Lokalhistoriske billeder fra Thisted Kommune

ABH - Portræt (enkelt) kvinder

Emma Møller , Hassing.

Alma Nielsen, Villerup /Bedsted.

Espersen, Uglev.

Edith Eriksen

Kirsten Høje Kristensen

Mathilde Hilligsø, Dover.

Frk Bright, Hurup.

Revisor Hald, Hurup.

Ann M. Hansen, Hørdum.

Anders Johansen, Taabel pr. Vestervig.

Fru Fredriksen, Hørdum.

Salomon Sørensen, Hurup.

Anna Karlsen

Elly Knakkergaard Pedersen

Jens Jensen, Ginnerup.

Fru Henriksen, Hurup.

Katrine Pedersen % Anton Overgaard, Thisted.

Nana Boje.

Kirsten Sørensen, Hvidbjerg.

Anna Marie Ruby, Agger

Bodil Larsen, Dover.

Anna Pedersen, Ydby.

Karen Andersen, Rævbjerg, Vestervig.

Nora Bertelsen, Kjallerup / Bedsted.

Fru Poul Nielsen, Bedsted.

Kristian Sørensen, Lyngs.

Grethe Jensen, Sindrup.

Eva Thomsen, Dover.

Kirsten Pedersen, Ydby.

Jytte Steffensen

Rigmor Bertelsen, Ørumby / Bedsted.

Viola Madsen. Hurup.

Anna Madsen, Kjæstrup.

Jens Chr. Sørensen, Refs.

Dagny Lund, Hvidbjerg.

Birgith Christensen, Lyngs.

Anna Jensen, Vittrup pr. Bedsted.

Fru Magda Balch, Oksenbøl / Vestervig.

Marie Jensen

Else Søndergaard, Dover.

Ellinor Jensen

Helle Lauridsen, Agger.

Lone Pedersen, Hurup.

Dagny Katrine Riis Vestergaard

Ida Madsen

Andelsbanken, Hurup.

Annie Larsen, Hilligsøe pr. Gettrup.

Edmund Larsen, Flovlev / Hvidbjerg. Mathilde Andersen, Barslev / Hvidbjerg.

Esther Hove, Bubbel / Hurup.

Birgit Andersen, Andelsbanken, Hurup

Fru Skammelsen, Villerslev pr. Hørdum.

Stinne Christensen, Taabel Hede.

Kristiane Nielsen, Hørdum.

Marie Nielsen

Marie Thomsen, Lyngs.

Astrid Pedersen, Ydby.

Anna Marie Jensen, Hurup.

Fru Vangsgaard, Villerslev pr. Hørdum.

Bodil Thøgersen, Hurup.

Frk Else Christensen, Hotel Hurup.

Anna Thomsen, Lyngs.

Lea Jespersen

Axsel Søndergaard, Thyborøn.

Adolf Christensen, Ydby.

Signe Thinggaard Vestervig

Lilly Frost, Lyngs.

Maja Holm, Vestervig.

Kirsten Hestbeck

Ingeborg Andersen

Lisbeth Andersen, Hørdum.

Lis Kristensen "Teglgaarden" Vestervig.

Ludvigs/Toft?

Fru Postmester, ???

Jette Nielsen.

Elektri????? Jensen, Hurup.

Fyrmester Greve, Lodbjerg fyr / Vestervig.

Ellen Dam, Oxenbøl.

Mette Jensen, Trankjær.

Kirsten Frostholm (Nielsen)

Anita Grønhøj/Asta Grønkjær?

Birthe Kristensen, Hvidbjerg.

Aase Andersen, Vestervig.

Fru Ussing, Vestervig.

Fru Engkjær

Inger Lund Jensen

Birthe Frostholm

Edith Jensen, Hvidbjerg.

Fru Møller

Anders Møller Fogh, Skyum.

Inga Holm, Hurup.

Fru Christensen, Hørdum Bageri.

Frk Mikkelsen, Vestervig.

Ellen Poulsen, Gudnæsgaard / Hørdum.

Annete Overgaard, Hurup.

Frk Else Knudsen, Hurup.

Marie Jensen, Uglev.

Anna Skriver

Egon Bjerregaard, Horsfeldt pr. Bedsted.

Anne Lise Henriksen, Thygstrup.

Gyrup

Thora Kammersgaard, Hurup.

Else Østergaard Christensen

Anna Skarbæk, Lyngs.

Vita Schelle, Hurup.

Karl Dahlgaard, Snedsted.

Kirstine Jensen

Gunhild Sørensen, Hurup.

Anton Nielsen, Oddesund N.

Poul Kronborg, Lyngs.

Fru Rita Ghristensen, Hurup.

Ragnhild Jensen, Bedsted.

Kirstine Andersen, Oxenbøl.

Karen Hedegaard

Stinne Larsen, Flarup.

Mette Johanne Sørensen.

Dora Andersen, Gettrup.

Fru Yde, Trankjær.

Minna Vestergaard

Laura Josefsen, Hurup.

Rosa Stensgaard.

Johanne Krogsgaard, Mejeriet Hurup.

Hanne Andersen, Hurup.

Inga Jensen (f. 1929), Hurup.

Anna Søndergaard, Dover.

Fru Albert Pedersen, Vogntoft pr. Vestervig.

Lis Jensen, Hurup.

Karen Houmark

Fru Rasmussen.

Kirsten Gunnersen, Hurup.

Grethe Skalhede, Hurup.

Lis Knudsen, Skive.

Kirsten Houer "Hoelgaarden" Kobberød / Gjettrup.

Ella Christensen "Bjerregaard" Heltborg.

Frk Bæk, Hotel Hurup.

Bodil Ringgaard

Dagny Vangsgaard, Hurup.

Nina Christensen.

Fru Lyngklip, Heltborg pr. Hurup.

Gudrun Valborg Pedersen

Ester Nielsen

Kirstine Berg, Ørumby.

Anna Nielsen, Ginnerup.

Elly Elvira Sørensen, Grurup.

Nanny S. Leth, Hurup

Fru Marius Nielsen, Astrup Mark.

Ellen Margrethe Pedersen, Bedsted.

Kirsten Amby, Randrup.

Else Andersen, Vestervig.

Fru Niels Jensen, Refshede.

Chr. Grønkjær, Krik.

Fru Tage Skovsted, Holstebro.

Frk Christensen, Boddum Præstegaard.

Kr. Kristensen, Visby.

Jytte Andersen, Hurup.

Johanne Hald, Ydby.

Fru Ravensgaard, Hurup.

Lillian ????, Vestervig.

Anna Høj, Hurup.

Fru Marius Jensen, Visby.

Hanne Liltoft, Hurup.

Inger Lodahl.

Anna Poulsen, Heltborg.

Bodil Christensen, Hørdum.

Else Yde, Guld Gl. Ørum.

Elisabeth Kristensen, Gettrup.

P. Kristensen "Østergaard" Visby.

Inge Pedersen

Karen Højberg

Lodahl.

Lilly Poulsen, Hurup.

Vita Bisgaard

Else Møller, Gettrup.

Oda Jensen, Taabel.

Irene Madsen, Guntoft.

Osvald Madsen, Guntoft.

Fru Hove, Vestervig.

Helga Sørensen, Bedsted.

Vita Ebsen, Taabel skole.

Lilly Gufersen, Refs.

Marie Andresen, Lyngs.

Signe Overgaard, Gammelby pr. Bedsted.

Fru Søren Overgaard, Refs pr. Hurup.

Ester Nielsen, Sindrup / Ydby.

Mejeribestyrer Nielsen, Bedsted.

Maja Christensen, Ginnerup.

Erna Andresen, Lyngs.

Grete Sørensen, Hurup.

Tove Nielsen

Anna Zinker Nørgaard.

Peder Dam, Taabel.

Fru Svalgaard Pedersen, Spolum.

Ellen Dusine Hansen

Anna Jensen, Hassing.

Mary Nielsen, Hurup.

Frk. Signe Christensen, Visby.

Peder Dam, Taabel.

Linda Sveigaard.

Hanne Pedersen, Sygehuset, Vestervig.

Karen Andersen, Bedsted.

Birgitte Stensgaard, Hurup.

Eva Sørensen.

Karen Sørensen

Edith Sund "Kjæthuset" Vestervig.

Alfred Jensen, Sindrup / Ydby.

Ellen Pedersen Ringgaard, Snedsted.

Karen Svalgaard, Ydby.

Elna Stensgaard, Kobberød.

Lis Mikkelsen, Vestervig.

Maja Nielsen

Fru Folsbang, Hurup.

Valborg O. Sørensen, Refs.

Vognmand Verner Jensen, Lyngs.

Lærer Nielsen.

Dagny Andersen

Laurids Jensen, Flarup.

Tove Christensen

Bente Steffensen.

Dorit Giltoft.

Anna Marie Ringgaard.

Elly Nielsen, Bedsted.

Johanne Andersen, Hvidbjerg.

Frk Helga Nielsen, Ydby.

Fru L. K. Christensen, Hurup.

Anne Ruby Nielsen

Dagny Jensen, Dover / Ydby.

Margrethe Pedersen, Boddum.

Kristina Sørensen, Ydby.

Fru Nikolaj Pedersen, Hurup.

Karen Poulsen, Odby pr. Uglev.

Ester Kristensen, Ørumby pr. Bedsted.

Inga Jensen

Fru Krogh, Hurup.

Karen Nielsen, Bedsted.

Oline Jensen, Agger.

Fru Karen Larsen, Refstorp / Hurup.

Margit Christensen, Vestervig.

Anna Magrethe Ting, Lyngs.

Ester Sørensen

Fru H.C. Andersen, Hurup.

Kirsten Sørensen

Ruth Homann, Vestervig Hotel.

Marie Kli????, Svankjær.

Frk Sigrid Thøgersen, Kobberød.

Gudrun Hebsgaard, Uglev.

Astrid Andersen, Lyngs.

Karen Nørgaard, Gjettrup.

Anna Borre, Uglev.

Fru Larsen, Bubbel Mark, Hurup.

Hansen el. Sørensen?

Frk Johanne Andersen Østergaard, Gettrup.

Tove Olsen, Søndbjerg.

Chr. Larsen, Vestervig.

Ritta Steffensen, Vestervig Sygehus.

Inga Pedersen, Spolumgaard pr. Bedsted.

Fru Ruth Nielsen, Vestervig.

Paula Grundgaard, Ydby.

Anni Kjær, Heltborg.

Fru Poul Poulsen, Spangbjerg / Bedsted.

Hans Madsen, Skyum.

Marie Jensen

Gudrun Madsen, Ydby.

Ida Boll, Randrup.

Nanna Lauritsen.

Fru Jens Peder Christensen, Astrup Mark / Hurup.

Jenny Nielsen, Hørdum.

Fru Eriksen "Søvang" Bedsted.

Anna Grethe Ringgaard, Ullerup.

Fru Meilkjær, Hurup.

Fru Chr. Pedersen, Morup Mølle.

Signe Bisgaard, Hurup.

Eva Kristensen, Ydby.

Johannes Jensen, Staby pr. Ulfborg.

