Hilligsø.

Hilda Andersen, Nykøbing Mors.

Annalise Thul, "Lyngholm" pr. Bedsted.

Magdalene Borre

Marie Landbo, Ettrup.

Irene Andersen, Adbøldmark.

Kirstine Krogsgaard

Ella Sørensen, "Østergaaard" ?????????

Frk. Sørensen, Vestervig.

Elisabeth Andersen, Heltborg.

Anna Nielsen, Thygstrup pr. Vestervig.

Inga Larsen, Gettrup.

Gerda Madsen, Hvidbjerg.

Anna Margrethe Larsen, Vestervig.

Astrid Eriksen, "Salling Ungdomsskole" Jebjerg St.

Lillian Pedersen, Koldby.

Katrine Brændgaard, Bedsted.

Hanne Christensen.

Bente Eriksen, Vestervig.

Else Nielsen, Hassing.

Anne Marie Dam, Næssund.

Esther Facius, Bedsted.

Agnes Jensen, Visby.

Gytta Okslund. ???????

Anna Vestbjerg, Uglev.

Grethe Landbo % Jens Riis, Gammelby pr. Bedsted.

Købmand Mogensen, Bedsted.

Ella Pedersen, Postkontoret i Vestervig.

Hans Søndergaard, Hassing.

Fru ???? ???, Hvidbjerg.

Esther Poulsen

Mette Andersen.

Minna Jensen, Hurup.

Inger Lund Jensen

Anna Nielsen, Dover.

Jørgen Damgaard Pedersen, Hørdum.

Emil Pedersen, Guntoft.

Ingrid Pedersen

L. Thøgersen, Uglev.

Inge Nielsen, Bedsted.

Lilly Henriksen

Else Madsen, Trankjær.

Ellen Lindgaard, Boddum Præstegaard.

Vita Nielsen, Vestervig Sygehus.

Else Nygaard, Hassing.

Elvine Kronborg, Sønderhaa.

Ingrid Jensen.

Elinord Moskjær.

Anna Marie Steffensen, Hurup.

Alice Hyldig, Hurup.

Ingrid Bonne Andersen, Agger.

Gudrun Pedersen

Katrine Østergaard, Bedsted.

Gudrun Pedersen, Bedsted.

Rita Bedtsen

Grethe Stentoft, Hvidbjerg.

Bodil Pedersen, Skyum.

Johanne Hebsgaard

Elin Jensen

Rigmor Sinker, Svankjær pr. Bedsted.

Hanne Johannesen, Bedsted Kro.

Anna Sinker, Svankjær pr. Bedsted.

Ruth Bech, Ydby.

Harald Madsen, Søndergade Hurup.

Grethe Sørensen, Frisør, Gettrup.

Inger Madsen, Bedsted.

Grethe Hylle, Ydby.

Inga Larsen.

Helga Toft

Karen Brandsholm, Boddum.

Irene Andersen.

Ella Jensen, Næssund.

Laurits Iversen, Heltborg.

Henny Larsen, De gamles Hjem, Uglev.

Mette Kristensen.

Jytte Christensen Sygehuset, Vestervig.

Fru Høgh, Hurup.

Esther Krog Larsen.

Hans Andersen, Hurup.

Henny Hansen, Hurup.

Birgitte Jørgensen

Frk. Yoetmann.

Jonna L. Jensen, Søndbjerg børnehjem 7790 Hvidbjerg.

Jens Nørgaard.

Kirstine Jensen, Vittrup pr. Bedsted.

Anna Søndergaard, Boddum.

Lilian Dam, Uglev.

Agnes Hove, Refs.

Ruth Larsen.

Fru Bagermester Ellen Knudsen, Bedsted.

Kaja Brandsholm, Ettrup.

A. Rytter, Hurup.

Tove Rasmussen, Hvidbjerg.

Ebba Jensine Madsen

Vitta Madsen

Fanny Jensen, Sønderhå.

Rosa Johannesen, Bedsted Kro.

Inger Lise Poulsen, Vestervig.

Ingeborg Møller Fogh.

Gunnar Kristensen, Dover.

Lis Back.

Centralbestyrer Elisabeth Pedersen, Viborg.

Ruth Yde, Gettrup.

Karen Sotberg, Hurup.

Stella Dam

Marianne Pedersen

Betty Wolden.

Hilda Andersen

Jette Nielsen

Telefonistinde Valborg Christensen

Nicoline Sørensen

Betty Nielsen

Anna Grethe Poulsen

Anne-Lise Lind

Fru Olsen.

Gerda Kristensen

Mette Jensen

Marie Sørensen

Anna Bunk

Johanne Kristiansen

Anna Jensen

Kristine Kristensen

Emma Sørensen, Gentofte.

Frk. Anna Madsen

Ulla Haagaard

Karin Nielsen

Jensine Pedersen

Anna Jensen

Ung pige siddende på hest.

Smed Jensens datter med hund og kat.

Metha Pedersen

Jenny Andersen

Grethe Nygaard.

Frk. Elisabeth Kristensen

Fru Thøgersen

Bodil Christensen

Marie Petersen

Anna Graversen

Anna Nielsen

Anna Lundgren

Kristine Møller

Jensine Søndergaard

Fru Hansen

Kisser V. Nielsen

Fru Andersen

Kirstine Nielsen

Inger Lis Nielsen

Lene Brogaard Nielsen

R. Hangaard.

Margit Clausen, Jegindø.

Fru Mortensen

Agnethe Lauridsen

Britta Pilgaard

Erneeraq Nielsen

Ejnar Stærk Pedersen

Karen Toelsgaard.