Fru Hoter Pedersen, Randrup pr. Vestervig.

Frk. Egebjerg, Heltborg.

Irene Madsen

Bodil Christensen, Hørdum.

Fru Steffensen, Hvidbjerg

Jette Jensen

Lis Kristensen, Vestervig.

Lone Olsen.

Solveig Jacobsen, Hørsted.

Ane Poulsen, Hurup.

Frk. Jessen, Morup Mølle.

Henny Sveggaard, Vestervig.

Else Marie Pedersen, Uglev.

Fru Chr. Pedersen, Morup Mølle.

Kirsten Kristensen, Vestervig.

Fru Klemmensen, Tygstrup pr. Vestervig.

Fru Josefsen, Dover / Hurup.

Frk. Jessen, Morup Mølle.

Rita Pedersen Agerholm, Thisted.

Inger Bech, Svankjær.

Fru Chr. Madsen, Hurup.

Inger Pedersen, V. Røjkjær pr. Vestervig.

Helle Kristiansen, Vestervig.

Krabbe

Fru Graversen, Vittrup.

Ketty Madsen.

Maskinmester Hansen, Nessund Øst.

Anine Nielsen

Kaj Krogsgaard Holmgaard, Ydby.

Fru Gerhard Nielsen, Bedsted. (Markusine).

Gudrun Vestergaard, Hurup.

Chr. Nielsens Enke, Hurup.

Elinor Jensen, Lyngs.

Dagny Sørensen, Koldby Sygehus.

Chrisensen, Flarup.

Marie Steffensen

Ellen Jespersen, Heltborg.

Birthe Kock, Krik.

Erna Borgholm, Hvidbjerg.

Hanne Ludvigsen, Lyngs.

Fru Overgaard, Hurup.

Arnold Andersen, Krik.

Gertrud Borgholm, Torp / Lyngs.

Lise Lotte Thorsted, Agger.

Jakobsen, Søndbjerg Børnehjem.

Anna Marie Pedersen, Krik.

Anne Marie Ka???, Visby.

Eva Kristensen, Hurup.

Elvine Nielsen, Hurup.

Else Andersen, Taabel / Vestervig.

Mona Jensen.

Signe Brandborg, Svankjær pr. Bedsted.

Gerda Sørensen, Vestervig.

Olga Olsen, Refs.

Edith Poulsen, Randrup.

P.V. Pedersen, Agger.

Lilly Jensen, Vestervig.

Else Andersen, Trankjær.

Karen Madsen, Boddum.

Anna Christiansen, Hurup.

Margit Dahl Nielsen

Frk. Pedersen, Hurup.

Gerda Poulsen, Hassing.

Fru Købm. Olesen, Vestervig.

Magrethe Stauersbøl, Hilligsø / Gjettrup.

Ingrid Kristensen, Dover.

Astrid Christensen, Vilhelmsminde, Bedsted.

Mathilde Nordensgaard, Søndbjerg / Uglev.

Ester Jensen, Hurup.

Ingrid Søndergaard

Gudrun Overgaard (d. 1987), Hurup

Mette Marie Madsen

Ane Kirstine Leegaard

Karen Poulsen, Refsbøl.

Fru Chr. Nielsen, Vogntoft pr. Hurup.

Fru Katrine Nielsen, Villerup / Bedsted.

Dagny Kristensen, Lodbjerg / Vestervig.

Mary Kristensen, Refs.

Karen Marie Christensen, Hurup

Margit Jensen.

Else Andrup, Vestervig Sygehus.

Jytte Moritsen, Brædstrup.

Anne Larsen, Jegindø.

Mona Elisabeth Jacobsen (1953-), Skyum/Snedsted

Grethe Pedersen, Villerslev.

Lene Jensen

Annalise Pedersen, Hurup.

Fru Rasmussen, Thygstrup pr. Vestervig.

Elisabeth Vittrup

Grethe Andersen, Bedsted.

Nina Nørskov, Hvidbjerg.

Mary Pedersen "Kæret" / Frøstrup.

Datter af Thomas Christensen.

Else Kristiansen, Bedsted.

Esther Madsen

Knud Hansen.

Erna Jensen, Bedsted.

Anni Kammersgaard, Ydby.

Mary Kristiansen, Bedsted.

Karen Jensen Møller

Steffensen

Kirstine Jacobsen, Vinderup.

Maja Jensen

Serve?????, Konditoriet.

Jytte Irene Andersen

Anne-Lis Bjerregaard

Frk Sørensen, Hurup.

Fru Jensen, Ulsted.

Eva Damsgaard, Jegindø.

Fru Christensen, Lodbjerg Pr. Vestervig.

E. Christensen, Vestervig.

Boisen, Taabel.

Helga Kristensen, Agger.

B. Nielsen, Hurup.

Josefine Toft.

Grethe Sørensen, Bedsted.

Laura Nielsen

Fru Jens A. Christensen

Stinne Jensen

Jenny Jensen.

Ruth Vedelø, Vestervig.

Mary Bisgaard

Chr. Jensen, Sevel / Uglev.

Gerda Andersen.

Karen J. Kristensen, Hvidbjerg St.

Frk Johanne Christensen, Guntoft / Ydby.

Frk Emilie Christensen, Guntoft / Ydby.

Chr. Christensen, Villerup.

Maren Madsen, Vestervig.

Lilly Jensen % Viktor Johansen, Sønderhå.

Lis Johannesen, Taabel.

Karen Pedersen

Helga Poulsen, Vestervig.

Holger Madsen, Toftum Mark.

Th. Korsgaard, Lyngs.

Ellen Poulsen, Korsgaard Refs.

Frk Mortensen, Apoteket Hurup.

Marie Graversen, Dover.

Elna Pedersen% Slagter Pedersen, Morup Mølle.

Karen M. Larsen, Vestervig.

Fru Svend Nielsen, Bubbelmark, Hurup.

Fru Pauline Holler, Visby, Bedsted.

Ella Kjær Villesen

Anna Hilligsø, Vestervig.

Fru Karen Jørgensen, Visby, Bedsted.

Fru Madsen, Hurup.

Karen Jensen, Hurup.

Fru Barber Pedersen, Morup Mølle.

Fru Niels Thomas Andersen, Ulsted, Vestervig.

Else Nielsen, Bedsted.

Anna Mikkelsen, Refsgaard.

Anna Andersen, Boddum præstegaard, Boddum.

Dagny Dahlgaard

Anna Jensen

Grethe Christensen, Bedsted.

Grethe Andersen, Flarup.

Ida Nielsen

Gerda Jensen

Anna Christensen "Lyngholm" Bedsted.

Marie Nørgaard, Ydby.

Karen Magrethe Poulsen, Villerup.

Birthe Jensen, Kallerup.

Lis Søe, Boddum/Hurup.

Fru Louise Larsen, Randrup / Vestervig.

Fru G. Nicolajsen, Hurup.

Ritta Espersen, Blidstrup Ungdomsskole, Ø Assels.

Fru Anna Pedersen, Vesterby pr. Vestervig.

Th. Thomsen, Vestervig.

Agnes Hove, Refs.

Signe Sund

Thora Vestergaard, Bedsted.

Karen Pedersen, Vestervig.

Gudrun Thøgersen, Hurup.

Anna Nielsen.

Mona Jensen

Nora Jensen.

Sussanne Nielsen, Jestrup.

Karen Nielsen, Tvolm Ydby.

Inger Pedersen % Bager Vestergaard, Gettrup.

Fru Høier, Adbølgaard, Hurup.

Birgith Kammergaard.

Inger Christensen, Koldby.

Murer Frimer, Gettrup.

Klinikassistent Sonja Juul Konge, Hurup

Maren Larsen, Ydby.

Lis Kristensen, Taabel.

Fru Dorthea Jensen, Ydby.

Gramstrup Knudsen, Vestervig.

Viggo Nesgaard, Refs.

Anna Christensen, V. Skaarup pr. Vestervig.

Else Yde, Refsgaard.

Karen Jensen, Hurup.

Marie Larsen "Mærkedahl" Lyngs.

Else Nielsen, Hurup.

Sigrid Thomsen, Sennels pr. Thisted.

Ida Fredriksen, Hurup.

Edith Jensen, Hvidbjerg.

Nanna Pedersen, Ginnerup.

Ragnhild Madsen, Thygstrup.

Johanne Jensen, Højvang.

Ida Søndergaard, Gettrup.

Søndergaard el. Skaarup?

Fru Madsen, Hørdum.

Nanna Madsen, Spolumgaard.

Irene Bjerregaard, Ydby.

Mary Pedersen

Emma Mølgaard, Refs.

Laura Jensen / Fredrik Jensen, Gettrup.

Annie Karoline Jes?????, Bedsted.

Anny Kristiane Møller

Ingrid Jensen, Hurup.

Else Hauberg, Gettrup.

Fru Sørensen, Sindrup / Ydby.

Paula Jakobsen, Hurup.

Kristine Villesen "Kobberødgaard" Gettrup.

Fru Chr. Sørensen, Adbøl pr. Hurup.

Lis Thomsen.

Fru Pedeersen Ydby.

Murer Graugaard.

Peter Møller, Lyngs.

Marie Pedersen

Betty Andersen, Krogsgaard, Villerup pr. Bedsted.

Erna Thomsen, Trankjær.

Aase Bjerre

Anna Kristensen, Assens.

Agnes Andersen, Oxenbøl Skole.

Margrethe Brogaard.

Signe Petersen, Stenbjerg / Snedsted.

Frk Hansen, Vestervig Sygehus.

Gunner Pinborg, Hurup.

Inga Larsen % Købmand Kristensen, Gettrup.

Anna Pedersen, Agger.

Marie Pedersen "Nygaard" Madsted / Bedsted.

Bente Kongensgaard

Peder Andersen, Dover.

Fru Madsen, Heltborg / Hurup.

Ruth Jensen, Ydby.

Fru Søren Jacob Jensen, Boddum.

Fru Slavensky, Hurup.

Jenny Pedersen, Hvidbjerg.

Fru Manufakturhandler Østergaard, Bedsted.

Valdemar Houlgaard, Hurup.

Fru Chr. Jensen, Gramstrup.

Edith Christensen, Skyum.

Fru Chr. Christensen, Bobbumbisgaardmark Boddum.

Anna Hansen, Hassing. Pr. Hørdum.

Mathilde Grøn Jensen, Skive.

Laurids Kristensen, Hørdum.

Th. Thomsen, Vestervig.

Anna Jensen, Gettrup.

Fru Jespersen, "Rodenbjerg" Vestervig.

Grethe Christensen, Bedsted.

Else Hebel.

Oline Jensen, Taabel / Vestervig.

Maren

Anna Worm, Trankjær.

Skrædder Kristensen, Koldby.

LILLIAN SEJERSBØL SØRENSEN

Skomager Nielsen, Koldby.

Karen Volmer, Jestrup.

Kirsten Olesen, Ydby.

Laurids Olsen, Sønderhå.

Edith Sund, Vestervig.

Martin Andersens Datter.

Alma Andersen, Ginnerup.