Ingeborg Lauridsen

Lene Jensen

Nanny Sørensen

Lis Kirk Jensen

Datter Holger Andersen

Fru Holger Andersen

Kirsten Høgholm

Birthe Bjergaard

Lissi Ottesen.

Marie Nielsen, Morup Mølle.

Birgitte Jørgensen

Fru Gerda Andersen

Bodil Bertelsen, Hurup.

Ung dame med cykel.

Alleto Peduiue Vansted.

Margrethe Amby Knudsen

Kirsten Helligsø, Dover

Fru Åge Nielsen, Ashøjgade Hurup

Birgit Hebsgaard, Helligsø

Ingrid Nielsen

Marie Kjeldsen

Lis Christensen

Balsby

Fru Søren Nielsen.

Refererer til: Svend ???

Refererer til Eva Poulsen.

Hansen

Eva Poulsen

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Glasplader fra Vestervig

1 ældre dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ældre dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

1 gammelt billede med en ung dame.

1 ældre dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ældre dame.

1 dame.

1 dame.

1 ung pige.

1 ung pige.

1 ung dame.

Olga Christensen

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 ung pige.

1 ung pige.

1 dame.

Anna Slot, Ydby.

1 ung dame.

Lis Kristensen, Koldby Apotek.

1 dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 ældre dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

Herdis Jensen, Snedsted.

1 dame.

1 ung dame.

Marie Kristensen, Ettrup.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung pige.

1 ung pige.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

Laila Aagaard, Sønderhå.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

Anna Gran????, Lyngby pr. Bedsted.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

Dorthe Sørensen.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Karin Plougmann, Hvidbjerg.

1 ung pige, samme som nr. 1141.

1 ung pige, samme som nr. 1140.

1 dame.

1 ung pige.

Karen Sørensen, Hurup.

Ældre dame.

Linda Gregersen, Gettrup.

En dame.

Hanne Jensen, Gettrup.

En dame.

Agnethe Jespersen, Gettrup.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Fru Jørgensen, Hilligsøe.

1 dame.

1 dame.

Anne Grethe Vangsgaard.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Slagter Hansen.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

Gerda Pedersen.

1 dame i en stue.

1 ung dame - udendørs.

1 ung pige - udendørs.

Fru Madsen, Villerslev.

Hanne Knudsen, Hørdum.

1 dame - udendørs

% Fru Madsen, Villerslev.

Gårdejer Henry Gade, Taabel pr. Vestervig.

M. Kongensgaard.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame i en stue.

1 dame i en stue.

1 ung dame

1 ung dame

Anna Pedersen, Randrup.

1 dame

M. Kong?????gaard.

Frk. Tholund, Vestervig Sygehus.

Anna Larsen, Sønderhå brugsforening, pr. Hørdum.

Karen Marie Nielsen

Solveig Andersen

Erna Larsen, Vestergaard Ullerup.

Vera Jensen.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Sussanne Gadegaard.

Frk Madsen.

Anna Olsen, Uglev.

Kirstine Jensen, Guntoft.

Anna Pedersen, Hvidbjerg.

Ingrid Nørgaard.

Hanne Jensen, Agger.

Anna Jensen, Vestervig.

Ninna Nørskov, Hurup.

Marie Pedersen, Adbøl.

Fru Christensen, Boddumbisgaard.

Anna Grethe Nielsen, Spolum pr. Bedsted.

Inger Larsen.

Frk. Nikolajsen, Hurup.

Edith Jensen, Hurup.

Fru Madsen, Hurup.

Lilly Barslev, Bedsted.

Maren Pedersen.

Haagh, Hørdum.

Sigurd Mikkelsen.

1 dame

1 dame

1 dame

1 dame

1 dame

1 dame

1 dame

Alfred Jørgensen, Ydby.

Karen ??? Poulsen.

1 dame

Gudrun Overgaard

1 ældre dame

Karen Pedersen

1 dame

Frk. Jensen, Misionshuset.

Kristensen

Petra Sørensen, Hvidbjerg.

Fyrmester Aksel Leed, Lodbjerg Fyr.

Lærer Christiansen, Ydby.

Ella Nørgaard, "Søndergaard" Horsfeldt pr. Bedsted.

Elinor Andersen, Svankjær.

Jonna Larsen.

Ruth Munkholm

Ellen Jensen, Sønderhå.

Lis Nielsen

Frk Rita Slot Holmgaard, Ydby.

Frk. Jørgensen, Hurup.

Irene Ladefoged.

Eva Hvid, Vestervig.

Karen Hyldahl "Nygaard" Boddum.

Niels Ting, Hvidbjerg.

Birgith Klappenborg.

Lisbeth Lauersen

Ingrid Jensen.

Dorthea Sunesen, Doverodde.

Marie Pedersen, Bedsted.

Marie Jensen, Visby.

Helga Christensen, Hurup.

Else Jensen

Ruth Møller % Mikkel Lauersen, Lyngs.

Aase Larsen

P.A. Jensen, Dover.

Frk. Elin Jensen

Slagter Nørgaard, Gettrup.

Gerda Christensen, Thygstrup pr. Vestervig.

Magrethe Jensen

Anna Andersen, Hørdum.

Anna Poulsen, Gettrup.

Henny Josefsen, Hørdum.

Ellen Elkjær, Hellerød pr. Uglev.

Kirsten Gunnarsen, Hururp.

Anna Gramstrup, Vestervig.

Ellen Bundgaard, Kerteminde.

Elna Petersen, Koldby.

Singe Poulsen, Ydby.

Peter Andersen, Gudnæsstrand pr. Hørdum.

Frida Madsen, Abildgaards Mølle.