Emmy Ruby, Agger / Vestervig.

Manufakturhandler Kristensen, Hørdum.

Anna Bisgaard, Ørum / Bedsted.

Frostholm, Vestervig. ????

Signe Sund.

Anton Jensen, Vestervig.

Angelica Christensen

Signe Andersen, Boddum.

Nanna Larsen, Taabel / Vestervig.

Manufakturhandler Kristensen, Hørdum.

Fru Jens Sørensen, Over Astrup / Hurup.

Kirstine Iversen, Hurup.

Mette Knudsen, Lyngs.

Inger Vangsgaard, Dover.

R. Nielsen.

Fru Chr. Dahlgaard, Refs.

Rigmor Knudsen, Hurup.

Ellen Jensen, Ydby.

Grethe Helbjerg, Bedsted,

Magrethe Slot, Hvidbjerg.

Ulla Hove, Vestervig.

Fru Bager Frostholm

Linda Smitth, Sdr. Ydby.

Peder Kristensen, Oxenbøl.

Karin Smed, Lyngs.

Fru Anton Pedersen, Taabelbjerg / Vestervig.

Fru Jensen "Ny Lyngklip" Heltborg.

Gudrun Madsen, Ydby.

Jytte Andersen.

Stinne Olsen, Sinmerup.

Hilda Sørensen, Hassing Central.

Fru Hummelshøj, Hurup.

Frk Pedersen, Taabelbjerg / Vestervig.

Fru Nikolaj Sørensen, "Rolighed" Sønderhå / Hørdum.

Else Palm Nielsen, Bedsted.

Lærer Mette Thomsem, Tvorup Skole / Thisted.

Tove Nielsen, Bedsted

Fru L. Lassen, Hassing pr. Bedsted.

Fru Aksel Larsen, Horsfeldt Pr. Bedsted.

Skomager Madsen, Lyngs.

Anna Hkjær, Uglev.

Viviean????????.Randers.

Fru Gertrud Poulsen, Grurup / Bedsted.

Else Palm Nielsen, Bedsted.

Lærer Ruth Thomsen, Tvorup Skole / Thisted.

E. ?? Søgaard, Ullerup.

Anna Nielsen, Refsgaard, pr. Hurup.

Anna Andersen, Ettrup.

Fru Karla Nørgaard, Sønderhå / Hørdum.

Margith Jensby.

Fru Vestergaard Jensen

Karen Poulsen

Chr. Jensen, Heltborg.

Fru Leif Jensen, Hørdum.

Birgit Ege.

Vivian Vigsø, Hurup.

Olga Jensine Bang

Aase Christensen.

Emmy Ruby, Agger / Vestervig.

Karla Jensen.

Fru Mads Andersen, Boddum / Hurup.

Magda Pedersen

Marie Salomonsen Nessund,

Henny Møller

Helga Vostrup, Svankjær / Bedsted.

Bente Larsen, Vestervig.

Rosa Vostrup, Bedsted.

Fru Søren Sørensen, Doverodde.

Dorthea Jensby

Nanna Larsen, Taabel / Vestervig.

Jens Chr. Jensen, Morup Mølle / Bedsted.

Kristiane Henriksen, Thygstrup.

Frk Randi Hansen, Hvidbjerg.

Solvej Knudsen, Hurup.

Magrethe Møller, Misionshotellet Hurup.

Fru Johannes Jensen, Tvolm pr. Ydby.

Jane Jensen, Hotel Vestervig.

Fru Lærer Christensen, Hurup.

Ane Elsine Hald

Vitta Boddum, Refstorp.

Frk Anna Langgaard, Hurup.

Asta Baun

Kirsten Hilligsø, Dover.

Frk Iversen, Hurup.

Inger Søndergaard

Ellen Mikkelsen, Gettrup.

Herdis Sørensen.

Rigmor Nørby

Anna Langballe, Grurup.

Thea Nørgaard Nielsen.

Gudrun Nielsen

Grethe Lundbæk

Petra Kirstine Laursen

Helga Pedersen, Hørdum.,

T. Elisa ???sko, Hurup.

Fru A. Møller Hansen, Hurup.

Eva Iversen, Bækmarksbro.

Marianne Holmgaard, Heltborg.

Fru Kjær. Overassistent Inga Korsgaard, Dover/Hurup

Elsebeth Kreilgaard, Odby.

Enkefru Nielsen, Hurup.

Elna Damgaard, Jegindø.

Frk Thyra / Jacob Overgaard, Hørdum.

Fru Nielsen, Sønderhå / Hørdum.

Agnes Thrane Hansen

Karen Nørgaard

Emilie Lyngbæk

Bankassistent Kirsten Damm, Ydby/Hurup

Karen Kreilgaard, Odby.

Hanne Christensen

Karen Jensen, Spolum pr. Bedsted.

Marie Kathrine Overgaard

Øsrergaard, Hurup.

Fru Knud Christensen, Hassing.

Fru Christensen, Hellerød, Hvidbjerg.

Jette Graulund, Bedsted.

Anders Svaneborg, Hørdum.

Fru Seuerine Hornstrup. Bedsted.

Frk Dagmar Kobberød, Hurup.

Hanne Andersen, Bedsted.

Karen Damsgaard

Ester Poulsen, Morup Mølle Kro.

Inger Dahlgaard Jørgensen

Katrine Rimmer, Lyngs.

Lissy Poulsen, Lyngs.

Fru Smed Pedersen, Ydby.

Ave Hansen

Bente Hartmann Andersen, Bedsted.

Kirstine Jensen

Fru Marius Christensen.

Ida Luxhøj.

Lilian Vestergaard, Spails / Bedsted.

Frk Maja Nielsen, Hurup.

Marie Christensen

Katrine Yde Dissing, Heltborg/Bedsted

Fru Madsen, Bedsted.

Dorthe Graugaard.

Anna Kristensen, Vester Skaarup.

Fru Hansen, Visbyå / Hurup.

Karen Marie Christiansen, Jegindø.

Ane Enevoldsen

Anni Poulsen el. Ida A. Luxhøj?

Frk Nissen, Sygehuset / Vestervig.

Maren Rimmer, Jegindø.

Anna Knudsen, Hurup.

Fru Jepsen, Visby pr. Bedsted.

Lillian Enevoldsen

Vitta Kristensen, Boddum.

Edith Nielsen Vangsgaard, Villerslev pr. Hørdum.

Fru Hove, Boddun / Hurup.

Rigmor Nielsen,Hvidbjerg.

Louise Plougmann

Bodil Jensen, Hurup.

Lis Früstück

Karen Emilie Søndergaard

Fru XXnanda Lodborg, Stagstrup / Hørdun.

Rigmor Nielsen,Hvidbjerg

Linda Jensen, Ydby.

Anna Lise, Bedsted.

Ellen Larsen, Hurup.

Nikoline Thomsen, Vestervig.

Brithe Hestbeck, Ydby.

Kristine Hove

Agnethe Kirk, Grurup / Bedsted.

Peder Thøgersen, Agger.

Viggo Pedersen, Bedsted.

Signe Skovsted, Bedsted.

Grethe Gramstrup, Bedsted.

Tove Gramstrup, Hurup.

Jenny Nørgaard, Villerup / Bedsted.

Marrebæk

Fru Olsen

Peder Thøgersen, Agger.

Fru Jensen, Visby pr. Bedsted.

Fru Lund Larsen, Bedsted.

Viggo Madsen, Vestervig.

Måske...

Ekmann

Gudrun Sigh

Vera Møller, Svankjær.

Th. Eskisen, Svankjær.

Follager, Søvang Teglværk.

Laurids Jensen, Flarup.

Gertrud Sørensen, Vestervig.

Fru M. Krogsgaard, Flarup / Hurup.

Ekmann

Gudrun Elisabeth Olesen, Bedsted

Kirstine Marie Madsen, Nr. Hvidbjerg.

Anna Marie Kjær

Signe Marie Andersen

Anna Margrethe Andersen, Ydby.

Tove Søndergaard.

Frk Amigers, Lodbjerg Fyr pr. Vestervig.

Magda Jensen

Søndergaard, Dover.

Erna Poulsen, Ginnerup.

Marie Andersen, Nørhå / Snedsted.

Hanne Christensen, Bedsted.

Dagmar Vang, Floulev.

Marie Mortensen

Ragtnhild Østergaard, Bedsted.

Fru Mette Sørensen, Tandrupmark / Bedsted.

Klara Nielsen, Kobberød.

Ingrid Madsen, Uglev.

Henny Kruse, Lyngby.

Alvilda Vang, Floulev.

Maren Bach, Vestervig.

Abelone Odgaard

Bente Christensen

Magda Larsen, Vestervig Sygehus.

Katinka Nesgaard, Ydby.

Fru Vangsgaard, Sønderhå.

Frk Krejberg, Ginnerup.

Fru Jenny Nielsen

Maren Hansen, Agger.

Thea Korsgaard, Hurup.

Edith Pedersen, Hurup.

Fru Knudsen ??, De gamles hjem Vestervig.

Fru J. Thommesen, Villerup / Bedsted.

Tove Gramstrup

Meta Møller, Hurup.

Sara Katrine Petersen, Hurup

Edith Nielsen Kirkegaard

Ingrid Henriksen

Anna Jensen

Anna Marie Nielsen

Krista Hansen, Agger.

Erna Korsgaard, Ydby.

Dagmar Andersen, Vestervig.

Frk Marta Jensen, Refsbøl / Hurup.

Fru Asta Vestergaard, Guntoft / Ydby.

Marian Møller, Hurup.

Katrine Kjær, Hurup.

Dorthea Sørensen, Østreallé Hurup.

Inga Kirstine Nielsen

Henny Jensen

Magda Kongensgaard, Ydby.

Smed Damsgaard, Ettrup.

Kristiane Henriksen, Thygstrup.

Karla Jensen, Vestervig.

N.P. Madsen, Boddum.

Kamma Larsen, Svankjær.

Maren Bertelsen

Erna Pedersen, Missionshotellet, Hurup.

Elna Nielsen, Holte.

Katrine Andersen, Hotel Vestervig.

Anni Holm (gift Thøgersen), Vestervig.

Fru Plougmand, Bedsted.

Lilly Olsen

Else Salmon, Hurup

Nicoline Jensen, Hurup.

Anna Sørensen, Missionshotellet, Hurup.

Rigmor Hansen

Johanne Munk.

Elisabeth Larsen, Refstopmark.

Marie Nørgaard, Ydby.

Ingrid Knudsen

Fru Hebsgaard, Hurup.

Ane Othilde Nielsen

Ingelise Pedersen, Hassing.

Ellen Ølholm / Stationsmester Masbøl.

Gerda Madsen.

Fru Lyngbæk, Hurup.

Maren Damkjær, Ydby.

Anna Sofie Andersen

Mary Riis, Ginnerup.

Maren Houmøller, Vestervig.

Hedvig Agnethe Sørensen

Ellen Møller Fogh.

Fru Chr. Poulsen, Hassing / Hørdum.

Fru J. P. Rasmussen, Hurup.

Mary Madsen, Villerslev.

Astrid Nørgaard, Hørdum.

Gerda Pedersen, Hurup.

Ida Nielsen

Else Marie Heeager, Bedsted.

Fru Martinus Andersen, Ginnerup / Hurup.

V????? Vangsgaard, Visby.

Astrid Andersen, Ginnerup.

Skomager Lorentsen, Hurup.

Fru Iversen, Boddum.

Britta Sørensen.

Birthe Nielsen, Hurup.

Fru Hoelgaard, Hurup.

Asta Baun

Karen Johanne Poulsen

Edith Amby, Hurup.

Erna Elise Larsen, Krik.

Alfred Nielsen, Adbøl pr. Vestervig.

Ekspeditrice Hanne Mølgaard, Hurup.

Krista Nielsen, Hurup.

Karen Dybdahl, Grurup.

Metha Jensen

Niels Kirk, Oksenbøl.

Erna Kristensen, Stagstrup pr. Hørdum.

Gudrun Thøgersen, Hurup.

Fru Jensen, "Skibstedgaard" Ydby.

Gudrun Skovsted, Bedsted.

Anna Larsen

Birgit Nielsen, Gl. Bedsted.

Ninna Nielsen, Agger

Grethe Hancke

Maren Kongensgaard

Doris Christensen, Koldby.

Fru Laurits Th. Jensen, Lodbjerg / Vestervig.

Fru Luther Madsen, Bubbel Mark / Hurup.

Elin Nielsen, Gl. Bedsted.

Gunhild Pedersen (f. 1929), Hurup/Thisted

Grethe Torp, Søndbjerg Skole, Uglev.

Emma Kristensen

Maren Damsgaard, Handrup / Vestervig.

Ida Nielsen "Sønderbjerregaard" Bedsted

Emma Pedersen, Hurup

Dorthea Østergaard

Ellen Fomsgaard

Fru Haagaard, Ørum / Bedsted.

Dagny Olsen, Brydbjerg, Bedsted

Ester Sørensen, Sindrup.

Margrethe Enggaard

Dagny Olsen, Brydbjerg, Bedsted

Johanne Margrethe Ernst

Elna Billeskov, Koldby Sygehus.

Fru Hummelshøj, Doverodde.

Fru Kanstrup, Hunskjær / Bedsted.

Ruth Andersen

Thea Lynge, Refs.

Karen Marie Vestergaard, Oksenbøl.

Astrid Rasmussen, Thygstrup.

Inger Jensen, Refsbøl.

Fru Niels Jensen

Frk Olga Hansen, Bubbel Mark, Hurup.

Jens Chr. Sørensen, Taabel / Vestervig.

Niels Vestergaard "Harregaard" Bedsted.

Karen Christensen.

Irene Dam, Klosterhedegaard, Hurup.

Tage Ringgaard, Heltborg.

Stinne Jensen, Ulsted Vestervig.

Thomine Damsgaard

Jenny Agnete Jensen

Dyrlæge Paash, Hurup.

Ebba Facius, Bedsted

Fru Andersen

Frk Gerda Jensen, Hurup.

Bodil Høuj????, Villerslev.

Aase Skaarup.

Fru Niels Jepsen, Villerslev.

Fru Christiansen, Grurup / Bedsted.

Lis Kristensen, Vestervig.

Edith Rysgaard, Bedsted.

Sygemedhjælper Emma Elise Andersen, Gettrup.

Ruth Møller, Hurup.

Fru Aage Hyldahl, Villerslev.

Frk Maren Overgaard, Fladskjær / Bedsted.

Maja Jensen, Vestervig.

Karen Nielsen, Bedsted. Datter af Niels P. Nielsen.

Agnes Hummelshøj

Fru Chr. Yde, Villerslev.

Frk Anna Overgaard, Fladskjær / Bedsted.

Inger Winther

Inge Olsen, Bedsted.

Bager Kristensen, Vestervig.

Ebba Facius

Else Marie Lynge.

Johanne Henriette Dam Jespersen

Erik Bech "Neder Astrup" Hurup.

Edith Lauberg, Hurup.

Lene Poulsen

Abelone Odgaard

Else Marie Lynge.

Maren Katrine Jensen

Fru Carl Hansen, Trankjær / Vestervig.

Janne Kongsgaard, Hvidbjerg.

Grethe Madsen, Vinderup.

Gitte Hansen.

Erna Østergaard

Gerda Langaard, Villerslev.

Fru ?????, Hurup.

Astrid Amilie

Gudrun Hilligsø, Hvidbjerg.

Kirstine S. Christensen, Hørdum.

Fru Nikoline Jespersen, Bedsted.

Lis Christensen, Hurup.

Grethe Madsen

Bertha Frostholm

Fru Tømrer Overgaard, Vestervig.

Rikke Christensen.

Inger Jensen, Bedsted.

Fru Henry Larsen, Bedsted.

Verner Andersen

Mathilde Jensen, Hurup.

Peder Sørensen, Thygstrup.

Petra Kristiansen.

Edel Kobberø, Hurup.

Lillian Christensen, Sindrup.

Fru Graugaard Andersen "Nyvang" Refs / Hurup.

Købm. Knud Nielsen, Vestervig.

Kirstine Hansen, Randrup.

Inga Nielsen, Bedsted.

Dagmar Christensen

Jacob Jensen, Ullerup.

Anne Marie Buur Steffensen

Karen Rigmor Kjærgaard Andersen.

Fru Meta Toft "Søndrehedegaard" Visby / Bedsted.

Karl Jensen, Vestervig.

Aase Kristensen

Eva Thøgersen

Tove Møller

Frk Madsen, Konditoriet, Hurup.

Signe Kristensen, Ydby.

Else Dahl

Fru Thomas Eriksen, Spals / Bedsted.

Tage Christensen, Gund???.

Jensine Nielsen, Visby.

Margrethe Nielsen, Bubbel Mark.

Dagmar Thomsen

Alice Nielsen

Fru Tølbøl, Hurup.

Fru Chr. Imersen Kristensen, Villerslev.

Fru Niels Chr. Jensen, Dover.

Anna Marie Dam, Ginnerup / Hurup.

Alfred Christensen, Taabel / Vestervig.

Karen Troelsgaard, Gettrup.

Marie Nørbjerg, Vestervig.

Fru Dagmar Gade, Odby.

Katrine Boddun el. Elna Mariette Handrup

Bodil / Nicolaj Hansen, Vogntoft.

Ellen Nordentofte, Koldby.

Else Kristensen

Inger Vestergaard

Else Moritsen, Villerslev.

Kirstine Hansen, Visby.

Katrine Hansen, Agger / Vestervig.

Karen Vestergaard

Damefrisørinde Frk. Rasmussen, Hurup.

Vera Fuglsang, Hurup.

Anna Margrethe Amby?

Fru Knudsen, Hurup.

Elna Handrup, Heltborg / Hurup.

Annaniea Steffensen

Frk Johansen, Bedsted.

Rigmor Lynge

Mata Jepsen, Dovervestergaard, pr. Hurup.

Anna Nielsen

Lis Heerdgaard Johansen, Taabel.

Jensen

Grethe Jensen.

Anna Thomsen, Tvolm pr. Ydby.

Olga Christensen, Bedsted.

Henny Boddum, Gettrup.

Anna Katrine Jensen

Emma Vangsgaard, Konditoriet, Bedsted.

Esther Jensen, Hurup.

Fru Otto Nielsen, Hassing / Bedsted.

Elna Præstegaard.

Inga Kristensen, Vestervig.

Doris Frandsen

Fru K.K. Jensen, Agger.

Ellen Nielsen, Hassing / Bedsted.

Steffensen, Hurup.

Guda Kristensen, Boddum.

Marius Hougaard, Sønderhå.

Else Nielsen, Bedsted.

Fru fiskehandler Thøger Andersen, "Fiskehallen", Hurup.

Bodil Buchholtz Henriksen

Fru Niels Chr. Pedersen, Sindrup / Ydby.

Anna Nielsen, Hassing / Bedsted.

Metha Jensen

Anna Jensen.

Anton Jensen, Vestervig.

Birgitte Jørgensen

Anna Husted, Hassing pr. Hørdum.

Ida Kristensen, Boddum.

Kirstinne Poulsen, Bedsted.

Matinus Jensen, Gettrup.

Magarethe Andersen, Visby pr. Bedsted.

Stinne Jensen, Doverodde.

Marie Jespersen

Inga K. Nielsen

Elly Holmgaard.

Fru Niels Chr. Leedgaard, Flarup / Hurup.

Fru Hummelshøj, Ydby.

Anni Koldtoft

Rourgaard

Karen Jensen, Vestervig.

Ingrid Pedersen, Hassing.

Thyra Høiriis

Elly Koldtoft

Inger Hilligsøe. Dover.

Lavrids Jensen, Ø. Assel Mors.

Hanne Jespersen

Fru Poul Hansen, Ydby.

Eva Margrethe Laursen

Oline Møller "Holmgaarden" Ydby.

Meta Kristensen, Gettrup.

Niels Lund Jørgensen.

Dagny Dahlgaard

Rita Bonde, Agger Badehotel.

Louise Sørensen, Villerslev.

Bo / Elin Jensen, Hørdum.

Anne Marie Korsgaard, Ullerup.

Anna Møller Skaarup

Dagmar Sørensen, Hurup.

​​​​​​​Karen Elise Knudsen

Jenny Pedersen, Ginnerup.

Fru Sørensen, Hurup.

Mette Korsgaard, Ullerup.

Christine Christensen, Bedsted.

Benny Nygaard, Serup.

Olga Elisabeth Thøgersen

Marie Olesen

Agnes Oxenbøl, Bedsted.

Helga Andersen el. Kirsten Houe Thomsen?

Fru Olsen, Trænkjær / Vestervig.

Fru Sinne Büllov, Ullerup.

Lærer Vestergaard, Grurup. Datter.

Kirstine Pedersen, Trænkjær / Vestervig.

Gudrun Andersen

Ellen Christiansen, Hurup.

Anna Lykke, Ashøjgaard, Hurup.

Alice Larsen, Vestervig.

Line Agerholm, Boddum.

Damefrisør Bodil Sørensen, Hurup

Asta Madsen.

Anne Marie Pedersen, Heltborg.

Fru Nis Magnusen, Villerslev.

Elise Kristensen

Hilda Andersen "Vejlegaard" Vestervig.

Laurids Leed, Bubbel Mark.

Maren Hebsgaard, Odby Skole.

Jenny eller Rigmor?

Fru Chr. Pedersen, Visby / Bedsted.

Asta Elionora Boddum

Frk Ellen Magrethe Andersen.

Anna Mathilde Mortensen

Johanne Møller, Bedsted.

Astrid Christensen

Jens Balsby, Gundtoft.

Elna Bang Lassen, Hurup.

Ruegaard, Hurup.

Dagmar Sørensen

??Line Larsen.

Jens Balsby, Gundtoft.

Anna Grud, Ydby.

Fru Harald Christensen, Villerslev / Hørdum.

Ellen Jensen

Fru Kristian Breum, Bedsted.

Else Poulsen.

Fru Evald Nielsen, Dover.

Else Christiansen "Tandrup" Bedsted.

Anna Sofie Andersen

Mette Marie Sørensen

Fru Søren Møller, Villerslev / Hørdum.

Ketty Bertelsen, Tygstrup.

Organist Emma Jacobsen, Bedsted. Ugift.

Ellen Handrup

Stella Clemmensen, Hunskjær / Bedsted.

Ketty Bertelsen, Tygstrup.

Fru Maler Jensen

Elev Maren Madsen, Sygehuset Nykøbing Mors.

Marie Nielsen

Guderun Brændgaard, Hurup.

Jette Nielsen, Hvidbjerg.

Tove Jensen, Koldby.

Ruth Jensen, Agger/Holland. Ugift.

Minna Hansen, Bedsted st.

Fru Christoffer Bang Larsen, Dover / Hurup.

Maja Mortensen, Vestervig.

Fru Brogaard, Refs.

Fru Lærer Johansen, Sønderhå.

Joan Th?????.

Kirsten Spanu????, Vestervig.

Marianne ?????.

Rita Thomsen.

Marie Alstrup, Thygstrup.

Anna Nielsen, Bedsted.

Vilhjelm Jensen / Frk. Jensen, Randrup.

Bente Fomsgaard, Hurup.

Fru Fodermester Lauritsen, Vestervig.

Anna Skammelsen, Doverodde.

Bodil Jensen.

Emilie Christensen, Gundtoft pr. Ydby.

Ane Kronborg

Hasager, Boddum.

Aase Nederby.

Hanne Andersen, Hurup.

Annelise Olander, Hurup.

Fru Aksel Møller, Jegindø.

Lilly Sørensen, Vestervig.

Ella Højbjerg Carlsen.

Fru Anders Olsen "Trankjærgaard" Vestervig.

Fru Anton Olsen, Ydby.

Signe Hove, Ydby.

Esther Grethe Jensen, Bedsted.

Mona Kjær

Fru Lærer Søndergaard.

Fru Chr. Overgaard

Hedvig Sørensen

Solverg Jensen, Vestervig.

Fru Bertelsen, Hurup.

Else Madsen, Hurup.

Maren Bang, Hørdum.

Hilda Pedersen

Fru Chr. Christensen, Visby / Bedsted.

Agnes Kristence Sørensen

Augusta Sohn Christensen

Fru Nielsen, Lyngs.

Margith Larsen

Hanne Larsen.

Overportør Krabbe, Bedsted.

Grethe Nielsen, Flarup.

Fru Jensen, Hurup.

Lisbeth Vangsgaard, Ydby.

Ritta Madsen?

Dorthea Thomsen

Dagmar Sørensen

Stella Larsen, Vestervig.

Bodil Andersen, Hurup.

Karen Sund.

Fru Jens Chr. Madsen, Hurup.

Anna Møller Skårup

Jens Peter Laugesen.

Edith Olsen, Hurup.

Anna Kristensen

Fru Poulsen, Refs.

Ester Slot, Ydby.

Kirsten Sørensen

Nancy Edele Andersen, Flarup.

Nanna Bertelsen, Ørumby pr. Bedsted.

Fru Lærer Søndergaard.

Hedvig Toft, Futtrup.

Fru Ubbesen, Villerslev / Hørdum.

Weisbjerg, Grurup.

Fru Murer Poulsen, Bedsted.

Ebba Ubbesen, Villerslev / Hørdum.

Esther Jørgensen, Visby.

Fru Carl Emil Madsen, Bedsted.

Inga Larsen, Ydby.

Bodil Marie Gramstrup

Sørensen, Agger.

Dorthe Olsen.

Bislev, Hurup.

Oline Sørensen

Birgitte Sund

Fru Ingvard Henriksen, Ulsted.

Signe Nielsen, Vestervig.

Fru N. Chr. Pedersen, Agger.

Minna Agnethe Roesgaard

Fru Jens Søgaard, Skyum / Hørdum.

Lis Toft.

Agnes Iversen

Rosita Dahlgaard, Hurup.

Fru Kjeldsen, Hurup.

Fru Skovridder Jensen

Jette Kjeldsen

Fru Hummelshøj, Hurup.

Valborg Overgaard Nielsen

Gerda Olesen

Elna Grethe Hove

Fru Marius Christensen, Hilligsøe.

Fru Niels Christensen, Oksenbøl / Vestervig.

Helen Bak, Gundtoft.

Niels Chr. Olsen, Irup Mark / Hørdum.

Gerda Steffensen

Dagny Trab

Johanne Jensen, Boddum.

Marie Pedersen, Kobberød.

Inger Christensen.

Frk Agnes Mortensen, Hurup.

Johanne Christensen

Laila Jensen.

Fru Vestbjerg, Uglev.

Else Stoktoft

Kristine Christensen

Else Borre, Bedsted.

Elisabeth Nielsen, Vestervig.

Ellen Klemmensen, Heltborg / Hurup.

Tove Lütshøft Kristensen, Koldby.

Gudrun Nielsen, Hurup.

Inger Lauridsen

Edel M. Nielsen, Vorbasse.

Fru Lûthen Nielsen, Vestervig

Hanne Jensen

Frk. Ester Jørgensen, Taabel.

Kirsten Hove, Bedsted.

Anna Madsen, Ejstrupholm.

Fru Jensen, Hurup.

Fru Chr. Nørgaard, Oxenbøl / Vestervig.

Margrethe Larsen, Gettrup.

Fru Brinch, Bedsted.

Thora Nielsen, Lyngs.

Irma Boddum

Fru Rærsing. ?????

Frk Bakker, Thisted.

Marie Smith, Helgenæs, Mols.

Thora Madsen

Frk Ruth Larsen, Hurup.

Fru Andreas Jensen, Oxenbøl / Vestervig.

Frk. Holmgaard, Irup.

Bente Iversen.

Frk Rasmussen, Hurup.

Erna Hargaard, Hurup.

Dam Nielsen el. Kristensen?

Maren Knudsen, Hurup.

Frk Agnes Pedersen, Hurup.

Herluf Christensen.

P. Pedersen, Refs.

Kristiane Poulsen

Emma Ottomine Jensby

Jytte Gellad, Grurup Vestergaard.

Johanne Hilligsøe

Anna Jensen

Signe Larsen

Bertha Lassen

Fru Jensen, Hurup.

Katrine Kristensen, Hurup.

Inge Søndergaard

Grethe Espersen.

Kirstine Eriksen, Gettrup.

Frk. Sørensen, Vesterlund / Hurup.

Frida Poulsen

Fru Kaj Jensen, Gjettrup.

Grethe Larsen, Jegindø.

Marie Sigh, Hilligsøe.

Grethe Toftdahl, Vestervig.

Anna Andersen, Gammelby / Bedsted.

Dorthea Mintholm, Skårup.

Ella Hansen, Vestervig.

Kirstine Toftdahl, Vestervig.

Inger Hummelshøj

Maren Nørbjerg, Vestervig.

Fru Peter Andersen, Villerup / Bedsted.

Ester Sørensen, Nr. Højskole, Lemvig.

Mary Bjerregaard, Skyum.

Bager Kristensen, Vestervig.

Krista Korsgård

Inger Fogh.

Dorothy Eriksen, "Søvang" Bedsted

Bager Kristensen, Vestervig.

Signe Christensen, % Bager Hansen, Morup Mølle.

Else Dam, Taabel.

Anna Nielsen, Ulsted.

Marie Brandsholm, Lyngs.

Klara Kristensen, Hilligsøe.

Estrid Hansen, Thygstrup.

Klara Nielsen, Hurup.

Maja Jensen, Taabel.

Anna Petersen, Vestervig.

Fru Chr. Daniel, Visby / Bedsted.

Connie Mohrsen

Kristine Jensen, Nes pr. Karby.

Metta Pedersen.

Fru Ester Skovsted, Bedsted.

Ellen Christensen

Asta Mukholm.

Ingeborg Jensen, Oddesund.

Viola Mikkelsen, Bedsted.

Ingeborg Jensen, Vestervig.

Ida Bertelsen "Søndergaard" Randrup pr. Vestervig.

Fru Jacob Pedersen, Bedsted.

Jytte Søeberg-Sørensen

Edel Olsen, Thisted.

Anna Jensen, Hassing.

Anna Lis Jensen, Hurup.

Katrine Stensgaard, Kobberød.

Fru M. Jensen, Agger.

Molly Pedersen, Agger.

Edith Pedersen, Hurup.

Ketty Madsen.

Petrea Jensen

Elin Præstegaard, Hurup.

Anna Christensen, Ydby.

Ingrid Madsen, Boddum.

Fru Josef Christensen, Dover / Ydby.

Henny Pedersen, Bedsted.

Helga Toftdahl

Vognmand Nyby, Vestervig.

Anna Strandgaard

Erna Nielsen

Jens Ludvigsen, Barslev pr. Lyngs.

Mathilda Overgaard

Fru Kappel, Ydby.

Thea Yde, Vilhelmsminde pr. Bedsted.

Fru Peter Sørensen, Hurup.

Fru Christensen, Oddesund N.

Olga Alstrup, "Koustrupmøllegaard", Sønderhå

Jenny Pedersen, Bedsted.

Anne Larsen.

Helga Alstrup, Hassing.

Marie Pedersen "Lyngholm" Bedsted.

Inge Birthe Nymann, Hurup.

Mary Jensen, Hørdum Mejeri.

Erna Larsen

Kirstine Overgaard.

Irma Gilling, Hurup.

Gerda Larsen, Heltborg.

Esther Steffensen.

Sørensen

Vera Hansen

Elisabeth Lings?

Anna Nielsen, Thygstrup / Vestervig.

Tove Henriksen.

Birgit Nielsen, Svankjær.

Sørensen

Marie Daniel.

Sørensen

Ellen Nielsen

Sonja Pedersen

Birthe Johannesen

Fru Andersen, Hurup.

Edith Pedersen.

Mona Enggaard Pedersen

Anna Hvid, Gettrup.

Asta Kronborg

Robert Nielsen, Sønderhå.

Krista Slot

Anna Hvid, Gettrup.

Sidsel Frostholm, Hurup.

Anna Hvid, Gettrup.

Fru Hansen.

Gerda Sørensen, Bedsted.

Hanne Andersen, Hurup.

Elin Nielsen

Ave Hansen

Lis Kristensen, Hørdum.

Nanna Korsgaard, Krik Bageri.

Nora Skammelsen, Krik.

Birthe Larsen, Hurup.

Rose Sørensen

Grethe Hylle, Hvidbjerg.

Gerda Toftdal

Søren Sørensen, Krik.

Fru Johannes Andersen, Skårup / Vestervig.

Ingeborg Frederiksen

Alma Nielsen, Villerslev pr. Hørdum.

Frida Lundbeck. Hurup.

Tove Krabbe, Bedsted.

Marie Kristensen

Klara Kristensen

Clara Rysgaard, Sindrup / Ydby.

Tinne Svalgaard, Ydby.

Tora Toft, Hurup.

Aase Svendsen

Stinne Jensen, Sennels central, pr. Thisted.

Petrine Margrethe Kjeldsen

Ellen Rysgaard

Inger Larsen, Vestervig.

Forstander Jørgensen, "Søndbjerg Børnehjem" Pr. Uglev.

Irene Thøgersen, Agger.

Ilse Jensen, Agger.

Fru Tømrer Nielsen, Heltborg.

Fru Sørensen, Hurup.

Karen Nielsen, Agger.

Ida Andersen

Frk. Esther Sørensen, Hurup.

Lis Nielsen, Agger.

Randi Hangaard, Dover.

Fru Kristian Mardahl, Boddum / Hurup.

Ingrid Andersen, Hurup.

Svend Isaksen.

Charlotte Christensen, Boddum / Hurup.

Dora Früstück

Elonora Jensen Lundbo, Hurup.

Gerda Katrine Vendelboe

Marie Nørgaard, Horsfeld / Bedsted.

Alic Stauersbøl, Ørumby / Bedsted.

Ragnhild Østergaard

Inger Johanne Pedersen, Madsted. pr. Bedsted.

Ingrid Østergaard

Elsebeth Pedersen, Madsted. pr. Bedsted.

Elisabeth Christensen

Andrea Graugaard

Fru Pedersen, Madsted. pr. Bedsted.

Gudrun Søgaard Rølle

Esther Dahl

Fru Christian Madsen, Agger.

Hariet Dahl

Grethe Odgaard, Vestervig.

Stigaard Sørensen

Karen Frostholm

Frk. Lomborg, Agger.

Ella Roursgaard

Stine Madsen, Spangbjerg / Bedsted.

Frk. Brander, Koldby Sygehus.

Agnes Krog, Volstrup pr. Hjerm.

Marie Poulsen, Spangbjerg / Bedsted.

Stinne Jensen, Ydby

Rigmor Krog, Volstrup pr. Hjerm.

Frk Else Nielsen "Tatol" Bedsted.

Else Vangsgaard

Bodil Jensen, Hassing.

Stinne Madsen, Spangbjerg / Bedsted.

Sylvia Sørensen

Ester Elfrida Poulsen

Frk Kristensen, Hvidbjerg.

Marie Madsen

Niels Kriatiansen, Grurup.

Valborg Facius

Fru Valdemar Hoelgaard, Hurup.

Ligda Haagaard, Ørum.

Karen Larsen, Oksenbøl.

Nikoline Jensen

Martha Bruun, Agger / Vestervig.

Magda Stauersbøl

Kristensen, Vestervig.

Anne Marie Nielsen, Vestervig.

Fru Sørensen, Engholm / Vestervig.

Martine Overgaard, Istrup pr. Bedsted.

Marianne Hansen, Sundby / Snedsted.

Frk Meta Larsen, Hurup.

Fru Sørensen, Irup.

Baneformand Jensen, Hurup.

Inger Christensen, Spails pr. Bedsted.

Thora Konge

Bodil Alstrup, Hassing.

% Christensen, Hurup.

Karna Notlevsen

Fru Niels Jensen, Hassing / Hørdum.

Solveig Kjeldsen, Sønderhå.

Frk Jensen, Hassing / Hørdum.

Anna Sørensen, Misionshotellet, Hurup.

Ann Poulsen, Hurup.

Fru A. Jensen, Grurup / Bedsted.

Teglværksejer Hansen, Ydby.

Karen Kristensen, Trankjær.

Ella Pedersen

Anne Brendgaard, Hvidbjerg.

Sigfred Kristensen, Vestervig.

Grethe Bundgaard, Ørum Skole pr. Bedsted.

Fru Dybdahl Andersen, Grurup / Bedsted.

Gerda Bundgaard, Ørum Skole pr. Bedsted.

Magrethe Sørensen, Heltborg / Hurup.

Sagfører Kristensen, Vestervig.

Fru Jacob Sørensen, Hurup.

Nikoline Mikkelsen.

Anne Jensen, Ørum pr. Bedsted.

Fru Jens Overgaard, Refs / Hurup.

Anna Marie Kjær

Anny Damsgaard, Hurup.

Karal Poulsen.

Fru Kristensen, Hurup.

Solveig Krog, Visbyåe.

Fru Viggo Pedersen, Vogntoft / Hurup.

Else Stensgaard, Gettrup.

Maren Madsen, Gudnæsgaard, pr. Hørdum.

Erna Jessen, Morup Mølle.

Agnes Hummelshøj

Mathilde Nielsen, Vestervig.

Fru Mads Peter Nielsen, Ydby.

Else Jensen, % Gartner Nielsen, Bedsted.

Frk Jensen, Hurup.

Augusta Madsen

Chr. Elkjær, Uglev.

Kirstine Jensen, Gundtoft.

Anna Bangsgaaard, Hundborg.

Fru Hasager Nielsen, Doverodde.

Lilian Nielsen, Hørdum St.

Maja Svendsen, Hundborg.

Dagny Mortensen, Hurup.

Maren Hansen, Ashøje.

Valborg Sørensen, Agger.

Magrethe Hyldahl, Ydby.

Anine Poulsen

Poulsen

Ragnhild Foged, Hurup.

Erna Andersen "Dommergaarden" Vestervig.

Maren Langvang

Frk. Sørensen, Hurup.

Hrr. Ejersen, Hvidbjerg.

Fru Johan Larsen, Hurup.

Jette Madsen, Vestervig.

Betty Steffensen, Vestervig.

Mette Højriis

Herdis Nørgaard, Vestervig.

Alma Jensen, Thisted.

Grethe Pedersen, Hurup.

Edith Pedersen, Vestervig.

Ingrid Hedegaard, Refshedegaard.

Rigmor Jakobsen, Hurup.

Fru Søren Søgaard, Gudnæs / Hørdum.

Højsholt

Dora Søndergaard, Lyngs.

Meta Nørgaard, Hurup.

Peder Møller, Refsgaard, Hurup.

Johanne Kristensen

Margit Jensby.

Karen Hansen

Anna Larsen, Gettrup.

Johanne Andersen, Gammelby pr. Bedsted.

Chr. Amby, Hurup.

Johanne Pedersen

Lene Christensen, Krik central.

Frk Sandengaard, Vestervig.

Maren Kjær, Villerslev.

Henriette Kjær, Villerslev.

Grethe Jensen, Morup Mølle.

Anna Jensen

Anni Larsen, Hurup.

Minna Nielsen, Gettrup.

Kirstine Kristensen.

Iben Sahl

Fru Martin Jensen, Skaarup / Vestervig.

Lene Kjældgaard, Bedsted.

Bente Christensen.

Jenny Madsen, Boddum.

Elly Nielsen, Herning.

Dagmar Henriksen

Fru Suh??????????, Hurup.

Jenny Larsen

Maren Kirstine Søndergaard

Anna Gilling, Grurup.

Inga Sørensen, Ørum.

Grethe Andersen

Sofie Kjær, Villerslev.

Anny Jensen, Vittrup.

Mette Kristiansen

Agnete Jespersen, Gettrup.

Frk Kirsten Andersen, Hurup.

Signe Pedersen.

Bodil Tobiasen, Flarup.

Anna Sloth

Fru Lorenrsen.

Rigmor Knudsen, Gettrup.

Jenny Dam, Agger Badehotel.

Else Søndergaard.

Marie Jensen, Ydby.

Anders Christensens Enke, Hurup.

Agda Lauridsen

Gurli Krog, Hørdum.

Else Sloth

Else Handgaard.

Anna Kristensen, Bubbel.

Stinne Nørgaard, Villerup, pr. Bedsted.

Dagmar Larsen, Hvidbjerg.

Fru Cenius Overgaard, Boddum.

Anna Kjær "Svinkløv Badehotel" Fjeritslev.

Fru Lauritsen, Ørum / Bedsted.

Pouline Kristensen

Helga Gramstrup, Hvidbjerg.

Kirstine Brogaard "Vestergaard".

Fru Chr. Slot Dover.

Fru Chr. Bæch Nielsen, Villerslev / Hørdum.

Fru Viggo Nørgaard, Dover.

Fru Christensen, Hurup.

Anna Marie Nielsen.

Edith Sørensen

Marie Sørensen, Svankjær.

Dagmar Poulsen, Ydby.

Lilly Jensen, Ørumby pr. Bedsted.

Fru Katrine Leed Madsen, Thygstrup pr. Vestervig.

Marie Pedersen, Svankjær Mølle.

Fru Knakkergaard, Hassing / Hørdum.

Fru Pastor Tødt, Hassing / Hørdum.

Katrine Østergaard

Gusta Barslev "Odbygaard" Uglev.

Fru Ingeborg Dahlsgaard, Hassing pr. Hørdum.

Gudrun Krogsgaard

Fru Anna Jensen, "Engesvang" Hørdum.

Kristine Dissing

Elvine Morsing

Ingrid Vinge, Agger Badehotel.

Ave Hansen

Inger Oline Hansen, Ashøje Hurup/Bedsted.

Fru Viggo Pedersen, Agger / Vestervig.

Sygeplejerske Frk. Andersen, Vestervig.

Emma Jensen, Vestervig.

Fru Chr. Stensgaard, Refstorp Hurup.

Elna Holler. Astrup / Hurup.

Else Nordgaard

Fru Faddersbøl, Hurup.

Lilly Nielsen

Bertha Notlevsen

Ane Klemmensen

Fru Martinus Thomsen, Hilligsøe/ Gettrup.

Kathrine Sund

Karen Larsen, Dover.

Anna Hjort Pedersen, Ydby.

Frk Kirsten Larsen, Hørdum.

Rigmor Søndergaard, Flarup.

Fru Skriver, Hilligsøe.

Marius Madsen, Villerslev.

Ingeborg Hansen (f. 1892), Ashøje/Bedsted.

Fru Ole Bach, Vilhelmsminde / Bedsted.

Frk Ellen Christensen, Visby / Bedsted.

Mads Roi Madsen, Jegindø.

Johanne Hebsgaard

Nikoline Kristensen

Fru Købm. Skaarup, Bedsted.

Fru Poulsen, Bedsted.

Fru Magnus Slot, Ydby.

Skrædder Johanne Nielsen, Bedsted.

Abelone Odgaard

Ella Krabbe, Boddum.

Fru Magnus Slot, Ydby.

Bente Dahl Jensen.

Fru Peter Holm Guntoft Ydby.

Frk Else Kristensen, Hurup.

Carl Fomsgaard "Sønder Hedegaard" Visby pr. Bedsted.

Maren Christensen

Anton Hansen, Hassing.

Margrethe Pedersen

Jenny Pedersen, Vilhelmsminde. pr. Bedsted.

Nea Hove Krabbe

Vera Jensen

Jenny Viola Christensen

Markus Damsgaard, Vester Stauersbøl, Vestervig.

Magrethe Poulsen, Astrup Mark.

Markus Damsgaard, Vester Stauersbøl, Vestervig.

Karin Andersen, Cirkus Miehe, Ydby.

Marianne Bisgaard, Madsted / Bedsted.

Magda Bisgaard, Madsted / Bedsted.

Laura Dybdahl Olesen

Ester Margrethe Nielsen

Fru Mary. Chr. Marius Nielsen, Bedsted.

Stinne Bisgaard, Bedsted.

Tove Petersen?

Thea Graversen, Hilligsø.

Dagmar Sørensen, Heltborg.

Anna Mary Margrethe Gyrup Nielsen

Fru Schmidt, Tandrup pr. Bedsted.

Gerda Nielsen, Sdr. Hørdum.

Henny Møller

Marrebæk

Fru C, Christensen, Agger Badehotel / Vestervig.

Jytte Jensen, Bedsted.

Helena Sørensen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Valborg Klemmensen

Fru Klara Jensen, Visby / Bedsted.

Fru Anna Lauridsen, Doverodde / Hurup.

Birthe Stauersbøll.

Fru Carl Pedersen, Bedsted.

Agnes Andersen, Hurup.

Ellen Kristensen

Fru Troelsgaard Slot, Karby Mors.

Fru Bager ???, Vestervig.

Lis Jensen/Lissi Jensen

Fru Niels Chr. Kjær "Mosegaarden" Bedsted.

Frk Alma Hilligsøe, Gettrup / Hurup.

Fru Andersen, Hurup.

Fru Carl Sørensen, Bedsted.

Elise Andersen

Agnethe Nicolajsen

Christina Christensen.

Reina Larsen, Skyum.

Hilda Hundskjær, Bedsted.

Villemoes

Bodil Alstrup.

Bankassistent Anna Maria Pedersen, Hurup

Ellen Helene Randorf

Anna Madsen, Ulsted.

Charlotte Ravnsmed

Marie Jensen, Spails / Bedsted.

Hilda Nielsen.

Karla Olsen, Ydby.

Grethe Pedersen.

Frk Gerda Villesen, Gl. Bedsted.

Tudlik Kvist Andersen, Jegindø.

Henry Madsen, Refs.

Fru Niels Christensen, Kobberød.

Fru Emil Vangsgaard, Villerslev / Hørdum.

Elly Thomsem.

Fru K. Krog.

Fru Emil Vangsgaard, Villerslev / Hørdum.

Gunhild Damsgaard

Fru Jens Larsen, Dover.

Rigmor Sørensen, Doverodde.

Johanne Pedersen

Fru Christensen, Uglev.

Harriet Frost

Karen Fomsgaard, Hvidbjerg.

Kris.

Frk Ellen Larsen, Vestervig.

Fru Jens Johannesen, Hassing / Hørdum.

Elisabet Christensen

Katrine Kristensen, Flarup / Ydby.

Magrethe Korsgaard.

Fru Niels Kristiansen, Vestervig.

Marie Hansen, Hassing / Hørdum.

Nikoline Jensen, Jegindø.

Ellen Magrethe Bangsaard, Irup / Hørdum.

Jenny Larsen.

Anna Kristensen

Rigmor Henriksen, Øster Ulsted.

Fru L. Husted, Hurup.

Inger Marie Madsen

Fru Leif Bertelsen, Lodbjerg.

Robert Jensen, Hurup.

Fredrik Jensen, Villerslev.

Fru N. Husted, Hørdum.

Bodil Nielsen

Fru Jens Hansen, Gettrup.

Jan Knudsen, Hurup.

Fru Jesper Majlund, Gammelby pr. Bedsted.

Richard Christensen.

Ebba Laurette Jensby

Ingeborg Hansen, Bedsted.

Fru Kræmmer Pedersen, Vilhelmsminde / Bedsted.

Elin Nielsen, Hassing

Jens Chr. Sørensen, Hurup.

Fru Mads Chr. Jensen, Refstorp.

Sigrid Nielsen, Ydby.

Bodil Sabro

Esther Sørensen, Svankjær

Mona Nielsen.

Marie Jensen, Hurup.

Fru Ole Andersen, Dover.

Johanne Hilligsøe.

Dagmar Elvine Nielsen

Klara Nielsen, Koldby.

Alfred Houmøller, Hilligsø.

Elna Bang Larsen, Dover / Hurup.

Fru Johanne Klemmensen, Heltborg / Hurup.

% Knud Erik Johannesen, Bedsted

Ellen Jensen, Sønderhå.

Bagermester Edvard Larsens enke, Ydby.

Meta Christensen, Gjettrup.

Else Hangaard, Dover

Johansen

Karen Troelsgaard, Gjettrup.

Ellen Poulsen, Grurup

Marianne Jespersen, Hassing.

Fru murer Brogaard, Gettrup.

Fru M. Nielsen, Boddum / Hurup.

Erna Danielsen / Marinus Olsen, Bedsted.

Fru Peter Bertelsen, Spails pr. Bedsted.

Fru Chr. Nielsen, Tvolm / Ydby.

Bankassistent Inga Kristensen, Hurup

Hanne Jensen

Marie Sørensen

Marie Wulff, Visby.

Gudrun Gade

Anna Madsen, Ydby.

Fru Redaktør Anderdsen, Hurup.

Fru Viliam Jensen, Barslev / Lyngs.

Grethe Gramstrup, Bedsted

%Grethe Gramstrup, Bedsted

Thevdor Pedersen, Heltborg.

Fru Martin Poulsen "Lildbjerg" Hørdum.

Lene Lund Larsen.

Gertrud Kristensen, Hurup.

Bankassistent Krista Agerskov Fink, Hurup

Ansat i Thylands Bank, Hurup

Edith Nordentoft, Koldby.

Fru August Graversen, Heltborg.

Olga Madsen, Hurup.

Thomsen

Anne Grethe Kirk.

Ingrid Knudsen, Vesterby.

Fru Laurits Leed, Bubbelmark / Hurup.

Fru Arne Ravnsmed, Hassing.

Else Kristensen, Hassing Central.

Inga Thomsen, Lyngs.

Marie Wium

Kirstine Thomsen, Lyngs.

Ansat i Thylands Bank, Hurup.

Magda Søndergaard

Ansat i Thylands Bank, Hurup.

Stauersbøl

Ansat i Thylands Bank, Hurup

Fru P. Bjærregaard, Boddum.

Kirsten Andersen / Mads Andersen, Boddum.

Agnes Thrane Hansen

Herdis Jensen, Lyngs.

Edith Odgaard, Ginnerupgaard

Fru Karl Sørensen, Hassing / Bedsted.

Vera Jensen "Hebsgaard" Lyngs.

Annalise Kristensen, Hurup

Ane Elsine Hald

Krogsgaard eller Kjærgaard?

Mette Klemmensen, Lyngs.

Aase Møller Nielsen, Hurup

Alma Emile Nielsen, Lyngs.

Dagmar Nørgaard, Ydby.

Nanna Hansen

Tove Lauridsen, "Koustrup" Sønderhå / Hørdum.

Ellen Bjerregaard

Else Moritsen, Villerslev

Johanne Kirk, "Koustrup" Sønderhå / Hørdum.

Ester Nielsen, Lyngs.

Berg Ubbesen, Villerslev.

Pouline Nielsen, Bedsted.

Ketty Madsen, Hurup

Alfred Andersen, Taabel.

Jette Andersen

Chr. Grønkjær, Gundtoft pr. Ydby.

Vita Andersen

Lilly Elinora Olesen

Grethe Wigth, Vestervig.

Ingersborg Olsen, Bedsted.

Doris Vilhelmsen, Ydby

Agner Slavensky, Bedsted.

Esther Sørensen, Skyum

Fru Valdemar Eriksen, Thygstrup.

Poul Poulsen, Spangbjerg pr. Bedsted.

Fru Louise Jensen

Fru Louise Jensen

Katarine Jensen

Lis Christensen, Gudnæsstrand

Karen Jørgensen, Østre Helligsøgaard.

Fru Olsen, Hilligsøe / Gettrup.

Fru Ernst

Fru Mads Chr. Leed, Horsfeldt pr. Bedsted.

Fru Laurids Bovbjerg, Horsfeldt pr. Bedsted.

Fru Larsen Madsen, Boddum.

Minna Marie Frøkjær

Inge Marie Hove, Hellerød

Else Kjærgaard, Boddum.

Olga Gade "Knudsgaard" Lyngs.

Mary Christensen, Bedsted

Fru Chr. Sørensen "Hedevang" Bedsted.

Marie Petersen, Hurup.

Fru Forvalter Hansen, Krik / Vestervig.

Anna Kristensen, Ydby Brugsforening.

Inger Sørensen, Vester Tofttum, Heltborg.

Karen Sørensen.

Erna Jensen

Fru Jens Hove, Spangbjerg pr. Bedsted.

Fru Steffensen, Spangbjerg / Bedsted.

Ellen Kristensen, Vestervig.

Dothea Josefsen, Næssund.

Anna Bisgaard, Hurup.

Grethe Overgaard, Hurup.

Fru Emil Giltoft, Dover.

Kristine Nielsen, Villerslev.

Ester Kristensen, Bedsted.

Thea Kristensen, Hilligsø pr. Vestervig.

Lis Vestergaard

Thea Kristensen, Refs.

Fru Marius Thomsen, Hurup.

Anna Borre, Refsbøl.

Marie Larsen, Kobberødgaard.

Fru Kristensen, Ginnerup.

Hilda Kristensen, Snedsted.

Asta Vester, Bedsted.

Fru Henriksen, Brandsholm / Hurup.

Tony Andersen, Bedsted

Edith Christensen

Inga Nielsen, Nedre Gramstrup. Vestervig.

Fru Kristensen, Jestrup pr.Ydby.

Ellen Kristensen, Vestervig.

Else Nielsen, Nedre Gramstrup. Vestervig.

Hilda Pedersen % Købmand Olsen, Vestervig.

Agnes Nielsen.

Ruth Møller, Hurup.

Martine Christensen, Refs.

Tove Jensen, Ørhøj Bedsted.

Marie Pedersen, Gl. Bedsted.

Karen Nielsen, Vestervig.

Gerda Emilie Larsen

Frk Mathilde Jensen, Skive.

Ida Larsen, Ullerup.

Else Kathrine Andersen

Magrethe Korsgaard, Krik. % Skrædder Nielsen.

Ketty Andersen / Axel Kristensen, Agger.

Inga Vognsen, Hurup.

Vognmand Steffensen, Taabel.

Karen Nielsen, Bedsted.

Frk Marie Dam. "Balsby" Hurup.

Mary Brandsholm, Boddum.

Fru M.Nielsen, Kalkjær / Vestervig.

Ester Amby, Hilligsø.

Hilda Andersen, Nykøbing Mors.

Fru A. Leed, Dover.

Annalise Thul, "Lyngholm" pr. Bedsted.

Magdalene Borre

Dagmar Andersen

Marie Landbo, Ettrup.

Marie Overgaard

Irene Andersen, Adbøldmark.

Kirstine Krogsgaard

Fru Valdemar Baun, Hurup.

Ella Sørensen, "Østergaaard" ?????????

Frk Kjærgaard, Hurup.

Frk. Sørensen, Vestervig.

Elisabeth Andersen, Heltborg.

Anna Nielsen, Thygstrup pr. Vestervig.

Inga Larsen, Gettrup.

Gerda Madsen, Hvidbjerg.

Anna Margrethe Larsen, Vestervig.

Astrid Eriksen, "Salling Ungdomsskole" Jebjerg St.

Ebba Olesen

Frk Graugaard, Hurup.

Lillian Pedersen, Koldby.

Mette Henriksen, "Højspændingsværket" Bedsted.

Katrine Brændgaard, Bedsted.

Hanne Christensen.

Bente Eriksen, Vestervig.

Else Nielsen, Hassing.

Anne Marie Dam, Næssund.

Esther Facius, Bedsted.

Agnes Jensen, Visby.

Fru Ingvard Jensen, Toppenbjerg / Vestervig.

Gytta Okslund. ???????

Anna Vestbjerg, Uglev.

Grethe Landbo % Jens Riis, Gammelby pr. Bedsted.

Købmand Mogensen, Bedsted.

Fru Th. Kristensen, Hurup.

Ella Pedersen, Postkontoret i Vestervig.

Hans Søndergaard, Hassing.

Fru ???? ???, Hvidbjerg.

Fru Mortensen, Hurup.

Esther Poulsen

Petrine Mortensen

Maren Bjerregaard

Mette Andersen.

Minna Jensen, Hurup.

Inger Lund Jensen

Anna Nielsen, Dover.

Jørgen Damgaard Pedersen, Hørdum.

Emil Pedersen, Guntoft.

Ingrid Pedersen

L. Thøgersen, Uglev.

Inge Nielsen, Bedsted.

Lilly Henriksen

Else Madsen, Trankjær.

Ellen Lindgaard, Boddum Præstegaard.

Vita Nielsen, Vestervig Sygehus.

Else Nygaard, Hassing.

Elvine Kronborg, Sønderhaa.

Ingrid Jensen.

Elinord Moskjær.

Anna Marie Steffensen, Hurup.

Alice Hyldig, Hurup.

Ingrid Bonne Andersen, Agger.

Gudrun Pedersen

Katrine Østergaard, Bedsted.

Gudrun Pedersen, Bedsted.

Rita Bedtsen

Grethe Stentoft, Hvidbjerg.

Bodil Pedersen, Skyum.

Johanne Hebsgaard

Elin Jensen

Rigmor Sinker, Svankjær pr. Bedsted.

Hanne Johannesen, Bedsted Kro.

Anna Sinker, Svankjær pr. Bedsted.

Ruth Bech, Ydby.

Harald Madsen, Søndergade Hurup.

Grethe Sørensen, Frisør, Gettrup.

Inger Madsen, Bedsted.

Grethe Hylle, Ydby.

Inga Larsen.

Helga Toft

Karen Brandsholm, Boddum.

Irene Andersen.

Ella Jensen, Næssund.

Laurits Iversen, Heltborg.

Henny Larsen, De gamles Hjem, Uglev.

Mette Kristensen.

Jytte Christensen Sygehuset, Vestervig.

Fru Høgh, Hurup.

Esther Krog Larsen.

Hans Andersen, Hurup.

Henny Hansen, Hurup.

Birgitte Jørgensen

Frk. Yoetmann.

Jonna L. Jensen, Søndbjerg børnehjem 7790 Hvidbjerg.

Jens Nørgaard.

Kirstine Jensen, Vittrup pr. Bedsted.

Anna Søndergaard, Boddum.

Lilian Dam, Uglev.

Agnes Hove, Refs.

Ruth Larsen.

Fru Bagermester Ellen Knudsen, Bedsted.

Kaja Brandsholm, Ettrup.

A. Rytter, Hurup.

Tove Rasmussen, Hvidbjerg.

Ebba Jensine Madsen

Vitta Madsen

Fanny Jensen, Sønderhå.

Rosa Johannesen, Bedsted Kro.

Inger Lise Poulsen, Vestervig.

Ingeborg Møller Fogh.

Gunnar Kristensen, Dover.

Lis Back.

Centralbestyrer Elisabeth Pedersen, Viborg.

Ruth Yde, Gettrup.

Karen Sotberg, Hurup.

Stella Dam

Marianne Pedersen

Betty Wolden.

Hilda Andersen

Jette Nielsen

Telefonistinde Valborg Christensen

Nicoline Sørensen

Betty Nielsen

Anna Grethe Poulsen

Anne-Lise Lind

Fru Olsen.

Gerda Kristensen

Mette Jensen

Marie Sørensen

Anna Bunk

Johanne Kristiansen

Anna Jensen

Kristine Kristensen

Emma Sørensen, Gentofte.

Frk. Anna Madsen

Ulla Haagaard

Karin Nielsen

Jensine Pedersen

Anna Jensen

Ung pige siddende på hest.

Smed Jensens datter med hund og kat.

Metha Pedersen

Jenny Andersen

Grethe Nygaard.

Frk. Elisabeth Kristensen

Fru Thøgersen

Bodil Christensen

Marie Petersen

Anna Graversen

Anna Nielsen

Anna Lundgren

Kristine Møller

Jensine Søndergaard

Fru Hansen

Kisser V. Nielsen

Fru Andersen

Kirstine Nielsen

Inger Lis Nielsen

Lene Brogaard Nielsen

R. Hangaard.

Margit Clausen, Jegindø.

Fru Mortensen

Agnethe Lauridsen

Britta Pilgaard

Erneeraq Nielsen

Ejnar Stærk Pedersen

Karen Toelsgaard.

Ingeborg Lauridsen

Lene Jensen

Nanny Sørensen

Lis Kirk Jensen

Datter Holger Andersen

Fru Holger Andersen

Kirsten Høgholm

Birthe Bjergaard

Lissi Ottesen.

Marie Nielsen, Morup Mølle.

Birgitte Jørgensen

Fru Gerda Andersen

Bodil Bertelsen, Hurup.

Ung dame med cykel.

Alleto Peduiue Vansted.

Margrethe Amby Knudsen

Katrine Jensen Grud

Kirsten Helligsø, Dover

Fru Åge Nielsen, Ashøjgade Hurup

Birgit Hebsgaard, Helligsø

Ingrid Nielsen

Marie Kjeldsen

Lis Christensen

Åse Skårup

Fru Søren Nielsen.

Refererer til: Svend ???

Refererer til Eva Poulsen.

Hansen

Eva Poulsen

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Glasplader fra Vestervig

1 ældre dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ældre dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

1 gammelt billede med en ung dame.

1 ældre dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ældre dame.

1 dame.

1 dame.

1 ung pige.

1 ung pige.

1 ung dame.

Olga Christensen

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 ung pige.

1 ung pige.

1 dame.

Anna Slot, Ydby.

1 ung dame.

Lis Kristensen, Koldby Apotek.

1 dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 ældre dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

Herdis Jensen, Snedsted.

1 dame.

1 ung dame.

Marie Kristensen, Ettrup.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung pige.

1 ung pige.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

Laila Aagaard, Sønderhå.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

Anna Gran????, Lyngby pr. Bedsted.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

Dorthe Sørensen.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Karin Plougmann, Hvidbjerg.

1 ung pige, samme som nr. 1141.

1 ung pige, samme som nr. 1140.

1 dame.

1 ung pige.

Karen Sørensen, Hurup.

Ældre dame.

Linda Gregersen, Gettrup.

En dame.

Hanne Jensen, Gettrup.

En dame.

Agnethe Jespersen, Gettrup.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Fru Jørgensen, Hilligsøe.

1 dame.

1 dame.

Anne Grethe Vangsgaard.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Slagter Hansen.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

Gerda Pedersen.

1 dame i en stue.

1 ung dame - udendørs.

1 ung pige - udendørs.

Fru Madsen, Villerslev.

Hanne Knudsen, Hørdum.

1 dame - udendørs

% Fru Madsen, Villerslev.

Gårdejer Henry Gade, Taabel pr. Vestervig.

M. Kongensgaard.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame i en stue.

1 dame i en stue.

1 ung dame

1 ung dame

Anna Pedersen, Randrup.

1 dame

M. Kong?????gaard.

Frk. Tholund, Vestervig Sygehus.

Anna Larsen, Sønderhå brugsforening, pr. Hørdum.

Karen Marie Nielsen

Solveig Andersen

Erna Larsen, Vestergaard Ullerup.

Vera Jensen.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Sussanne Gadegaard.

Frk Madsen.

Anna Olsen, Uglev.

Kirstine Jensen, Guntoft.

Anna Pedersen, Hvidbjerg.

Ingrid Nørgaard.

Hanne Jensen, Agger.

Anna Jensen, Vestervig.

Ninna Nørskov, Hurup.

Marie Pedersen, Adbøl.

Fru Christensen, Boddumbisgaard.

Anna Grethe Nielsen, Spolum pr. Bedsted.

Inger Larsen.

Frk. Nikolajsen, Hurup.

Edith Jensen, Hurup.

Fru Madsen, Hurup.

Lilly Barslev, Bedsted.

Maren Pedersen.

Haagh, Hørdum.

Sigurd Mikkelsen.

1 dame

1 dame

1 dame

1 dame

1 dame

1 dame

1 dame

Alfred Jørgensen, Ydby.

Karen ??? Poulsen.

1 dame

Gudrun Overgaard

1 ældre dame

Karen Pedersen

1 dame

Frk. Jensen, Misionshuset.

Kristensen

Petra Sørensen, Hvidbjerg.

Fyrmester Aksel Leed, Lodbjerg Fyr.

Lærer Christiansen, Ydby.

Ella Nørgaard, "Søndergaard" Horsfeldt pr. Bedsted.

Elinor Andersen, Svankjær.

Jonna Larsen.

Ruth Munkholm

Ellen Jensen, Sønderhå.

Lis Nielsen

Frk Rita Slot Holmgaard, Ydby.

Frk. Jørgensen, Hurup.

Irene Ladefoged.

Eva Hvid, Vestervig.

Karen Hyldahl "Nygaard" Boddum.

Niels Ting, Hvidbjerg.

Birgith Klappenborg.

Lisbeth Lauersen

Ingrid Jensen.

Dorthea Sunesen, Doverodde.

Marie Pedersen, Bedsted.

Marie Jensen, Visby.

Helga Christensen, Hurup.

Else Jensen

Ruth Møller % Mikkel Lauersen, Lyngs.

Aase Larsen

P.A. Jensen, Dover.

Frk. Elin Jensen

Slagter Nørgaard, Gettrup.

Gerda Christensen, Thygstrup pr. Vestervig.

Magrethe Jensen

Anna Andersen, Hørdum.

Anna Poulsen, Gettrup.

Henny Josefsen, Hørdum.

Ellen Elkjær, Hellerød pr. Uglev.

Kirsten Gunnarsen, Hururp.

Anna Gramstrup, Vestervig.

Ellen Bundgaard, Kerteminde.

Elna Petersen, Koldby.

Singe Poulsen, Ydby.

Peter Andersen, Gudnæsstrand pr. Hørdum.

Frida Madsen, Abildgaards Mølle.